900 Shares 2327 views

Smartphone Samsung Galaxy S5 SM-G900F: opinie, opisy, specyfikacje i opinie właścicieli

Iconic smartphone zeszłym roku Samsung Model S5 SM-G900F. To urządzenie nawet w wyglądzie i bardzo przypomina swojego poprzednika, ale ma kilka istotnych różnic. Chodzi o jego cech i właściwości będą go dalej.

Rozmieszczenie

Początkowo odnosiła się do rozwiązań premium Samsung Galaxy S5 SM-G900F. To naprawdę jest urządzeniem flagowym. Cechy i parametry jego znaczenie do dziś. Nawet teraz wyglądał bardziej zaawansowany smartfon (jest to flagowy 2015 – Samsung S6) z tego koreańskiego producenta, ale nie tak dużo, a jest istotne z punktu widzenia parametrów sprzętowych i programowych różnicy między nimi. W związku z tym, ten gadżet może wciąż być przypisane konkretnie do segmentu premium. Jednocześnie jego wartość z czasem znacznie się zmniejszyła. Ten niuans sprawia, że jego zakup jeszcze bardziej uzasadnione. Tym bardziej, że będzie Ci służyć więcej niż jeden rok i będzie wierny asystent w rozwiązywaniu różnych problemów, niezależnie od stopnia ich skomplikowania.

A co dostajemy w pudełku z zakupem?

Choć jest to urządzenie S5 flagowy, ale jego wyposażenie jest bardzo skromny. Obejmuje ona, oprócz akumulatora i smartfona, co następuje:

 • Kabel interfejsu.
 • Skrócona instrukcja obsługi (jest również karta gwarancyjna).
 • Ładowarka.

Okładka, folia ochronna i karta będzie trzeba kupić osobno za dodatkową opłatą. To stwierdzenie odnosi się do systemu głośnikowego. Cóż, jeśli masz dobry zestaw słuchawek. Jeśli nie, kup raz. I aby uzyskać dobry dźwięk powinien być nalezhaschee jakości.

projekt

Wiele podobieństw są S4 i S5 Model SM-G900F. Większość z panelu przedniego w S5 jest wyświetlacz o przekątnej 5,1 cala, który jest chroniony przez odporną na uderzenia szkła Gorilla „oka”. Urządzenie korzysta z trzeciej generacji. Zgodnie z ekranu jest typowy zespół sterujący, który składa się z przycisku dotykowego (2 znajduje się na krawędzi urządzenia) i mechaniczną (na panelu środkowego). W tym samym kluczem zintegrowany czujnik odcisków palców mechanicznej. Ta innowacja jest jednym z najważniejszych różnic pomiędzy S4 i S5. Nad wyświetlaczem pochodnych: przednia kamera, czujniki odległości, lekkie i gest imprez i słuchawki wskaźnik LED. Po lewej stronie znajduje się przycisk zasilania urządzenia, a po prawej – objętość. Na dnie „inteligentny” telefon ma otwór mikrofonu konwersacyjne formatu i mikro-YUSB. Na górze jest: port do podłączenia zestawu słuchawkowego stereo, port podczerwieni, mikrofon do głośnej rozmowie. Z tyłu gadżetu są zwykle obejmują komorę główną, podwójną podświetlenie i głośnik. Należy również zauważyć, że stopień ochrony obudowy w tej jednostce – IP67. Pozwala to być zanurzone na głębokość 0,5 m, chroni przed ewentualnym przedostaniem się wewnątrz pyłu.

Podstawa półprzewodnikowy

Samsung SM-G900F opiera się na jednej z najlepszych platformy obliczeniowej dla urządzeń mobilnych – na Snapdragon 801, który jest rozwijany wiodący producent chipów ARM – firmy Qualcomm. Procesor ten zawiera 4 zmodyfikowanych rdzenie oparte na architekturze „krait 400”. Są one wykonane z procesu technologicznego 28 nm i mogą być rozproszone w sposób szczytowej wydajności do 2,5 GHz. Teraz, rok po rozpoczęciu sprzedaży gadżetu w segmencie środkowym nadal nie ma urządzenia, poziom wydajności, które odpowiadają mocy obliczeniowej układu. Snapdragon 801 bez problemu poradzić sobie z niemal każdym zadaniu dzisiaj. Jedyną rzeczą, że mają dokładnie ten problem – nowe aplikacje 64-bitowe. Wszystkie jego podstawowe rejestry mogą obsłużyć tylko 32 w jednym cyklu rozładowania. Stąd, możliwe problemy z nowym oprogramowaniem. Ale podczas gdy te aplikacje nie są tak wielu, a proces transformacji nie jest tak dużo, zbyt szybko.

pokaz

Samsung Galaxy S5 SM-G900F chwali się, że jeden z najlepszych wyświetlaczy w swojej niszy. Jego przekątna jest imponująca, nawet jak na dzisiejsze standardy, 5.1 cala. Wykonana jest typowy dla producenta Technology – „SuperAMOLED”. Jego rozdzielczość to 1920×1080. Obraz jest wyświetlany w formacie „FullEychDi”. Ekran chroniony, jak wcześniej wspomniano, specjalnego szkła odpornego na uderzenia „goryl oko” trzeciej generacji. Jakość obrazu na ekranie nie wnosi sprzeciwu. Poszczególne piksele bez konieczności stosowania specjalnego sprzętu gołym okiem, jest prawie niemożliwe do zauważenia.

akcelerator grafiki

Nie zapomnij deweloperzy wyposażoną akceleratora graficznego SM-G900F. Galaxy urządzenia nie zawsze są wyposażone w ten składnik. Przedstawia ona „Adreno 330” w tym urządzeniu. Ta karta nawet teraz należy do najwyższej półki. Jeśli dodamy do tego stosunkowo mała rozdzielczość ekranu 1920×1080, to wszystkie problemy z przetwarzaniem informacji graficznej nie powstaje. Jest to dosyć do obsługi najbardziej wymagających zadań na dziś. Jedynym problemem może być przetwarzanie nowych programów, które są zoptymalizowane do uruchamiania aplikacji 64-bitowych. Oni opracowali nową „żelazną” i na pewno nie będzie działać na tym akceleratorze graficznym. Podczas takiego oprogramowania trochę, a sam proces, jak już wspomniano, jest to dość powolny.

kamera

Najjaśniejsze momenty swojego życia nie będzie trudne do utrzymania na nośniku cyfrowym w SM-G900F aparatu głównego. Opiera się on elementem pomiarowym 16 Mn. Istnieje wiele trybów swojego programu poziomie. Wszystko to pozwala na praktycznie wszystkie sytuacje dostać wystarczająco dużo obrazów o wysokiej rozdzielczości. Istnieje również system autofocus oraz, oczywiście, podwójne oświetlenie oparte na diodach LED. Z nagraniem wideo w tej komorze, zbyt, wszystko jest w porządku. Może on nagrywać filmy w 2160 River z częstotliwością odświeżania 30 obrazów na sekundę. Istnieje również możliwość nagrywania w 1080 p, ale w tym przypadku liczba zdjęć wzrośnie o 2 razy i wyniesie do 60 klatek na sekundę. Czujnik w przedniej komorze bardziej skromne – 2 Mn. To będzie wystarczające dla połączeń wideo. Ale „autoportretów”, uzyskane przy jego pomocy będzie średniej jakości.

pamięć

Zintegrowany pojemność jest taka sama dla wszystkich urządzeń Samsung SM-G900F – 16GB. W tej części jest ona zajęta przez wstępnie załadowanego oprogramowania, a od potrzeb użytkownika przeznaczono około 11,5 GB. Poprzez rozsądne stosowanie powinno być wystarczające do komfortowej pracy na tym urządzeniu, a nie wynikać z braku wolnego miejsca. Jeśli nie były wystarczająco wbudowany w Samsung Galaxy SM-G900F 16GB, możliwe jest zwiększenie ilości pamięci z zewnętrzną lampą błyskową – karty. Gniazdo jest wymagane w tym devayse a maksymalna ilość zewnętrznego urządzenia do przechowywania, w tym przypadku może wynosić do 128 Gb. RAM 2 PL to urządzenie. Około połowa z nich (to znaczy, 1 D) stosuje się bezpośrednio w wyniku procesów systemowych. Reszta pamięci RAM jest przypisane do użytkownika, aby uruchomić swoje aplikacje.

Gadżet akumulatora i jego autonomia

Niewątpliwą zaletą Samsung SM – G900 F jest autonomia. Urządzenie jest wyposażone w wymienny akumulator przy 2800 mAh pojemności. Dodając do tego ekranu o przekątnej 5,1 cala i rozdzielczości 1920×1080, a także wydajne, ale nie mniej ważne, energooszczędnego procesora i dostać 2-3 dni życia baterii przy średnim poziomie obciążenia. Jeśli oglądasz film w formacie „FullEychDi” lub gry w wymagających zabawkę, to wartość ta zostanie zmniejszona do 12 godzin. Można, oczywiście, przy minimalnym wykorzystaniu tego urządzenia, w którym to przypadku można spodziewać się, że 4 dni życia baterii. Ale to smartfon staje się regularnym „dialer”, a może tylko wykonywanie połączeń oraz wysyłanie i odbieranie krótkich wiadomości tekstowych.

Komunikowanie

Pełną listę niezbędne do wygodnego interfejsu oferuje S5 SM-G900F. Ma wszystko.

 • Obecność dwóch „Wi-Fi” zintegrowany miernik pozwala na obecność odpowiedniej liczby routerów na 300 Mbit / s. Obejmuje wsparcie dla najnowszej wersji „Wi-Fi» – «ac». Nie należy również zapominać o programistów i tyle stary modyfikacji – „A”, który nadal znajduje się w różnego rodzaju urządzeniach. W rezultacie, podczas ładowania dużych ilości danych w telefonie za pomocą tego interfejsu bezprzewodowego nie powinna zdecydowanie być problemem.
 • Ten elegancki telefon może działać w praktycznie wszystkich nowoczesnych sieciach mobilnych. Istnieje wsparcie GSM (w których prędkość jest ograniczona do 500 kb / s), HSDPA (jak prędkość 3G sieciami może osiągnąć teoretycznie 42 Mbit / s). LTE (w tym przypadku, ocena jest wyższa i może dojść do 150 Mb / s). ,
 • Istnieje również gadżet i „Bluetooth”. Ten nadajnik umożliwia przesyłanie sygnału audio do systemu głośników bezprzewodowych. Ponadto, używając go można wymienić małe zdjęcie lub film z tego samego typu smartphone. W niektórych przypadkach, jak przy użyciu „Bluetooth” mogą być synchronizowane z komputerem.
 • Z zainstalowanym w tym smartfonów i specjalnego oprogramowania podczerwieni może być płynnie przekształcony zdalnego sterowania systemu stereo, odtwarzacza DVD lub telewizora.
 • Ten gadżet obsługuje dwóch systemów nawigacji: krajowy „GLONASS” oraz międzynarodowy GPS. Dzięki ich pomocy, to „inteligentny” telefon, można łatwo przekształcić w pełnowartościowy przeglądarce.
 • Innym ważnym bezprzewodowy interfejs – NFC. Jego obecność pozwala na wysyłanie i odbieranie dużych ilości danych z podobnymi urządzeniami w minutach.
 • Drut taki sam sposób transmisji informacji w urządzeniu tylko dwa 3,5 mm audiodzhek mikroYuSB.

miękki

Początkowo Samsung Galaxy SM-G900F pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android, takie jak „” wersji 4.4. Od marca tego roku, aktualizacja jest już dostępna do wersji 5.0. W związku z tym, gdy po raz pierwszy połączyć się z globalnej sieci może zaktualizować oprogramowania systemowego. Na szczycie systemu operacyjnego zainstalowanego jest typowe dla tej linii urządzeń Shell – TouchWiz UI. Jest to z pomocą najnowszych użytkowników składnik oprogramowania w ciągu kilku minut można zoptymalizować interfejs tego gadżetu do swoich potrzeb. Reszta zestawu zainstalowanego oprogramowania jest standardem: klienci społeczne, zestaw mini-aplikacji z „Google” i zwykłym zestawem programów, które są wbudowane bezpośrednio do systemu operacyjnego.

Cena „inteligentny” telefon dzisiaj

Cena Samsung S5 SM-G900F rozpoczyna się 400 dolarów dla opcji wykonania w czarnej obudowie. Reszta zmian – koszt o tym samym w tym momencie – w kolorze białym, złotym i niebieskim pakietów od $ 430. Dla porównania, w poprzednim roku flagowy „Sony» – Xperia Z3. Na tyle podobnych parametrach technicznych, będzie kosztować znacznie droższe – na $ 460. W związku z tym cena wywoławcza $ 400 sprawia, że zakup tego urządzenia jest naprawdę uzasadnione. W tym przypadku, można uzyskać bardzo wysoką jakość i funkcjonalne urządzenie.

Właściciele smartphone

Bądź co bądź, główny minus według właścicieli większościowych Galaxy S5 SM-G900F – 16GB wbudowanej pamięci, z której użytkownik może liczyć tylko 11,5 GB. To pytanie można łatwo rozwiązać poprzez proste dołączenie zewnętrznej karty flash. Ona, oczywiście, nie jest zawarty w pakiecie, i będzie trzeba kupić oddzielnie. Reszta tego gadżetu oferuje imponującą listę zalet:

 • Zabezpieczenie przed wilgocią i pyłem obudowy.
 • Doskonałe i nienaganna kamery głównej.
 • Bardzo skuteczny platforma sprzętowa.
 • Dość dobry stopień autonomii urządzenia.
 • Imponujący zestaw obsługiwanych interfejsów.

wyniki

Idealne połączenie ceny i jakości oferuje SM-G900F. Ma wszystko, dla łatwego i wygodnego funkcjonowania i jego cechy będą istotne dla więcej niż jednego roku. Wszystko to sprawia, że jest kupić nawet teraz, w rok od rozpoczęcia sprzedaży, jest uzasadnione.