608 Shares 2373 views

Alcatel One Touch Pixi First 4024D: recenzje, specyfikacje, recenzje

Niedrogi i stylowy telefon z bardzo dobrą specyfikacją techniczną, podobnie jak gadżet na poziomie podstawowym – to wszystko Alcatel One Touch Pixi First 4024D. Opinia od właścicieli o tym, jej mocne i słabe strony również nie zostaną pominięte w tym przeglądzie.


Zawartość opakowania

Biorąc pod uwagę członkostwo w gadżetach na poziomie podstawowym, bardzo dobry pakiet w modelu Alcatel One Touch Pixi First 4024D. Opinie wskazują tylko, że brakuje jej w nim karty pamięci, okładki i folii, która chroni przedni panel urządzenia. W spoczynku lista kompletnych zestawów tego telefonu obejmuje:

 • Samo smartphone.
 • Wyjmowana bateria do 1450mAh.
 • Słuchawka stereofoniczna na wejściu poziomu.
 • Adapter ładowania.
 • Instrukcja obsługi.
 • Wkład gwarancyjny.
 • Powiadomienie o certyfikacji urządzenia.

Dowiedz się więcej o tym gadżecie.

Projekt, ekran i ergonomia

Telefon komórkowy Alcatel One Touch Pixi Pierwszy jest wykonany w formie monobloku. Przekątna ekranu TFT z wejściem dotykowym jest skromna według dzisiejszych standardów wynoszących 4 cale. Ale rozdzielczość to 480×800. Gęstość kropek na ekranie jest równa w tym przypadku do 233ppi i aby dostrzec pojedynczy punkt na powierzchni wyświetlacza gołym okiem jest problematyczny. Pod ekranem, tak jak powinienem, są wyświetlane trzy główne przyciski sterujące. Powyżej nad wyświetlaczem na panelu przednim wyświetlony jest głośnik. W tym samym miejscu znajduje się oko drugiej komory. Przyciski sterujące (aby zablokować urządzenie i wyregulować głośność) są zgrupowane po prawej stronie urządzenia. Na górnej krawędzi są porty przewodowe – MicroUSB i 3,5 mm audiojack. U dołu gadżetu jest tylko mikrofon mówiony. Z tyłu urządzenia znajduje się główna kamera, uzupełniona pojedynczym podświetleniem LED. Tu są głośniki.

Opcje sprzętu gadżetów

Opinie klientów dotyczące modelu Alcatel One Touch Pixi First są podkreślane głównie przez niewielkie specyfikacje techniczne. Centralna jednostka przetwarzania "Spectrum 7731" zainstalowana w tym urządzeniu może pochwalić się obecnością 4 jednostek obliczeniowych na podstawie architektury pod oznaczeniem kodu A7. Częstotliwość zegara dla każdego z nich w najbardziej obciążonym obciążeniu może zostać zwiększona do 1,2 GHz. Dla większości niewymagających zasobów sprzętowych jest to dość dosyć. Ilość pamięci RAM w tym "inteligentnym" telefonie wynosi 512 MB. Procesy systemowe w tym przypadku wykorzystują około 300 MB, a użytkownik może polegać na pozostałych 215 MB podczas rozwiązywania zadań. Pojemność zintegrowanej pamięci masowej wynosi 4 GB. Użytkownik potrzebuje tylko 2 GB, a reszta to wstępnie zainstalowane oprogramowanie systemowe. Możesz zwiększyć ilość zainstalowanej pamięci, instalując kartę pamięci, której maksymalna pojemność może wynieść 32 GB. Główna kamera ma czujnik 5 Mp, a przednia kamera ma 2 MPa. W pierwszym przypadku, przy normalnym oświetleniu, uzyskuje się bardzo dobre zdjęcia. Funkcje drugiej kamery z przodu gadżetu będą wystarczające na połączenia wideo. "Selfies", otrzymane z jego pomocą, nie będzie miało bardzo dobrej jakości. Podobna sytuacja rozwija się w tym przypadku tak zwanymi "awatarami", które większość właścicieli urządzeń przenośnych robi przy pomocy kamery przedniej. Czujnik w 2Mp dla tego zadania jest również niewystarczający i ich jakość będzie poniżej średniej. Obsługuje to imponujący zestaw interfejsów. Obejmuje ona:

 • Głównym bezprzewodowym sposobem na pobieranie i przesyłanie informacji jest Wi-Fi.
 • Urządzenie może działać w sieciach GSM i 3G. W tym ostatnim przypadku tylko karta SIM zainstalowana w gnieździe # 1 może pracować w sieciach 3G.
 • Aby podłączyć bezprzewodowy zestaw słuchawkowy lub wymieniać dane z podobnymi urządzeniami mobilnymi, ten smartfon jest wyposażony w Bluetooth.
 • Możliwości nawigacyjne telefonu komórkowego są realizowane za pomocą nadajnika GPS.
 • Głównym interfejsem przewodowym jest MicroUsB. Dzięki temu możesz podłączyć smartfon do komputera lub naładować akumulator.
 • Aby podłączyć zewnętrzne okablowanie akustyczne, w urządzeniu znajduje się typowy 3,5 mm port audio.

Kontynuujemy opis gadżetu.

Autonomia

Biorąc pod uwagę parametry techniczne i pojemność baterii, możesz mieć pewność, że jedna bateria wystarczy na dokładnie 2-3 dni pracy urządzenia Alcatel One Touch Pixi First 4024D. Recenzje Wskaż również, że w trybie największej gospodarki wartość ta może wzrosnąć do 4 dni. Cóż, w trybie najbardziej intensywnego używania tego gadżetu klasy budżetowej może trwać jeden dzień. Po pełnym naładowaniu akumulatora pełna ładowarka trwa średnio około 3 godzin.

Składnik oprogramowania

Opinie na temat smartfona Alcatel One Touch Pixi First 4024D wyróżniają oprogramowanie systemowe tego gadżetu, które oparte są na wiodącej platformie oprogramowania do telefonów komórkowych – "Android". W tym przypadku oczekuj najnowszą i najnowszą wersję, oprogramowanie tego systemu nie jest konieczne. Jego wersja ma numer ciągu "4.4", który jest najbardziej optymalny dla właściwości sprzętowych tego smartfona.

Opinie i koszt urządzenia

Opinie o Alcatel One Touch Pixi Pierwsze 4024D wskazują przede wszystkim na bardzo skromne koszty tego urządzenia. W większości sklepów cena smartfonu tego modelu mieści się w przedziale od 3600 do 4000 rubli. Ale jeśli chcesz, możesz kupić telefon za akcje po cenie 3390 rubli. Aby osiągnąć większość funkcji sprzętowych i programowych tego gadżetu, wystarczy. Istnieją komentarze na temat autonomii urządzenia i 512 MB pamięci RAM. W pierwszym przypadku problem można łatwo rozwiązać poprzez zakup dodatkowej baterii zewnętrznej. Cóż, w drugim przypadku możesz użyć pakietu optymalizacyjnego "Wedge Master" dla platformy "Android" i okresowo, gdy pamięć RAM jest pełna, uruchom ją.

Wyniki

Bardzo przystępnym cenowo dostępnym rozwiązaniem jest Alcatel One Touch Pixi First 4024D. Recenzje podkreślają jego wartość, która zaczyna się od 3,390 rubli w chwili obecnej. W przeciwnym razie parametry techniczne tego urządzenia są bardzo skromne, ale nie przeszkadza mu to w rozwiązywaniu problemów wymaganych obecnie bez żadnych szczególnych problemów. Cóż, jeśli potrzebujesz czegoś więcej, to powinien być mobilny gadżet nie z tej niszy cenowej.