108 Shares 8441 views

Titan – księżyca Saturna

Tytan – Saturn, drugi co do wielkości w Układzie Słonecznym po Ganymede (Jowisza). Zgodnie z jego strukturą, to ciało jest bardzo podobna do Ziemi. Atmosfera też nosi podobieństwo do naszych własnych, aw 2008 na Titan dużego podziemnego oceanu została odkryta. Z tego powodu wielu naukowców sugerują, że ten satelita Saturna będzie w przyszłej siedzibie ludzkości.

Titan – satelita, który ma masę około 95 procent masy wszystkich satelitów planety Saturn. Grawitacja jest o siódmej części siły grawitacji na Ziemi. Jest to jedyny księżyc w naszym systemie, który ma gęstą atmosferę. Badanie Tytan powierzchni jest trudne ze względu na gęstą warstwę chmur. Temperatura minus 170-180 stopni, a ciśnienie na powierzchni jest 1,5 razy wyższe niż w ziemi.

Nie Titan jezior, rzek i mórz etanu i metanu, a także wysokie góry, które składają się głównie z lodu. Zgodnie z założeniami niektórzy badacze wokół rdzenia kamiennego osiąga 3400 kilometrów średnicy, ma kilka warstw lodu z różnych typów krystalizacji i ewentualnie jedną warstwę cieczy.

W trakcie badań nad Titan odkryto ogromny basen węglowodorowy – Sea Kraken. Obszar 400,050 kilometrów kwadratowych. Zgodnie z obliczeniami komputerowymi i zdjęć zrobionych kosmicznych, skład cieczy we wszystkich jezior około: etanol (około 79%) propan (8,7%), metanu (5-10%), cyjanku wodoru (02.03%) acetylen, butan, buten (około 1%). Zgodnie z inną teorią, substancje pierwotne są metan i etan.

Tytan – Satellite której atmosfera grubość osiąga około 400 km. Składa się on z warstwy węglowodorowa „smogu.” Z tego powodu powierzchnia ciała niebieskiego nie można zaobserwować przy pomocy teleskopu.

Titan planeta otrzymuje bardzo mało energii słonecznej do zapewnienia dynamiki procesów zachodzących w atmosferze. Naukowcy sugerują, że energia przenieść mas powietrza zapewnia silny wpływ pływów planety Saturn.

Rotacja i orbita

Promień orbity Titan 1221870 kilometrów. Poza Nahda takich satelitów Saturna jak Hyperion i Japeta, a wewnątrz – Mimas, Tethys, Dione, Enceladus. orbity Tytana wypływa z pierścieni Saturna.

Pełen obrót wokół własnej planety Titan księżyca sprawia, że przez piętnaście dni, dwadzieścia dwie godziny i czterdzieści jeden minut. Prędkość orbitalna wynosi 5.57 kilometrów na sekundę.

Podobnie jak wielu innych, w odniesieniu do księżyca Saturna Tytan obraca się synchronicznie. Oznacza to, że podczas obracania go wokół planety i jej oś są takie same, co powoduje, że Titan zawsze zwrócił się do jednej strony Saturna, więc nie jest to punkt na powierzchni księżyca, który zawsze zdaje się Saturna wiszące nad głową.

Przechył osiowy Saturna zapewnia zmianę pór roku na samej planety i jej satelitów. Na przykład latem ubiegłego roku zakończył się w 2009 roku na Tytanie. Czas trwania każdego sezonu jest około siedem i pół roku jako pełny obrót wokół gwiazdy Słońce sprawia, że planety Saturn w ciągu trzydziestu lat.