275 Shares 3665 views

Caviar Masaga – co to jest?

Wszyscy kochankowie z sushi są prawdopodobnie zaznajomieni z tobiko – miękkie, małe jaja o jasnym kolorze, które z łatwością kratują na zębach. Ten kawior, wyekstrahowany z latających ryb, często służy jako niezależne naczynie, a także w postaci sashimi lub jako składnik zwojów. Jednak produkt, który nazywa się "tobiko" w menu niedrogich barów sushi lub w supermarketach, może być kawiorem lub kawiorem masago. Z reguły ludzie, którzy nie są spokrewnieni z kuchnią sushi i którzy nie są fanami kuchni japońskiej, nie mogą odróżnić jednego kawioru od drugiego, tobiko z masago.


Masago – co to jest?

W prostych słowach jest kawiorem jednej z odmian kapelin, ryby kapelana. W znacznej liczbie ryba ta żyje w pobliżu wybrzeża Islandii, jednakże występuje ona również w innych brzegach, na wodach Arktyki i Atlantyku.

Kawior kawiorowy jest solony i przetworzony w taki sam sposób, jak tradycyjny tobiko, ale jest tańszy. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, możesz je kupić w dużych sklepach, w departamentach owoce morza, razem z innymi składnikami na sushi.

Kawior jest bardzo pożywny i ma dużą zawartość witamin, białek i dużej ilości omega-3 i omega-6 (kwasów tłuszczowych). Pomimo faktu, że zawiera dużą ilość cholesterolu, mała część tego produktu przyniesie korzyści tylko organizmowi.

Tobiko i Masagot – co to jest, i jak odróżniać je od siebie

Więc teraz wiemy, że egzotyczne nazwy ukryją jaja małych ryb oceanicznych. Po otrzymaniu odpowiedzi na pytanie: "Masago – co to jest?" Zgodnie z prawem logiki pojawia się problem: "Jak odróżnić Masago od Tobiko?". W rzeczywistości nie jest to takie trudne.

Kawior latającej ryby (tobiko) w swojej naturalnej formie różni się od powszechnie znanego jasnego produktu pomarańczowego, jest prawie bezbarwny, ma miękki słodki smak i, co jest charakterystyczne, chrupki na zębach po spożyciu. Z kolei Masago (kawior kawiorowy) ma jasny beżowy odcień i bardzo małe, nie chrupiące jaja. Ze względu na nudne kolory, oba odmiany zawsze sprzedają się w różnych kolorach, najczęściej w kolorze czerwonym lub czarnym. Z reguły naturalne składniki są używane jako tusz do farbowania farbami (do uzyskania czarnego koloru), soku imbirowego (dla jaśniejszego pomarańczowego odcienia) i tak dalej. Warto wspomnieć, że produkt, znany w japońskich sklepach i restauracjach jak wasabiko – jest tym samym kawiorem, ale pomalowany na zielono z użyciem proszku wasabi. Zabieg ten jest poddawany zarówno tobiko, jak i masago. Który konkretnie rodzaj kawioru był pomalowany wasabi, można go zrozumieć zarówno w wyglądzie (wielkości jaj), jak iw obecności lub nieobecności charakterystycznego chrupnięcia podczas jedzenia. Nie ulega wątpliwości, że kawior z wasabi będzie miał bardzo pikantny smak.

Naczynia z masago i tobiko

Oba rodzaje kawioru wykorzystywane są do produkcji sushi-gunkan jako niezależnego wypełnienia, a także do dekorowania rolek. Ze względu na delikatniejsze tekstury, Masago jest również używany do wielu dań kuchni azjatyckiej – omlety, sałatki, sosy i tak dalej, podczas gdy użycie tobiko jest nieco ograniczone. Często te produkty są łączone w różne potrawy, ponieważ ich struktura i smak doskonale uzupełniają się wzajemnie.

Jednym z najbardziej znanych receptur jest pikantny sos Masago, który w różnych restauracjach jest gotowany na różne sposoby. Do jego przygotowania w domu wykorzystuje się następujące produkty: 1/4 łyżeczkę majonezu japońskiego ("Kupi"), 1 łyżeczkę kawioru, 1/2 łyżeczki sosu kimchiowego lub shiruchy.

Podsumowując powyższe informacje, które służą jako odpowiedź na pytanie: "Masago – co to jest?", Zbędnym jest określenie – jest kawiorem gromadnika, tradycyjnie stosowanym w kuchni japońskiej.