664 Shares 9811 views

Ostre i przewlekłe zapalenie gardła: leczenie w domu

Kiedy stan zapalny błony śluzowe gardła, zapalenie gardła zdiagnozowana. Strona główna Leczenie należy rozpocząć natychmiast po pojawieniu się pierwszych objawów choroby, w tym przypadku, odzyskiwanie następuje tak szybko, jak to możliwe. Chorobę cechują dwa rodzaje przepływu: ostre i przewlekłe. Pierwszym z nich jest często współdziała z zapaleniem błony śluzowej nosa, powodując jej zadzwonić rhinopharyngitis. U dorosłych, ta forma patologii występuje, zwykle bez gorączki u dzieci z ciężkich przypadkach ewentualnej reakcji organizmu w postaci gorączki.

Pacjenci skarżą się na dyskomfort w gardle, uczucie bólu i suchych błon śluzowych. Po ostrej postaci często występują przewlekłe. Jednakże nie zawsze jest wynikiem intensywnego procesu górnych dróg oddechowych. W zimie, kiedy pokój jest znaczny spadek wilgotności, podobne objawy występują częściej i są przechowywane aż do wiosny.

Ostry przebieg choroby zwykle wymaga wyznaczenia lokalnego przeciwbakteryjnych i preparatów antyseptycznych. Resorpcji mentol cukierki i preparatów aerozolowych nawadnianie gardła, takich jak „Ingalipt” lub „Geksoral” daje piękny efekt. Należy również mnóstwo ciepłych napojów i częstego płukania wywaru z ziół i roztwory sody. Prognoza korzystne w większości przypadków. W praktyce pediatrycznej, decyzja o przeprowadzeniu Zabieg trwa oglądanie pediatry lub ENT lekarza o przepisanie leków zgodnie z wiekiem dziecka i jego masy ciała.

Przewlekłe zapalenie gardła: leczenie w domu

Jeśli przyczyna suchości błony śluzowej zmniejszony poziom wilgoci płaskie, jedynym leczeniem jest poprawienie tej sytuacji. W tym celu, w sklepach sprzętu medycznego, można kupić specjalne urządzenie o nazwie stacja klimat. Jest to nawilżacz i oczyszczacz powietrza, co jest możliwe dzięki pozytywny wpływ na drogi oddechowe we wszystkich przypadkach.

Przewlekłe zapalenie gardła: leczenie narodowy

Dobra akcja ma antybakteryjny do płukania jamy ustnej. Gotować czosnek od rodzaju kaszy, wypełnić go z jednego litra octu jabłkowego i zostawić w ciemnym miejscu przez około dwa tygodnie. Następnie w szklanej uzyskuje się za pomocą rozpuszczenia podłogi łyżeczki soli i płukania gardła 2-3 razy dziennie.

Przynieść ulgę i inhalacji parowej ziołowe mikstury. Wymieszać apteka ziele rumianku, szałwia, eukaliptus i dziurawiec, biorąc je w równych proporcjach. Wlać litr wody, zagotować i gojenie wdychać oparów przez 10 minut.

Przewlekłe zapalenie gardła, leczenie w domu odbywa się w sposób szybki i systematyczny, nie przechodzi szybko. Ale jeśli wytrwać i dalej używać tradycyjnych środków zaradczych, gojenie nadal występuje bez interwencji narkotyków.

Niezwykły wynik zapewnia leczenie zapalenia gardła propolisu. Aby to zrobić, mielenia na wióry 40 g propolisu, napełnić go 100 g masła brzoskwini. Nalegaj mieszaniny w cieple przez 7 dni, konieczne jest okresowe wstrząsać. Zastosowanie oleju jako środek do inhalacji: 5 kropli substancji dodano do szklanki wrzącej wody i oddychania przez 10 minut.

Zapalenie gardła: Leczenie w domu i przeciwwskazania do niego

Jeżeli jakiekolwiek reakcje alergiczne na jakiekolwiek ludowej środków zaradczych leczenie należy natychmiast przerwać. Jeżeli temperatura wzrasta, zwłaszcza u dzieci, należy niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą, który przepisał leczenie, oparte na historii danych.