579 Shares 7500 views

Co to jest GPRS i jak technologia ta jest umieszczona

W dzisiejszych czasach rozwój technologii informacyjnej jest na takim poziomie, że różne odkrycia i następnie ich wpływ na nasze życie wystąpić niemal codziennie. Nawet wczoraj, że nie wie, co to telefon komórkowy, a dziś nie mogę sobie wyobrazić, nawet kilka godzin bez atrybutu każdego współczesnego człowieka. Więc co to jest telefon teraz nie ma dostępu do Internetu? Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak to jest praca mobilna Internet? W tym artykule dowiesz się, co to jest GPRS i jak ta technologia jest umieszczony.


Nie trzeba GPRS nazwa pochodzi od angielskiego wyrażenia General Packet Radio Service, który można przetłumaczyć jako usługa Packet Radio. W rzeczywistości, ta technologia jest oparta na standardzie telefonii komórkowej GSM, który pozwala na przesyłanie danych. Innymi słowy, dzięki tej technologii, Twój telefon może wysyłać i odbierać pakiety danych z innymi sieciami. Ale co to jest GPRS dla przeciętnego operatora sieci użytkownik? Jeśli odpowiedź jest prosta, jest to okazja, aby połączyć się z Internetem bezpośrednio z telefonu komórkowego. Prędkość będzie mały, ale koszt tej usługi, będziesz zadowolony z.

Zobaczmy co GPRS nie jest w technologii, ale jeśli chodzi o dostęp do internetu. Po pierwsze, jest możliwość podłączenia w każdym miejscu, w którym „złapać” w telefonie komórkowym. Po drugie, opłaty za Internet-GPRS jest przeprowadzane w taki sposób, że płacisz tylko za przesyłanych ruchu, zamiast o świadczenie usług. Tak więc, ten typ mobilnego Internetu można nazwać jednym z najbardziej dostępnych pod względem zasięgu i pod względem lojalnego polityki cenowej.

Inną cechą takiego dostępu do internetu jest to, że szerokość pasma częstotliwości (szybkość i stabilność kanału) zostaną określone przez potrzeby abonenckich – jeśli są połączone tylko w celu sprawdzenia ich e-mail, kanał jest „mała”, a jeśli zdecydujesz się przesłać -lub pliku, szerokość pasma częstotliwości „rozszerzony” to maksymalna możliwa. Maksymalna prędkość zastrzeganego sposobu połączenia teoretycznie osiągnie 171,2 kbit / s. W praktyce może to być o rząd wielkości mniejsza i zależy od wielu czynników, na przykład, jakość pokrycia w danym obszarze i sprzęt operatora do świadczenia tej usługi. Średnio GPRS «domu», stopa nie więcej niż 100,0 kbit / s, będzie kosztować użytkownik o rząd wielkości tańsza niż jakikolwiek inny dostęp do Internetu.

Dla operatorów sieci komórkowych tego rodzaju danych, również posiada szereg zalet w stosunku do swoich konkurentów. Jest to stosunkowo szybki i łatwy i szybki setup i małe obciążenie sprzętu nawet pod stałą „connect” ze strony użytkownika. Ponadto, operator może ustawić rozliczeń, oparty zarówno na wielkość przesyłanych danych, a na użytkownika „on line” w tym czasie. Jest również oczywiste, a korzyści dla konsumentów tej usługi – niskie koszty, w połączeniu z jakością i możliwość podłączenia nawet w odległych obszarach pozwalają użytkownikowi na natychmiastowy dostęp do poczty elektronicznej, pobierania i wysyłania różnych plików, a nawet zaangażować się w handlu internetowym.

Po otrzymaniu informacji z tego artykułu, że jest GPRS, nie należy zapominać, że technologia nie stoi w miejscu. W dużych miastach, sposób przesyłania danych jest stopniowo zastępowane przez dużą prędkością 3G i Wi-Fi, a także w „Prowincji” Maksymalna szybkość transmisji danych za pomocą sieci komórkowych znacznie zwiększyć stosując technologię EDGE. Ale, mimo wszystko, GPRS i dziś pozostaje najbardziej popularnym sposobem komunikacji w wielu częściach byłego Związku Radzieckiego.