177 Shares 2548 views

Styl latania 3: charakterystyka. Styl Fly Era 3 – przegląd modelu

Fly Era Style 3 – jeden z najnowszych modeli tego producenta. Jego specyfikacje techniczne, parametry i właściwości są omówione w niniejszym przeglądzie. W sprzedaży pojawiła się we wrześniu tego roku i różni się od konkurencji o wartości dość demokratycznej.

CPU i jego charakterystyka

Podstawa Stylu Latającego Era 3 Leży w jednym chipie MTK6582M od chińskiego dewelopera "MediaTEK". Składa się z czterech rdzeni przeglądu "A7", które w trybie obciążenia szczytowego pracują z prędkością zegara 1,3 GHz. Oczywiście, nie można spodziewać się bezkonkurencyjnych osiągnięć. Ale aby rozwiązać większość prawdziwych problemów, wystarczy. Jeśli nie ma obciążenia CPU, częstotliwość zegara maleje, nieużywane rdzenie są wyłączone. Co do zasady, urządzenie średniego poziomu takiego procesora jest więcej niż wystarczające. Możemy zatem stwierdzić, że ten model smartfonu koncentruje się właśnie na tej niszy. Zacznijmy od pozostałych parametrów Fly Era Style 3.

Podsystem graficzny

Podsystem graficzny jest realizowany za pomocą karty graficznej 400MP2 firmy Mali. To kolejny plus stylu Fly Era 3. Opinie nowych właścicieli tego smartfona po prostu potwierdzają to stwierdzenie. Taka karta graficzna jest wyposażona w najbardziej wydajne rozwiązania firmy "MTK" (na przykład MTK 6592 z 8 rdzeniami na pokładzie). Jego wydajność jest wystarczająca do rozwiązywania szerokiego zakresu zadań. Przekątna ekranu tego smartfonu wynosi cztery i pół cala i umożliwia przetwarzanie do pięciu dotknięć w tym samym czasie. W tym samym czasie rozdzielczość wynosi 854 pikseli i 480 na szerokość. Jego gęstość optyczna wynosi 228 PPI. Oczywiście, chciałbym więcej pozwolenia, ale to wystarczy do normalnej i komfortowej pracy. Typem matrycy wykorzystywanej w tym inteligentnym telefonie jest IPS, który może wyświetlać więcej niż 16 milionów kolorów. Wszystko to pozwala uzyskać jasny i bogaty obraz na ekranie gadżetu. Ponadto smartfon obsługuje specjalną technologię – OZHS. Istotą jest to, że nie ma szczeliny powietrznej między ekranem a czujnikiem. Umożliwia to wielokrotnie lepszą jakość obrazu. Technologia ta do tej pory działa tylko w droższych smartfonach, a urządzeniach budżetowych można znaleźć tylko w tym modelu.

Pamięć

Ale z pamięcią, nie wszystko jest tak dobre z stylu Fly Era 3. Opinie właścicieli tego urządzenia potwierdzają to powiedzenie. Można to jednak zrozumieć, patrząc na techniczne cechy tego gadżetu. Przede wszystkim musisz przydzielić pamięć RAM, która jest tutaj zainstalowana tylko 512 megabajtów. Do tej pory nie jest to wystarczająco dużo dla pełnej obsługi systemu operacyjnego "Android" najnowszej wersji z numerem 4.4.2 i nazwą "Kit-Kat". Nie jest możliwe zwiększenie jego objętości, dlatego uwzględniamy taki niuans na etapie wyboru inteligentnego telefonu. Wbudowana pamięć w stylu latania 3 Tylko 4 gigabajty. Jest to minimalna głośność, która zapewnia komfortowe wrażenia użytkownika. Jest podzielony w następujący sposób:

  • 800 MB – wbudowana pamięć przeznaczona na potrzeby użytkownika;
  • 1200 MB – zajmuje system operacyjny;
  • 2000 MB – oznaczony jako "SDCard1", służy również do przechowywania informacji użytkownika i instalowania aplikacji.

Jeśli jest to pożądane, głośność może zostać znacznie zwiększona przez zainstalowanie zewnętrznej karty pamięci microSD o maksymalnej wielkości do 32 gigabajtów. System automatycznie przydziela nazwę "SDCard2". Jeśli ilość pamięci RAM będzie większa niż 2 razy, to byłoby dobrze wyważone urządzenie. I tak okazuje się jedną poważną wadą.

Aparat fotograficzny

Phone Fly Era Style 3 jest wyposażony w dwie kamery. Jeden z nich – w rozdzielczości 5 megapikseli – znajduje się na tylnej okładce urządzenia. Jest też wyposażony w lampę błyskową LED do fotografowania w nocy. W celu uzyskania wyższej jakości, można korzystać z technologii autofocus obsługiwanej przez to urządzenie. To wystarczy, aby uzyskać wysokiej jakości zdjęcia. Obsługiwane jest także nagrywanie wideo w formacie wysokiej rozdzielczości – 1920 pikseli przy rozdzielczości 1080 pikseli. Druga kamera – w rozdzielczoś ci 0,3 megapiksela – jest przeznaczona do rozmów wideo w sieci trzeciego lub czwartego pokolenia. Innym możliwym sposobem na komunikowanie się jest komunikowanie się za pomocą specjalnych programów (na przykład Skype).

Łączność

Bogaty zestaw komunikacji z Fly Era Style 3. Opinie tylko potwierdzić. Przede wszystkim konieczne jest przydzielenie wy-fay, co pozwala bardzo szybko odbierać dane z globalnej sieci. Aby połączyć inne urządzenia mobilne tej klasy w tym smartfonie jest zintegrowane bluetooth. Aby naładować akumulator, a także połączyć się z komputerem, używane jest złącze USB standardowe dla większości takich urządzeń. Jest też gniazdo 3,5 mm do podłączania głośników mobilnych lub słuchawek. Oprócz tego jest obsługiwany system nawigacji GPS – jest zainstalowany nadajnik. W razie potrzeby można użyć systemu A-GPS, który jest również obsługiwany przez to urządzenie, aby dokładniej określić lokalizację. Kolejnym plusem tego smartfona jest wsparcie sieci trzeciej generacji. Jeśli jest wystarczający zasięg, szybkość wymiany danych rośnie wielokrotnie. Pewną wadą jest brak nadajnika podczerwieni. Ale w praktyce są tak rzadko używane, że nie można nazwać ich poważnym problemem.

Bateria

Drugim słabym ogniwem jest akumulator Fly Era Style 3. Przegląd Bez cech tego komponentu nie będzie kompletny. Pojemność akumulatora w tym urządzeniu wynosi tylko 1650 miliamperów na godzinę. Przy minimalnym obciążeniu telefonu potrwa to przez 2 dni pracy. Ale w przypadku intensywnego używania można rozciągnąć zegar na 6 prac. Jest mało prawdopodobne, aby właściciele tego gadżetu pobierali tak wiele. Dlatego nie można tego uznać za istotną wadę.

Obudowa

Coś godnego uwagi nie dotyczy przypadku tego smartfona. Tak i oczekuję, że takie urządzenie z przeciętnego przedziału cen nie jest konieczne. Jest to regularny słodycze w plastikowej obudowie z ekranem dotykowym. Na dole znajdują się trzy przyciski: menu, ekran główny i poprzednie okno. Na górze znajdują się złącza służące do podłączania słuchawek i gniazda ładowania (można je również podłączyć do komputera). Po prawej stronie znajduje się przycisk włączania / wyłączania, a po lewej – zwiększenie i zmniejszenie głośności. Z tyłu znajduje się zewnętrzny głośnik od dołu. Druga, w rozmowach, znajduje się nad ekranem dotykowym. W dolnej części jest mały otwór mikrofonu. Dostępne w trzech kolorach: białym, czarnym i niebieskim.

Oprogramowanie

Z punktu widzenia systemu operacyjnego jest korzystne na tle zawodników Fly Era Style 3. Instrukcja na oficjalnej stronie producenta mówi o obsłudze najnowszej wersji systemu operacyjnego "Android" z numerem seryjnym 4.4.2. W środkowym segmencie smartfonów tylko kilka urządzeń może się pochwalić tym. Często potencjalni użytkownicy nie zwracają teraz uwagi na to. Ale na próżno. Przeciwnie, pozwala to uniknąć wielu problemów związanych z kompatybilnością oprogramowania. Również wstępnie zainstalowane narzędzia społeczne (na przykład "Facebook"). Oznacza to, że po zakupie urządzenia natychmiast gotowy do użycia. Możesz połączyć się z Internetem i rozpocząć komunikację. Nie musisz szukać aplikacji w Sklepie Play.

Podsumowanie

Oprócz niewielkiej ilości pamięci RAM, nie ma poważniejszych wad w stylu latania 3. Style Chociaż w tej chwili jest tylko pięć tysięcy rubli. Jeśli powyższa wada nie jest dla Ciebie ważna, możesz bezpiecznie wykupić doskonałe wyważone urządzenie w bardzo demokratycznej cenie. Jednocześnie pod względem wydajności nie jest gorsza od konkurentów.