96 Shares 4026 views

Takie śmieszne żółwie morskie

Czy wiesz, że żółwie morskie – najstarsze mieszkańcy naszej planety? Jest ich przodkowie widzieli dinozaury i byli naocznymi świadkami globalnego ocieplenia i zmian klimatycznych na Ziemi. Są zabawne i interesujące. Obserwować zachowanie tych morskiego życia ekscytujące. Proponujemy, aby dowiedzieć się o nich więcej.


to ciekawe

Każdy żółw ma swój własny dom, który jest zawsze i we wszystkich okolicznościach jest obok. Powłoka lub osłonka żółwia ma zaokrąglony kształt. W przeciwieństwie do wody słodkiej, żółwie morskie nie mogą ich łapy i głowę do jego powłoki ukryć.

Żywotność tych stworzeń przez około 80 lat. Największy żółw morski może ważyć około tony, jego wielkość czasami sięga 2 metrów.

pływać one we wszystkich morzach i oceanach, gdzie jest ciepły prąd. Najciekawszym – że gniazdo żółw nie osiada, gdzie życie i pasz. Zwykle konieczne jest pływać tysiące kilometrów, aby złożyć jaja.

Kiedykolwiek zastanawialiście się, co jeść żółwia, który mieszka w morzu? Moc zależy od tego co ona podgatunków. Ale w tym samym czasie, wszystkie żółwie morskie lubią jeść meduzy, ślimaki, krewetki, kraby i małże. Jak widać, te stworzenia – smakoszy. Również w menu żółwi morskich zawiera wodorosty.

Powielanie i pierwsze kroki małych żółwi

Dokładnie (lub nawet mniej), aby powiedzieć, ile istnieją obecnie żółwie morskie trudne. To dlatego, że tylko kobiety kraul na ląd, aby złożyć jaja. Co ciekawe, samica gniazdo w tym samym miejscu, w którym się urodziła. Ona jest za pomocą łapy najpierw kopie dziurę, a następnie składa jaja. Jej dzieciaki będą bardzo trudne do wyłażą z ziemi. Ale mężczyźni na kontynencie są tylko raz: gdy rodzi, a następnie czołgać w stronę wody.

Ścieżka trochę błędów po jej wykluły się z jaj, długiej i niebezpiecznej. Jego pancerz nadal nie jest wystarczająco silna, aby bronić się przed wrogami. I dotknąć jej nogi nadal trudne. Wielu po prostu urodziły żółwie morskie nie dostać się do wody. Jeśli nie zostaną zjedzone podczas podróży, może spalić na słońcu.

O powiązaniu żółwi żyjących w morzu, nie tak wiele informacji. Obserwować ich życie pod wodą jest trudne. Wiadomym jest, że kolega one od wiosny do połowy jesieni. Pielęgnowanie ich młode żółwie morskie około półtora do dwóch i pół miesiąca. Dla każdej jednej ciąży leży około 150 jaj.

Żółwie zagrożone wyginięciem

Globalne ocieplenie jest bardzo przerażające dla żółwi. Dziś poruszył kwestię, jak chronić je przed wyginięciem. Faktem jest, że wpływ temperatury urodzonych kobieta lub mężczyzna. Jeśli temperatura jest powyżej 30 stopni Celsjusza, to urodzić się kobietą. Z powodu globalnego ocieplenia, prawdopodobne jest, że mężczyźni zwykle nie urodzić.

Dalszy wzrost temperatury, żółwie morskie i zagraża wzrostowi poziomu wody w świecie. Burza, burze, fale zniszczyć gniazdo z jajami.

A ludzie nawet nie wiedząc, że ich potomkowie nie mogą zobaczyć na żywo żółwie morskie, nadal zniszczyć te stworzenia. Pancerza na czarnym rynku jest bardzo drogie. Rybacy, kłusownicy, łowienie żółwi, wziąć tylko skorupę żółwia i zabić.

Cieszę się, że eksterminacja żółwi jest zabronione na całym świecie. Kłusownicy i gwałcicielami zmierzy poważne kary. Chociaż, jak się okazuje, w rzeczywistości, nawet surowsze kary i zakazy nie zatrzymują się polowanie na żółwie …