428 Shares 5360 views

Jeśli przyczyną oparzenia gorącą wodą: leczenie

Spalić wrzątkiem – zjawisko nie jest tak rzadkie. Zazwyczaj takie sytuacje są domowy charakter. Jak zachowywać się w podobnej kontuzji, co robić i jak się okazuje pierwszej pomocy na oparzenia, spróbuj zrozumieć.

stopień wypalenia

jest konieczna pierwsza pomoc i dalsze leczenie do zrozumienia i odróżnić oparzenia stopnia. W sumie istnieją 4 stopnie oparzeń.

1 stopień z następujących objawów: obrzęk miejsce bliznami, rumieniec, pojawiają się na skórze z małych bąbelków w klarownej cieczy.

Stopień 2 ma cechy: pęcherzyki mogą być odkryte i zaczyna tworzyć strup.

3 ma stopień cech: głębokie spalić aż do mięśni. Obecność pęcherzyków i ujawniła strup.

4 poziom ma objawy: spalają głębiej niż na 3 stopnie. On może iść do kości.

Jeśli sprowokowany spalić wrzątkiem: leczenie

Home apteczka z bandaży i skorygować tę pomoc pomoże zapobiec rozwojowi wstrząsu, zmniejszyć obszar spalania, zapobiegać infekcjom i pomaga w uzdrowieniu.

Tak więc, jeśli sprowokowany oparzenie wrzącą wodę leczenie odbywa się w następującej kolejności. I postępując zgodnie z instrukcjami odpowiednimi dla każdego stopnia uszkodzenia.

  1. Pierwszej pomocy na oparzenia gorącą wodą jest to, że trwa 15 minut, aby opuścić zagrożoną strefę w pojemniku z zimną, czystą wodą, lub umieścić pod cienkim strumieniem bieżącej wody. Tak więc, w stanie zapobiec pogłębianiu się rany i normalizować ukrwienie zmienioną chorobowo skórę. Okazuje się, że po wrzątek oparzenia skóry, jest wystarczająco gorąca, a także są krople przegotowanej wody. Jeśli rana nie jest natychmiast schłodzić, oparzenie będą się pogłębiać, a oczy nie będą widzieć ten proces. Zatem spalania mogą rozwinąć się z 1 do 2 stopnia, i tak dalej. D.
  2. Jeśli sprowokowany spalić wrzenia uzdatniania wody Po ochłodzeniu zaatakowany obszar powinien być przeprowadzone w następujący sposób. Na obszarach dotkniętych trzeba zastosować żel „Solkoseril” (powinno być zawsze w apteczce) i wysuszyć bandaż sterylny opatrunek. Ponadto dobrze pomóc żelowe maści, kremy, spraye i płyny linię „pantenol”.
  3. Jeśli oparzenie nie doszło w domu, a ręka nie jest jakieś materiały pomocnicze, wystarczy zastosować suchy opatrunek, bandaż making improwizowany.
  4. W sytuacji rozległych zmian spalone ramię lub noga powinna być ustalona, szyna z materiałów złomu.
  5. Jeśli wywołało spalania wrzącej wody, obróbka 1 lub 2 stopnia pali rozległych zmian lub stopnia 3 i 4, nawet minimalne miejsce uszkodzenia musi być wykonywane przez lekarza. Dlatego natychmiast wezwać karetkę.
  6. U noworodków, nawet drobne oparzenia powinien być traktowany przez lekarza, w przeciwnym razie może to pogorszyć ogólny stan dziecka, a nawet porażenia.
  7. Długie niezagojone oparzenia termiczne powinny być zbadane przez lekarza.

pasteryzacja

Spalony przez pary jest bardzo prosta, na przykład z czajnikiem wrzenia. Stopień wypalenia zależy od powierzchni i intensywności uszkodzeń.

1 stopień: mały czerwony i pęcznieje skórę, możliwe swędzenie. 1 stopień jest traktowany w domu.
Etap 2. tworzenie pęcherzyków przezroczystą cieczą. Jest już wykazują spalania lekarza.
Klasa 3: skórki skóry wyłączyć, lub matryc, zakończenia nerwowe są zniszczone, uszkodzenia nie tylko skóry, ale również tkanki tłuszczowej i mięśni, a także kości. Leczenie – w szpitalu.

Jeśli nie było palić przez ubranie, najpierw dotknięty obszar ciała najpierw musi być chłodzony pod zimną wodą, a dopiero potem zdejmują ubrania. W ciężkich przypadkach nałożony czystą suchą bandaż i wezwać karetkę. Z niewielkim uszkodzeniem, po ochłodzeniu, smarować uszkodzoną powierzchnię środkiem odkażającym, ale alkohol nie może być! Zastosować maść na oparzenia i bandaż. Bandaż należy zmieniać dwa razy dziennie.

Palić nie dotykać rąk lub ubrania, nie wcierać maść! Zadbaj o siebie i swoich bliskich!