83 Shares 6576 views

To nie działa przycisk Home (iPhone 5S): sposoby rozwiązywania problemów

Nowoczesne telefony komórkowe z postępem technologii, starając się uciec od kontroli przycisku. Zamiast zwykłych przycisków przyszedł ekranów dotykowych. Działają one znacznie łatwiejsze. Ale kluczem jest nadal używany jako rzadkie kontrole. Czasami mogą pęknąć.

Co zrobić, jeśli nie działa przycisk Home? 5S iPhone – urządzenie to gdzie spotyka wspomnianą kontrolę. Dlaczego jest to potrzebne? Jak naprawić przycisk Home? Wszystko to zostanie wyjaśnione później. W rzeczywistości, nawet osoba, która niedawno zapoznał się z produktami „jabłko”, jest w stanie rozwiązać problem.

Opis sterowania

Pierwszą rzeczą, aby być jasne, o co chodzi. Co to jest przycisk Start na iPhone? Dlaczego jest to konieczne?

Kontrola ta w smartfonie jest wciśnięty częściej. Przycisk „Home” wykonuje różne funkcje. Są one bezpośrednio zależne od systemu operacyjnego.

Przycisk „Home” jest używany w typowych sytuacjach:

 • z gier i aplikacji;
 • odblokować urządzenie.

Oznacza to, że przycisk jest wciśnięty kilka razy dziennie. Znajduje się na przedniej części smartfonu, pod ekranem. To ma okrągły kształt. Co zrobić, jeśli nie działa przycisk Home? iPhone 5S często musi być oczyszczana elementu.

sposoby rozwiązania

Dodać do tego praca kontrola nie jest tak trudne. Należy natychmiast zauważyć, że „Home” jest wykonany ze szkła o wysokiej wytrzymałości. W związku z tym rzeczywisty podział elementem jest mało prawdopodobne. Zwykle jest odmowa pracy jest spowodowane awarii lub obecność resztek / pyłu w szczelinach gadżetów.

To nie działa przycisk Home (iPhone 5S)? Można rozwiązać ten problem w następujący sposób:

 • szczotki urządzenia;
 • smarować kontrolę bezczynności;
 • przycisk zastąpić;
 • wyregulować położenie łącznika;
 • print „Home” na gadżet wyświetlacza;
 • przycisk kalibracji;
 • oddać urządzenie do centrum serwisowego.

Dokładnie tak, jak działać? Wszystko zależy od tego, co jest przyczyną problemu z urządzeniem. Na szczęście naprawić przycisk Home (iPhone 5S lub inny gadżet „Apple” – to nie ma znaczenia), w większości przypadków nie jest to konieczne. Możesz otrzymać pracę bez radykalnych rozwiązań.

Na czyszczenia i smarowania

Na przykład, konieczne jest, aby oczyścić wszelkie pęknięcia w smartfonie. Szczególna uwaga jest zalecana do zapłacenia kontrolę nieprodukcyjnym. Z nici jest konieczne, aby usunąć kurz i brud z przestrzeni pomiędzy panelem a przycisk iPhone „Home”.

Po tym jest zalecany do smarowania. To nie działa przycisk Home (iPhone 5S)? Jest to możliwe do kroplówki alkoholu lub specjalnego środka smarowego, a następnie czekać, aż płyn dostaje się do przestrzeni pomiędzy elementem sterowania i gadżetów. Kilka minut czekania, a można spróbować nacisnąć przycisk.

kalibrowanie

Kolejnym sposobem rozwiązania tego problemu jest przycisk „Start”, aby skalibrować. Jak to się robi?

Aby skalibrować wspomnianą pozycję, należy:

 1. Otwórz dowolny program w pełnym wymiarze godzin na iPhone.
 2. Naciśnij przycisk zasilania. Przytrzymaj go do menu funkcji.
 3. Zwolnij przycisk zasilania. Kliknij przycisk „Home”. Przytrzymać przycisk w tym stanie aż menu zniknie.

Nic specjalnego w procedurze nr. Zazwyczaj ta technika pomaga, gdy system zawiedzie.

złącze Regulacja

Czasami przycisk Start przewód elastyczny (iPhone 5S) porusza się lub przesuwa po dalszego aktywnego korzystania. Prowadzi to do tego, że kontakty gadżet przestanie oddziaływać. W takim przypadku można spróbować wyregulować położenie złącza.

Aby to zrobić, właściciel gadżet powinien:

 1. Podłącz iPhone'a do kabla USB.
 2. Kliknij z powrotem na miejsce, aby podłączyć kabel do urządzenia w kierunku „bottom-up”.
 3. Ostrożnie wyjąć kabel.

Ta technika powinna być stosowana z ostrożnością. Istnieje ryzyko uszkodzenia końcowego przycisku i jego składników. Na szczęście, kupić części na „iPhone” 5S jest łatwe. W związku z tym, można tworzyć własne naprawa złamany kontrola.

o naprawie

Ale warto to zrobić? Muszę powiedzieć, że właściciele niedoświadczonych produkty „jabłko” jest lepiej unikać takich decyzji. Jeżeli wszystkie powyższe wskazówki nie pomagają, najprawdopodobniej powodem odmowy elementu o nazwie „Home” z pracy leży w jego rzeczywistej szkody.

Co robić? Najlepiej jest to iPhone do centrum serwisowego. Dlaczego? Nie będzie tylko szybko znaleźć części zamiennych dla „iPhone” 5S, ale również wymienić wadliwy element. Tylko doświadczeni profesjonaliści mogą rozmontować urządzenie, umieścić nowy przycisk i montujemy gadżet, tak aby to działało dobrze.

wyświetlenie

Jak wpisać użytkownika, który jeszcze nie zdecydował, jak radzić sobie z problemem, o którym mowa? To nie działa przycisk Home (iPhone 5S)? Można przynieść go do ekranu. Aby to zrobić, należy użyć funkcji wspomagających dotykowego.

Aby go aktywować, musisz:

 1. Otwórz menu „Ustawienia”.
 2. Przejdź do menu „Ogólne”, a następnie przejść do „powszechnego dostępu”.
 3. Kliknij na wspomagających Touch.
 4. Zmień przełącznik „Włącz”.

Przycisk „Home” pojawi się po Sporządzono działań na wyświetlaczu urządzenia. Można dostosować go i używać go zamiast fizycznej interpretacji tego elementu.