398 Shares 9346 views

Wołowina pieczona w rękawie. Przepisy

Mięso wołowe, być może, nie jest gorsze w popularności mięsa wieprzowego i kurczaka, ale na jego korzyść w czymś i lepszym od nich. Wołowina jest bogata w użyteczne substancje, mikroelementy, niezbędne ludzkie ciało i witaminy. Na przykład żelazo, witaminy z grupy B. Wołowina jest zalecana do niektórych chorób krwi i dla tych, którzy wolą chude mięso. Należy jednak pamiętać, że również może mieć inną zawartość tłuszczu, w zależności od części tuszy. Na przykład najbardziej tłuszczowymi miejscami są żebra, najmniejsze tłustości i należące do mięsa premium – część bioder. Łopatka i część grzbietowa są pomiędzy nimi.


Z wołowiny można gotować różnorodne potrawy, zarówno od pierwszej, jak i drugiej. Na przykład zupy wołowe lub placki z wołowiną. Ktoś preferuje zwykły gulasz z warzywami, ktoś lubi wołowinę pieczoną w rękawie. Możesz gotować mincemeat, łącząc wołowinę i wieprzowinę w proporcji jeden do jednego. Potem mięso będzie trochę grubsze, ale kotlety będą się bardzo smaczne i przepyszne.
Oferujemy najlepsze przepisy na gotowanie tego mięsa, na przykład wołowiny pieczonej w tulei.

Pod rękaw oznacza specjalne pakiety kulinarne – są w sprzedaży. Kulinarne opakowania pozwalają mięso pozostać soczyste, o bogatym smaku, zwłaszcza jeśli gotujesz z przyprawami i warzywami.

Więc wołowina, pieczona w rękawie, jest przygotowywana łatwo. Potrzebujemy: jednego kilograma wołowiny, można i nieco mniej, ale mięso musi koniecznie być dobrej jakości. Ponadto przydatna jest jedna łyżeczka oliwy z oliwek lub warzyw, czarnego pieprzu mielonego, cebuli, sosu i słodkiej papryki.
Do mięsa nie było trudno, lepiej je zostawić w marynacie przez kilka godzin. Można wstępnie wyciąć go młotkiem, a następnie pociąć na kawałki przez włókna, jest to bardzo ważne, ponieważ w tym przypadku kawałki zachowają swój kształt. Cebula musi być również pocięta na pierścienie lub semirings. Następnie musimy mieszać nasze kawałki z cebulą, sosem sojowym, przyprawami, oliwą z oliwek. Po tym czasie mięso trwa godzinę.

Po zmiękczeniu i impregnowaniu sokiem rozprowadzamy je do kulinarnej tulei i pieczemy w piecu przez około 60 minut w optymalnej temperaturze wołowiny o temperaturze 180-200 stopni.

Wołowina, pieczona w rękawie, jest gotowa. Teraz możesz posłużyć do stołu, posypanego posiekaną zielenią.

I jak lubisz wołowinę pieczoną z serem? W tym celu gotujemy wołowinę, jak zwykle, można wyłożyć na patelnię. Następnie smażyć mąkę w masło i roztopić ser. Okazało się tak miło na smak i zapach lepkiego sosu. Będziemy też używać ich do pieczonej wołowiny. Góra posypana ziołami i podana przy stole. To tylko jedna z odmian. Można wylać sos na talerzu, położyć mięso na tym i zalać sosem ponownie, a także rozłożyć kawałki twardego sera, pokrojone w tłumy. I znowu zieleni z góry.

Innym daniem, które niewątpliwie zasługuje na uwagę – wołowina pieczona z grzybami. Miło mi to gotować. Wołowina z grzybami – po prostu wspaniałym produktem, grzybami i warzywami, pomaga żołądkowi trawić i przetworzyć mięso, tak aby nie czułeś się w tym po tym naczyniu.
Konieczne jest spożycie mięsa z krojonymi czosnkiem i marchwią o tym samym rozmiarze. Lepiej wybrać mięso młode, ponieważ nie jest możliwe w drodze podejścia do grzybów. Grzyby muszą być gotowane i soli do smaku. Następnie przygotowujemy sos, choć można wziąć i gotowe sos z mięsa, które jest sprzedawane w supermarketach. Rozmawiać w sosie i grzybach i podgrzać duszoną wołowinę. Ząbki czosnku i marchewki nie usuwają. Posypać zielenią, ozdobić plasterkami pomidorów i pierścionkami świeżego cebuli. To wszystko. Nasze danie jest gotowe, możesz służyć do stołu. Bon appetit!