96 Shares 7162 views

Jaka jest woda? Rodzaje wody w przyrodzie

Woda jest źródłem życia na Ziemi. W oceanie pojawiły się żywe komórki. Ciało ludzkie jest w 80% wody, więc bez niego nie może żyć. To żywotność, która pomaga istnieniu wszystkich organizmów roślinnych i zwierzęcych. Ponadto woda jest najbardziej niesamowitą substancją na Ziemi. Tylko w tych stanach może istnieć: płynny, stały i gazowy. I nawet w swojej zwykłej formie jest również zróżnicowana.

Niewiele osób na Ziemi wie, jaka jest woda. Ale nie różnią się od siebie zewnętrznie, jego różne gatunki mają specjalne właściwości. Najbardziej rozpowszechnioną substancją na Ziemi znajduje się w każdym rogu w różnych manifestacjach.

Jakie są wody?

Ciecz można klasyfikować według różnych oznaczeń. Woda może się różnić w zależności od miejsca pochodzenia, składu, stopnia oczyszczania i zakresu stosowania.

1. Rodzaje wody ze względu na swoją lokalizację:

– Atmosferyczne – to chmury, opary i opad;

– woda z naturalnych źródeł – rzeka, morze, wiosna, cieplna i inne.

2. Rodzaje wody w stosunku do powierzchni:

– wody podziemne – artezyjskie, glebowe i inne;

– powierzchnię lub wodę wszystkich zbiorników.

3. Rodzaje wody przez skład chemiczny:

– w obecności wapnia i magnezu, jest miękka i twarda;

– przez ilość izotopów wodoru, uwalnia się lekką, ciężką i nadmiarową wodę;

– w obecności różnych soli woda jest świeża i słona, woda morska jest izolowana w osobnej formie;

– jest całkowicie oczyszczona woda – woda destylowana;

– jeśli w niej wzrasta zawartość biologicznie czynnych minerałów i mikroelementów, nazywa się minerałami.

4. Jaki jest stopień oczyszczania wody:

– destylowane – jest to najczystsze, ale nie nadające się do spożycia przez ludzi;

– woda pitna jest użyteczną cieczą ze studni i studni artezyjskich ;

– woda z kranu trafia do domów z różnych zbiorników po zakończeniu procedury czyszczenia, ale często nie spełnia standardów higienicznych, dlatego jest uważana za gospodarstwo domowe;

– filtrowana woda – jest to zwykły kran, przechodzony przez różne filtry;

– nadal są ścieki, zanieczyszczone w procesie ludzkiego życia.

5. Czasami ludzie traktują wodę na różne sposoby w celach medycznych. Otrzymuje się następujące typy:

– jonizowane;

– magnetyczny;

– krzem;

– schungite;

– Wzbogacony tlenem.

Woda pitna

Rodzaje płynów, z których korzysta osoba, są bardzo zróżnicowane. W czasach starożytnych ludzie wypili wodę ze świeżego naturalnego źródła – rzeki, jeziora lub wiosny. Ale w ostatnim stuleciu ze względu na działalność gospodarczą były zanieczyszczone. I osoba nie tylko szuka nowych źródeł czystej wody pitnej, ale także opracowuje sposoby oczyszczania brudnego. Do tej pory wiele wód podziemnych, które były głębokie, a artezyjskie źródła nie zostały skażone, ale ta żywotność nie jest dostępna dla wszystkich. Większość z nich korzysta ze zwykłej studni lub wody z kranu, której jakość jest często bardzo niska. Może zawierać różne zanieczyszczenia, bakterie, a nawet niebezpieczne chemikalia. Dlatego lepiej czyścić wodę do picia w jakikolwiek dogodny sposób.

Sposoby oczyszczania wody pitnej

1. Filtracja może być mechaniczna, chemiczna lub elektromagnetyczna. Najbardziej powszechne stosowanie filtrów węglowych są najtańsze i najprostsze w użyciu. Podczas filtracji woda jest uwolniona od zanieczyszczeń piasku, soli metali i większości bakterii.

2. Gotowanie jest najczęściej używane do dezynfekcji wody. Nie chroni przed zanieczyszczeniami. Z tego powodu zaleca się ochronę wody przez 24 godziny przed wrzeniem i nie stosowaniem osadu.

3. W ostatnich latach dystrybucja oczyszczania wody została osiągnięta przy pomocy różnych substancji: szkółek, krzemu, srebra i innych. Więc nie tylko zdezynfekować, ale także nabywa właściwości lecznicze.

Wody mineralne

Przez długi czas człowiek odkrył źródła, ciecz, w której ma wiele właściwości terapeutycznych. Po zbadaniu takiej wody ludzie dowiedzieli się, że w nich podnosi się utrzymanie różnych minerałów i mikrokomórek. Nazywano minerałem. W pobliżu tych źródeł powstały sanatoria i instytucje medyczne. Często ludzie go piją i tak właśnie, nie wiedząc, że jest inaczej w składzie i jego działaniu. Jaka jest woda mineralna?

– jadalnia zawiera niewielką ilość soli mineralnych. Może być spożywane jako zwykły napój bez ograniczeń. Stopień jego mineralizacji wynosi do 1,2 g / l. Wielu ludzi pije to stale, nie podejrzewając, że jest minerałem.

– Terapeutyczna woda mineralna może być stosowana bez ograniczeń, jeśli stopień jego mineralizacji nie przekracza 2,5 g / l. Jeśli jest wyższy, to możesz wypić go nie więcej niż 2 szklanki dziennie. Bardzo popularne są takie wody mineralne jak "Narzan", "Borjomi", "Essentuki", "Novoterskaya" i inne.

– Terapeutyczna woda mineralna może być stosowana tylko według recepty lekarskiej, ponieważ jej inna kompozycja wpływa inaczej na organizm i pomaga w niektórych chorobach. Istnieje wiele przeciwwskazań do jego stosowania. A jeśli stopień mineralizacji takiej wody przekracza 12 g / l, to może być stosowany tylko z zewnątrz.

Co to jest woda termalna

Jeśli wód gruntowych przechodzi przez gorące warstwy wulkaniczne przed osiągnięciem powierzchni, są one ogrzewane i nasycone użytecznymi minerałami. Potem uzyskują właściwości lecznicze, znane osobom od starożytności. W ostatnich latach woda termalna jest coraz częściej wykorzystywana do leczenia i poprawy zdrowia. Jego gatunki nie są bardzo zróżnicowane, głównie podzielone na temperaturę. W pobliżu wielu wód termalnych zbudowano szpitale. Najbardziej znanym z nich jest Uzdrowisko Karlovy Vary, a także źródła w Islandii i Kamczatki.

Płyn leczniczy

Mówiąc o tym, jaka jest woda, nie sposób nie wspominać o tych gatunkach, które magicznie leczyły wiele chorób. Przez długi czas w wielu narodach były legendy o życiu i martwej wodzie. W ostatnich latach naukowcy odkryli, że jest naprawdę, a nawet otrzymywał taką ciecz za pomocą specjalnych elektrod. Pozytywnie naładowana woda nazywa się martwym i ma kwaśny smak. Posiada właściwości dezynfekujące. Jeśli woda jest naładowana jonami ujemnymi, to otrzyma alkaliczny smak i właściwości lecznicze. Taka woda była nazywana żywą. Ponadto, właściwości lecznicze cieczy dostają się po wystawieniu na działanie pola magnetycznego, zanurzając w niej minerały krzemu lub schungitu.

Nie wszyscy ludzie wiedzą, jaka jest woda. Niestety, wiele z nich nawet nie podejrzewa, że ta życiodajna wilgoć może wyleczyć je z wielu chorób.