746 Shares 6096 views

Amazon Arapaima: co złapać legendę?

Arapaima – brzmi jak nazwa kolejnej nowej egzotycznych owoców. Doświadczony człowiek na ulicy tylko dlatego, jagody zebrane w małych afrykańskich dzieci, nie zdziw się. Ale Pirarucu – to inna sprawa. Jest to podobne do broni Indian lub tubylców. W rzeczywistości, Amazon lub Pirarucu Arapaima (jej drugie imię) – nie jest to owoc, a nie rzucanie topór. Ponieważ gigantycznego Arapaima – ryba, która żyje, jak można się domyślić, w Ameryce Południowej, a teraz będziemy poznać ją lepiej.

Amazon Arapaima – cud do przełknięcia

Pirarucu – to nie jest nawet ryba i rybischa ponieważ niektóre osobniki mogą osiągać długość prawie czterech metrów, a waga, na zapewnień Indian z Gujany, dochodzi do dwóch kwintali! Wierz mi, druga osoba nie jest zbyt daleko od mistrzów. Pomimo imponujących rozmiarów, patrole Amazońska arapayma górna warstwa wody w rzece lub skorupiaków połykaniu małe ryby. Ale czasami zemsta ptaki do swoich „przyjaciół” i nieostrożnych ptaków znikają w Pirarucu ustach. Nawiasem mówiąc, jama ustna (i więcej) jest pokryta specjalną tkaniny strukturalnie zbliżony do płuc. Wypłynąć na powierzchnię z głębokości dwudziestu metrów, Pirarucu chwyta oddech, wdychając jej życie, daje charakterystyczny dźwięk jest bardzo głośny.

Amazon Arapaima: brak tale powiedzieć, ani pióro opisać

Pomimo sławy, Arapaima – bardzo piękne ryby. Elegancki, gładki potężne ciało wdzięcznie i szybko porusza się w linii prostej (czasem bolesne bicie głową w ścianę domu szkła, które mogą prowadzić do śmierci). głowa ryby z nietypowych kształtach, ozdobione potężnych płyt. Nawiasem mówiąc, na czele mężczyzn mają specjalny gruczoł, ich sekret od jakiegoś czasu przyciąga trochę arapaymchat (lub piraruchat) i nie rybemu dezintegracji rodziny. Młode rosną bardzo szybko i wkrótce opuści ojca, przestaje czuć zapach domu. Arapaima (Zdjęcia towarzyszyć artykułu) jest niepowtarzalny kolor. Schemat kolorów może ktoś przypomni dość wspólnej przestrzeni wydruku (tło). Proszę sobie wyobrazić: zielonkawo-niebieski kolor skalach kątowych do połowy ciała płynnie przepływa do brązu, karmazynowy. Regal fin malowane w jasnym kolorze czerwonym.

Co złapać Pirarucu?

Amazon Arapaima jest jednym z tzw ryb kopalnych (jak Coelacanth – tajemnicza kościsty ryby), nie bardzo wiele osób miało przywilej widzieć Arapaima żywo w naturze – w wodach Amazonki lub w pobliżu jezior. Amazońskie rybacy wiedzą, że jeśli złapał Pirarucu, jest to największy skok szczęścia, ponieważ koral ciałem oferta jest lepsza w smaku samego łososia lub pstrąga, i powinien po prostu bajeczne pieniądze. W naszym kraju istnieje wiele odważny, organizować ekstremalne wycieczki w sercu tzw tętnicy światowej zyskać adrenaliny i narybachitsya na całe życie, a nawet wnuki rozmawiać o najlepszych połowów swojego życia. Należy jednak uświadomić sobie, co się herkulesowego wysiłku niezbędnego przygotowania do takich imprez, bo trzeba ciągnąć sto kilo! Ale zastanów się, czy zabić taką piękną istotę tylko okazja, aby pokazać? Lepiej udać się do akwarium.