417 Shares 8259 views

Shipot Falls, splendor natury

Shipot Waterfall – jeden z naturalnych cudów Zakarpaciu.

Na skraju malowniczej wsi ukraińskiej Pylypets w pięknej i majestatycznych gór i zielonych lasów jest jednym z najpiękniejszych wodospadów zwanych kolce. Taka nietypowa nazwa otrzymał ze względu na hałas, który można usłyszeć z odległości co insynuuje szeptem.

Położenie, opis

Shipot Waterfall – jeden z najbardziej pełnych płynących i dużych wodospadów na Zakarpaciu.

Obszar ten należy do dzielnicy Mizhgirya, Zakarpacia, i znajduje się w odległości około 10 km od linii kolejowej. Volovets stacja znajduje się 6 km od wioski. Dobry poradnik dla turystów jest winda, w odległości 300 metrów od wodospadu.

Woda spada tu piękne kaskady z kilku ławek, na których można się wspinać i najczystszych strumieni wody do pływania. Odważny turystów udaje się zrobić strzelanie i na tle silnie wirujące strumienie wody. Pamiętne kolce wodospadu. Zdjęcie na tle jego przepływających strumieni wody na stałe zachować pamięć o swoim majestacie i fabulousness. Wysokość wodospadów aż do 14 metrów.

Utworzona przez strumyczek on Pylypets (Ploshanka), którego początki są w górach Borzhavski kalenicy. Ten wodospad jest drugim co do wielkości na Zakarpaciu i gorsze Trufanets wodospadem, znajduje się w dzielnicy Rachowski.

Zadziwiająco piękny wodospad. Woda jest podzielony na wiele małych odrzutowców najczystsze, niezliczone kaskady płynących z dużej wysokości. Najpiękniejsze miejsce w środku wiosny, w sezonie.

Co jeszcze jest atrakcyjna Shipot? krajobrazy

Falls – bardzo popularne miejsce wśród turystów i mieszkańców okolicy. Zaskakująca liczba mieszkańców Pylypets wsi. Waterfall Shipot zachwyca wszystkich swoim niepowtarzalnym pięknem krajobrazu.

Jest to świetna okazja, aby wziąć kąpiel w chłodnych, krystalicznie czystej wody z wodospadu, pomaga uzyskać duży zastrzyk energii.

To popularne miejsce, można skorzystać z wyciągu krzesełkowego. Unosząc ją wysoko w górach, można cieszyć się niepowtarzalnym pięknem górskiej scenerii. A na górze nie mniej niż malowniczej góry Guimba mają możliwość w przytulnej kawiarni-chaty do picia kawy lub herbaty, a niektóre zbierać kosz z jagodami.

Legend of the Falls

Waterfall Shipot ma swoją własną legendę. To mówi o pięknej dziewczynie o imieniu Marika, dawno temu żył w Pylypets wsi. Jak ona była zakochana w młodym człowieku, Ivan.

Jego ulubionym była córką bogatych rodziców, a sam Ivan urodził się zwykłej biednej rodziny. Marika rodzice byli przeciwko niej, nawet wolno go zobaczyć. Loving para spotkała się potajemnie w wysokim szczycie góry, tuż pod Borzhavski Dolin.

Jedna matka jeszcze dowiedział się o miejsce swoich spotkań iw przypływie wściekłości, przeklinając młoda para pobiegł do miejsca spotkania. W tym czasie, z furią zaczął padać deszcz piorun i grzmot. Głośne i potężne strumienie wody zaczęły opadać z dolin. Twierdzili, Marika i Iwan, trzymając się za ręce, w otchłań. A na ich drodze do wodospadu pojawiła nadchodzącej śmierci, odłącz ukochanego potężną siłę. Tak więc, młodzi kochankowie zniknął w pianie hałaśliwych górskich potoków.

Odkąd jego matka Marika, przybywających do tego miejsca, w żałobie, bardzo przepraszam za zrujnowanego życia córki. Na jednej z tych nocy letniej ona usłyszała głos ukochanej córki. Jakby szeptała słowa miłości do niej, Iwan. Stąd otrzymała nazwę wodospadu.

Festiwal, festiwale, wycieczki

Od 1993 roku, roczna Shipot Falls i okolicznych niesamowity charakter przyciąga do tych miejsc nozhestvo nieformalnych grup z różnych krajów. Jest tradycyjnie odbywa się festiwal hipisów i innych nieformalnych stowarzyszeń (punk, metal, skinheadów), zwanego „kolce”.

Miejsce dla niego znajduje się na dużym zielonym trawniku. Jest otoczony pięknymi górami i magicznych lasów. Tradycyjnie zwieńczeniem święta – dzień Iwana Kupały dzień (7 lipca).

W tej samej nocy na polanie spalone Vatra (ogień). Pogłoski, że pobiera ona największa na Ukrainie. Tu zwykli ludzie komunikują Associates, spacer po imponujących naturalnym otoczeniu, w górach.

Odpocząć od codziennego życia miasta, interakcji z naturą, relaks, zbierać grzyby i jagody. Wokół namiotów, ogniska, zróżnicowane muzycznych, darmowe i łatwe atmosferze komunikacji.

W ostatnich latach przyciąga do kilku tysięcy osób. A najbardziej zadziwiające jest to, że jest samoorganizacji Impreza odbywa się raczej kulturowej. Tutaj uważnie monitorować czyszczenie terytorium, przyszedł tu, aby odpocząć sama zabiera ze szczątków rozliczeniowego.

Odbywają się tu i innych imprez, takich jak kolce „miss”.

Na terytorium wodospadu znajduje się wiele hoteli, gdzie prowadzone ciekawe wycieczki do tej wspaniałej okolicy.

Najlepszą porą na zwiedzanie i relaks przy wodospadzie

Szczególnie imponujący jest wodospad na wiosnę, gdy śnieg topnieje, uzupełnienie go o swej czystej wodzie.

W sezonie jesiennym, gdy pada deszcz, to niesamowite miejsce staje się szczególnie atrakcyjna. Złoty żółty sceneria komplementarny charakter uroku. Dobrze się w lecie jest bardziej jak strumień płynący w dół z gór na stromych skalnych półkach.

W zimie też mają coś do zrobienia – jeździć na nartach w ośrodku niedaleko miejscowości Pylypets. Jest to najdłuższy w Karpatach wyciągu krzesełkowego. Używając go, można podziwiać Icebound kolce wodospadu.

Jak się tam dostać?

Położony w pobliżu miejscowości Pylypets Shipot wodospadu. Jak dostać się do wsi? Można to zrobić poprzez Lions pociągiem Lwów – Mukaczewo, lub poprzez Kijowa pociągiem Kijów – Czop. Musisz dostać się do stacji kolejowej Volovets. A następnie taksówką, autobusem lub samochodem do Intermountain, gdzie znajduje się wodospad. Również do tych miejsc można dojechać z Użgorodzie, Mukaczewie autobusami.

Wielkość i moc szumu spadającej wody ze znacznej wysokości, piękne lasy, wspaniałe góry i zielone pola nie pozostawi nikogo obojętnym od gości do wspaniałego regionu.