439 Shares 6978 views

Sterylizacja słoików w kuchence mikrofalowej: Opis, zalety i wady

Sterylizacja szkła stało się powszechne w trakcie pracy sezonowej, kiedy z sadami i ogrodami zbioru i przygotowania się na zimę. Konserwy w szklanych słoikach, ale zanim powinno być obowiązkowe, aby sterylizować naczynia. Nie tak dawno temu, nowa metoda – wysterylizowane słoiki w mikrofali, który jest używany przez wielu i nowoczesnej gospodyni. Metoda ta upraszcza przygotowanie do zachowania i pozwoli zaoszczędzić czas podczas przygotowywania półfabrykatów.

Sterylizacja – proces, który pomaga w pary, aby pozbyć się różnych drobnoustrojów, które tworzą środowisko psucie żywności konserwowanej. Liczba mikroorganizmów obejmują grzyby i drżenie. Wysoka temperatura sprzyja niszczeniu wielu mikroorganizmów.

Co do zasady, rozpoczynając sezon żniwny, aby pod koniec lata – wczesną jesienią. Dawno to czas, kiedy na półkach sklepów nie było nic, ale gospodyni jest zawsze gotowy do konserw. Każda rodzina ma swoje tajemnice, które ona ceni. Dlatego, sterylizacja słoikach do konserw jest bardzo ważne w personel sprzątający.

Pierwszym krokiem jest przygotowanie banków. Aby to zrobić, wybrany pojemnika bez pęknięć, wiórów lub zarysowaniem. Dlaczego tak ważne jest, aby sprawdzić w banku? Proces pasteryzacji na samym początku może pójść dobrze, ale gdy produkty mają być wprowadzone w banku, mogą ulec pogorszeniu w czasie. Doprowadzi to do nieplanowanych wydatków. Dlatego ważne jest, aby używać tylko całego banku i sprawdzić je dokładnie przed użyciem. Po sprawdzeniu pojemniki dokładnie oczyszczone.

Sterylizacja słoików w kuchence mikrofalowej, jak zostało powiedziane – nowy etap w tworzeniu pasteryzowanych produktów. Ale jednak, pary lub pasteryzacja woda jest nadal aktualna w gospodarstwie domowym. Na przykład, nie jest możliwe do sterylizacji słoików trzylitrowy w kuchence mikrofalowej: to po prostu nie mieści się w tym urządzeniu.

Wygoda tej metody polega na prostym i oryginalnej technologii. Na ścianach puszki w procesie sterylizacji nie pojawia osadowe kamienia wapiennego. Przyczynia się to do sposobu ogrzewanie na sucho. I to jest ta metoda i wygodne! Za pomocą tej metody po sterylizacji w mikrofali znacznie upraszcza procedury przygotowania domowego stałe.

Jak proces sterylizacji? Aby rozpocząć przygotowania banków. Oznacza to, że muszą one być przemywa, suszy i kontroli wad. Następnie umieścić słoik w kuchence mikrofalowej i ustawić odpowiednie parametry. Zaletą tej metody jest usuwanie oparów i zapachów w kuchni. Duszny pokój może krótko opuścić, w tym kuchenkę mikrofalową. Procedura ta trwa 15 minut.

Nie zapomnij: jest stosowany nie tylko do sterylizacji puszek w kuchence mikrofalowej, ale metoda parową, która odbywa się również w kuchence mikrofalowej. W tym celu, urządzenie jest wypełniona niewielką ilością wody. W czasie, gdy odbywa się proces ogrzewania w tych samych 15 minut Bank tylko mokrego i nie wysycha.

Korzystanie z kuchenki mikrofalowej ma aspekty negatywne. Głównym – to, oczywiście, wielkości pieca. Tylko małe banki mogą być dostarczone. Około trzech litrów, można o tym zapomnieć! Skorzystało z klasyczną metodę pary przy użyciu zwykłego czajnika. Drugą wadą – wysokie zużycie energii, które znacznie przekracza zużycie pieniędzy gazu ziemnego. Czy jesteś gotów zapłacić dodatkowe pieniądze za to?

Sterylizacja słoików w kuchence mikrofalowej – wygodny procesowej, nie odwracają się od spraw codziennych. Są łatwe w użyciu, gdy istnieje niewiele przetwarzanie pojemniku. Umieścić w piekarniku, zwróciliśmy się i poszedł na swojej działalności!