819 Shares 9737 views

Przygotowanie bakłażana na zimę

Każdy właściciel wie o zaletach bakłażanów , wykorzystując możliwości letniego sezonu do gotowania "kawioru za granicą bakłażan". Specyfika tego warzywa polega na tym, że podczas przygotowywania potraw nie traci użyteczności. Przygotowywanie bakłażanów na zimę, pomagasz organizmowi przetrwać zimny, nie zdominowany czas. Warzywa zawierają dużo potasu, magnezu, który jest szczególnie przydatny w przypadku awarii układu sercowo-naczyniowego.


Możliwości nowoczesnych urządzeń kuchennych pozwalają na oziębienie i wyschnięcie oberżyny na zimę . Suszone oberżyny przywracają pierwotny wygląd, jeśli wylano ciepłą, soloną wodę przez pół godziny przed użyciem, a następnie wypłukano.

Mrożone oberżyny często tracą przyjemny smak. Aby to się nie stało, musisz przestrzegać specjalnej technologii. Oto wskazówki na temat zamrażania oberżyny na zimę, aby nie nabrały specyficznego smaku. Dobrze zachowane owoce, uprzednio oczyszczone i gotowane całkowicie w kuchence mikrofalowej pod pokrywką. Z takich oberników w zimie dostajesz wspaniały kawior. Można wyciąć surowe bakłażany na małe kawałki, wlać małą solą wodę przez 1-2 godziny, odrzucić na sito, aby całkowicie przykryć szklankę wodą. Odwodnione płyty rozprowadzić się w jednej warstwie, zamrozić.

Najczęstszym zbieraniem bakłażanów na zimę jest ochrona. Naczynia można zapakować w całości gotowe do użycia lub w postaci półproduktów do dalszego gotowania. Warto zwrócić uwagę na proste przepisy, dzięki którym nawet niedoświadczona kochanka może przygotowywać oberżyny na zimę.

Marynowane oberżyny: od obliczania 3 litrów marynaty na pół wiadra owoców. Przygotowanie marynaty 60 g soli i 70 g cukru i ocetu na 1 litr wody. Całe małe oberżyny gotować w tej marynarce 15-18 minut od czasu gotowania, złożone w słoiku ciasno, zwinąć pokrywę. Zimą zrobić kawior z czosnkiem lub cebulą z nich.

Ziemniaki z czosnkiem: 5 kg małych bakłażanów pociąć na kilka części, nie czyścić, wkładać do głębokich naczyń, obficie soli z dużą sól. Po upływie 2 godzin spuścić sok, wlać 2 litry wody do garnka, pół litra ocet i olej roślinny. Przygotuj wszystkie produkty do wrzenia, gotuj przez 20 minut w średnim ogniu. W tym czasie przygotuj sos: 700 g czerwonego pieprzu dzwonkowego i 300 g nieobrobionego czosnku, zmiażdżysz miarkarką lub miarką, wymieszaj z 0,5 litrami oleju słonecznikowego, gotuj. Gotowany bakłażan w marynacie, w warstwach w sterylnych puszkach, przesuwając każdy z gorącym sosem. Uszczelnić pokrowce, przekręcić, pozostawić do schłodzenia pod kołdrą. Okazuje się, że pyszny gorący przystawek, gotowy do spożycia.

Jajki na zimę można zbierać w postaci kawioru. Dla niej potrzebna jest sałatka papryka, cebula i pomidory. Eggplenty i inne składniki należy przyjmować równomiernie, na przykład 1 kilogram. Ta ilość warzyw będzie potrzebowała 300-400 g oleju roślinnego. Zetrzyj cebulę i pieprz do głębokiej patelni najpierw cebulę, po kilku minutach dodajemy pieprz, smażesz, aż sok zniknie, a warzywa nabiorą złotego odcienia. Ziemniaki należy uprzednio oczyścić, pokroić w kostki średniej wielkości, zalać soloną wrzącą wodą, aby uzyskać gorycz. Po 30-40 minutach bakłażany są wyjęte z wody, wsypane na patelnię z opieczoną cebulą i pieprzem, kontynuuj gotowanie. Po 10-12 minutach dodajemy do pomidorów warzywa, mielony w mikserze lub na wędzarku, nadal gotować jaja na małym ogniu przez co najmniej 45 minut, stale mieszając. Pod koniec przygotowania soli do smaku. Do czasu zakończenia gotowania należy przygotować sterylne gorące słoiki. W nich kiełkują jaja z patelni, banki natychmiast korek z metalowymi powiekami, chłodne do góry nogami. Po ochłodzeniu należy je zdjąć w chłodne miejsce.