282 Shares 3406 views

Dlaczego śmierć masa ptaków

Masowe zgony zwierząt – zjawisko, które zawsze wywołuje bombę na każdą osobę na planecie. Niewyjaśniona śmierć kilka dziesiątki lub nawet tysiące członków gatunku jest przerażająca i jest często przyczyną paniki wśród ludności. Dlaczego masa śmierć ptaków (zarówno domowych i dzikich)? Co jest powodem powodując stado delfinów czy wielorybów beaching? Spróbujmy znaleźć odpowiedzi.


Każdego roku są o podobnym incydentom stanowisk w wielu krajach na całym świecie. Być może najczęściej była masowa śmierć ptaków. Po raz pierwszy o śmierci dużej liczby ptaków wymienionych w 1896 roku. Stało się to w amerykańskim stanie Luizjana. W kolejnych latach można było zaobserwować szybko rosnącą liczbę takich zdarzeń, które nie zostały zarejestrowane tylko w Ameryce, ale także w Meksyku, Rosji i wielu krajach Europy.

Najbardziej znane przypadki masowej śmierci ptaków i zwierząt:

  1. Śmierć kosów w Luizjanie.
  2. Wymieranie kolonii pszczół miodnych, zakładach w USA (ponad jedna trzecia całości w 2010 roku).
  3. Chilijska zjawisko: śmierć około 2 milionów osobników połowów sardynek, 60 pelikany, pingwiny i tysiące różowych flamingów ..
  4. Śmierć wielorybów na brzegach Tasmanii: prawie 200 gatunków emisji na wybrzeżu wyspy na tydzień w grudniu 2008 roku, a tym samym – w styczniu 2009 roku.
  5. Nieodpowiednie zachowanie pelikanów na wybrzeżu USA zachodniej spowodowały śmierć tysięcy ptaków w 2009 roku.

Dokładna przyczyna, dla której nie jest śmierć masa ptaków, ornitolodzy nie można nazwać. Ale istnieje wiele hipotez próbujących wyjaśnić przyczyny tego tragicznego zjawiska.

Niektórzy badacze twierdzą, że okoliczności śmierci zwierząt w tych samych miejscach na świecie, uważa się, że przyczyną jest naturalnym uwalnianie gazów ze skorupy ziemskiej, która powoduje, że ptaki w stan przypominający narkotyczne upojenie, co prowadzi do dezorientacji i nienaturalne zachowanie. To dlatego roi katastrofy pod domami, góry i inne przeszkody. Uwalnianie gazów może spowodować śmierć i mieszkańców głębokościach.

Według innej wersji, masa śmierć ptaków może być spowodowane przez tworzenie się istotnych frontów zimne powietrze, które schodzą z górnych warstw atmosfery. Powodują one takich nienormalnych zjawisk jak deszcz zamrażania, a to może spowodować oblodzenie ptaków piór i ich śmierci. Nie możemy powiedzieć, że takie incydenty często wiąże się z różnych tajemniczych wydarzeń, takich jak, na przykład, przy końcu świata, i oskarżył osławionego „ptasiej grypy”.

Jedyną sprawdzoną i oczywista przyczyna śmierci zwierząt można nazwać tylko wyciek ropy w Oceanie światowej. Oni nie tylko zatruwać wodę, powodując śmierć ryb i mikroorganizmów, które są źródłem jego mocy, ale również do tworzenia się na powierzchni cienkiej folii, która obejmuje skrzydła ptaków, pozbawiając ich zdolność do latania. To z kolei prowadzi do głodu setki osobników.