494 Shares 7492 views

Korale – to zwierzę lub roślina? Gdzie korale występują w przyrodzie?

Dziś znamy około 5000 gatunków koralowców. przypominają one coś jak drzewo, krzew, dywan, piłka, itd. Popularne biżuteria wykonana z koralowców. Wynika to z faktu, że są one bardzo podobne do klejnotów. Ale większość ludzi nawet nie wie, co rafy. Jest to zwierzę lub roślina? Na to pytanie odpowiemy w tym artykule.

Korale – to zwierzę lub roślina

Gołym okiem, jest bardzo trudno zrozumieć, jaki rodzaj organizmów. Wynika to z kilku powodów. Ale gdy konieczne jest stwierdzenie, że Coral – zwierzę, a nie roślinę. Mają szkielet, które mogą być odczuwalne dopiero jeśli czujesz to. Prawdopodobnie słyszeliście o rafach koralowych. Tak, one składają się z milionów martwych organizmów, które po śmierci twardnieją jak kamień. Jeśli wiele bardziej szczegółowo, koral jest ogromna liczba drobnych organizmów, które wspólnie tworzą koralowy polip. Struktura polip jest dość prosta. Składa się ona z cylindrycznego korpusu, z mackami. Między tym ostatnim znajduje się w ustach.

Wymiary koralowców i coś jeszcze

Polipy są dość małe, ich wielkość nie jest zwykle więcej niż kilka centymetrów. Co do kolonii, która jest tworzona przez tych stworzeń, to jest zupełnie inna sprawa. Na przykład, polipy md może osiągnąć 40-50 cm. Niektóre osoby są ze sobą połączone przez tsenosarka. Powoduje pojedynczego organizmu. Wszystkie osoby zbierają żywność razem. Większe cząstki są zatrzymywane, drugorzędny w rozród. Więc musimy zrozumieć, co koralowców. Jest to zwierzę lub roślina? Już znam odpowiedź na to pytanie. Warto zwrócić uwagę na fakt, że najstarszych rafy koralowe powstały 23 milionów lat temu. To sugeruje, że polipy pojawiła się dawno temu. Jak wspomniano powyżej, niektóre, głównie rafy są duża liczba martwych osobników. Wyjątek stanowi górną warstwę, która jest nowo uformowane.

Formy koralowców i ich rozmiarów

Można w nieskończoność mówić o tym, że istnieje wiele różnych polipów farby. To samo odnosi się do swych postaciach. Jeśli większość korali i mają ten sam kształt, chociaż istnieją wyjątki, tworzą kolonie najbardziej wrażliwy i różnorodne. Dotyczy to nie tylko formy, ale także kolor i rozmiar. Najmniejsze kolonie długości nie więcej niż kilka centymetrów, a rodzaj gigantów może osiągnąć 5-6 metrów. Jeśli chodzi o formę, to jest zupełnie inna historia.

Niektóre kolonie mogą być bardzo proste i być kij lub haka. Inne są charakteryzowane przez ich złożoności. Na przykład, kształt krzewu lub kolonii, który przypomina kształt drzewa, nie jest niczym niezwykłym. Można bez końca zastanawiać, jak te proste organizmy tworzą coś tak pięknego i złożonego. Są przedstawiciele, nie dorasta i wszerz. Takie kolonie przypominają grzyby lub małe dywany. Można zastanawiać się, co jeść korale? Jest to zwierzę lub roślina? Oczywiście, w większości przypadków przechwytywania mikroorganizmy, które mogą obejmować zarówno tych i innych (plankton).

Kolor korali i siedliska

Farbowanie może być inna. Ale często można zobaczyć kolonię brązowy i czerwony. Kilka rzadsze pomarańczowy. Jeszcze trudniej znaleźć zielony, różowy lub czarny kolonie. Po tym wszystkim, nie każdy nurek widział koral niebieski purpurowe lub żółte. Są one uważane za bardzo rzadkie i nie zawsze żyć. Jak widać, najbardziej zróżnicowane kolory mogą być koral. Jest zwierzęciem lub rośliną, wiesz już, więc porozmawiajmy o tym, gdzie żyją kolonie.

Głównym siedliskiem koralu – A tropikalnych i subtropikalnych wodach. Fakt, że większość gatunków ciepłolubnych. Ale gersemiya, jeden z podgatunków zamieszkuje na dalekiej północy. Warto zauważyć, że wszystkie polipy nie mogą przetrwać w wodzie słodkiej, więc nie jest to absolutnie wszystkie osoby mieszkające w słonym środowisku. Colony rozliczane w płytkiej głębokości 50 metrów w miejscach o największej jasności. Koralowca konieczne jest, że są one stale w wodzie, w przeciwnym razie nastąpi nieunikniona śmierć, ale niektórzy ludzie nauczyli się utrzymać wilgoć przez pewien czas, na przykład, w czasie odpływu. Najważniejsze jest specjalną formą polip przypominającej powłokę, która zatrzymuje wilgoć.

Kilka innych funkcji

Można zauważyć, że najbardziej zróżnicowane kształty i kolory mogą być nawet najprostszy koral. Jest to zwierzę lub roślina? Odpowiedź na to pytanie został poproszony na początku artykułu. Jednak warto zauważyć, że jeśli nie dotykać polip, trudno jest zrozumieć, że żyje, czy nie. Można jednak znaleźć odrobinę szkieletu zwierzęcia. Co ciekawe jest to, że polipy zawsze rozstrzygać na twardej powierzchni, jak szlam nie jest dla nich odpowiedni. Często można zaobserwować duże kolonie na długo wraków.

Styl życia wielu gatunków osiadłych. Jednak niektóre z nich są w ciągłym ruchu w poszukiwaniu pokarmu na dnie. Nawiasem mówiąc, korale mogą być bezpiecznie nadana drapieżników. Na polowanie, wyjdą w nocy. Trzymać swoje macki i złapać plankton i inne organizmy w wodzie. Nawiasem mówiąc, nie są one zaangażowane w poszukiwanie dnia ze względu na fakt, że macki są bardzo wrażliwe na promieniowanie UV, promieniowanie to może je spalić. Mamy już odpowiedział na to pytanie, jak korale – są zwierzęta lub rośliny. Zdjęcia z najciekawszych kolonii można znaleźć w tym artykule.

wniosek

Pomimo swojej prostoty, polipy zaskoczony jego pięknem, przyciąga wielu ludzi i koralowce. Morze, zwłaszcza jeśli jest słony, zawsze może pokazać najciekawsze rozliczenia tych zwierząt. Dzisiaj bardzo często celowo złapać całe kolonie nich i zrobić biżuterię. I rosną bardzo powoli, około 1-3 cm rocznie. Nawiasem mówiąc, proces wzrostu jest w dużej mierze zależny od oświetlenia i nasycenia tlenu w wodzie. To z tego prostego powodu, to pytanie coraz częściej pojawia się na spotkaniach naukowców i ekologów. Przez dziesiątki tysięcy lat tworzą całe wyspy rafa, która niszczy osobę w ciągu jednego dnia. Dobrze, że to wszystko, co można powiedzieć o tym, co jest koral. Zwierząt lub roślin? Oczywiście, zwierzę, ponieważ organizmy te mogą rosnąć i być podłączony do całej kolonii, a końcowy wynik jest zbudowanie wyspy koralowej.