824 Shares 1030 views

Jak ugotować azu z wieprzowiny?

Azu – potrawa kuchni tatarskiej, pokrojona w małe kawałki mięsa, duszona pomidorami i plastrami solonego ogórka. Często to danie zawiera ziemniaki i marchewkę. Tradycyjnie, azu jest z wołowiny, jagnięciny lub koni. Jednak ta potrawa stała się tak szeroka, że pojawiły się nowe opcje. Na przykład niektórzy lubią gotować azu z wieprzowiny lub z drobiu.

Należy zauważyć, że aby przygotować azu z wieprzowiny, musisz wziąć tylko chude mięso, inaczej potrawa okaże się zbyt tłusta. Dlatego z kawałkiem wieprzowiny trzeba najpierw odciąć widoczny tłuszcz.

Więc jak ugotować azu z wieprzowiny? Najpierw przygotowujemy potrzebne produkty, potrzebujemy około 500-700 gramów chudego miąższu, kilka małych żarówek, trzy pomidory. Jeśli nie ma pomidorów, można użyć sosu pomidorowego lub pasty pomidorowej. Inny bierze marchewkę (średniej wielkości), 3 solony ogórek (mały) i 6-7 ziemniaków. Ponadto potrzebujemy około pół szklanki mięsa i przypraw – pieprz, sól, liście laurowe, czosnek, zielenię. Jeśli nie ma bulionu, można go zastąpić soloną wrzącą wodą.

Wszystkie produkty są gotowe, zaczynamy przygotowywać aza w Tatar od wieprzowiny. Mięso należy pociąć na drobne, podłużne kawałki, około 2 cm na 4 cm. Wyciąć cebulę w cienkie półkręty, ogórki marynowane – małe kostki.

Pomidory są sparzone wrzącą wodą, więc łatwiej będzie ich odkleić. Następnie przeciąć na pół i wyodrębnić z nich nasiona. Wytnij miąższ pomidorów w małe kawałki. Marchewki są czyszczone i przecinane losowo. Można go wyciąć w kręgi, lub możesz – słomę, która ją kocha.

Ponownie podgrzej dzbanek do smażenia olejkiem i zacznij smażyć części mięsne. Należy to zrobić z silnym podgrzewaniem i układaniem mięsa w jednej warstwie. W takim przypadku mięso szybko pokryje skorupę i nie będzie miał czasu, aby rozpocząć sok.

Fry mięso leży w kotle i trochę solone, a następnie dodać pieprz. Nie solone mięso surowe, ponieważ podczas pieczenia przydzieli dużo soku, a przygotowane danie może się schnąć.

Po smażeniu całego mięsa, wsadzić cebulę i posmażyć, aż stanie się jasne. Nie musisz brązować cebuli. Wysyłamy smażone cebulki kazan do mięsa.

Teraz wlewamy bulion do kocioła, dodajemy pomidory i wrzucamy do ognia. Jeśli nie ma pomidorów, a następnie dodać pastę pomidorową lub sos, możesz użyć soku pomidorowego. Gulasz przez około pięć minut i dodaj marchewkę. Kontynuować gotowanie na wolnym ogniu przez 40 minut, aż mięso nie osiągnie gotowości.

Tymczasem myjemy ziemniaki i cięte słomką. Smażyć ziemniaki w patelnię z dodatkiem oleju prawie do ugotowania. Ogórki solone pokroić w małe kostki i pozwolić na dodanie niewielkiej ilości bulionu.

Dodaj pieczone ziemniaki i ogórki marynowane do przygotowanego mięsa, połóż liście laurowe i przypraw do smaku. Gaszemy kolejne pięć minut, a następnie wyjmujemy ją z ognia, czosnku w posiekanym czosnku i niech naczynia zaparzy się przez 10-15 minut.

Rozprowadzamy przygotowane azu z wieprzowiny na talerzach i posypujemy posiekanymi ziołami.

Powyżej była klasyczna wersja przygotowania azu z wieprzowiny. Ale nadal jest "szybką" wersją gotowania tej potrawy z polędwiczki wieprzowej. Weźemy 400 g polędwicy i 300 gramów ziemniaków obrane, pokrojone w kostkę. Weź jedną cebulę i przeciąć ją w paski. Umieściliśmy wszystko razem z kotłem, który wcześniej nalał trochę oleju roślinnego, smażył się. Następnie napić się bulionu (półtora filiżanki) lub wody, soli, dodać pieprz i przyprawy do smaku, przykryć pokrywką i gulasz przez 10 minut. Następnie dodaj do kocioła drobno posiekany ogórek i kilka łyżek pasty pomidorowej. Znowu zamknij pokrywkę i gotuj jeszcze przez 10 minut, aż miękkość mięsa i ziemniaków. Usunąć z ognia, dodać czosnek, wymieszać i można wezwać wszystkich do stołu.