854 Shares 6862 views

„Nokia 950”: charakterystyka i opinie klientów

„Nokia 950” – to nowość w 2015 roku, który oferuje doskonałą wydajność, wraz z innowacyjnymi technologiami. Smartfon działa w systemie Windows 10, więcej szczegółów na temat jego cech i opinie klientów, czytaj dalej.

wygląd

Konstrukcja „Nokia 950” stosunkowo skromny, można powiedzieć standard – prostokątna obudowa z tworzywa poliwęglanowego z zaokrąglonymi krawędziami, w kolorze białym lub czarnym. Smartfon jest lekki, cienki (8,3 mm) i duża miara 14,5 cm wysokości i 7,3 cm szerokości, dzięki czemu wygodnie mieści się w dłoni lub w kieszeni spodni.

Są to wszystkie standardowe przyciski fizyczne charakterystyczne dla Nokia (głośność, odblokować, kamera migawki) i standardowego gniazda słuchawkowego na górnym końcu smartphone.

Tylna pokrywa jest zdejmowana i zapewnia dostęp do karty pamięci, baterii i karty nano SIM.

Podczas obciążania za pomocą nowej-C USB, odpowiednie złącze na to znajduje się na dole.

pokaz

Ekran 5,2 cala AMOLED chroniony Gorilla Glass 3 i oferuje wspaniały nowy rozdzielczości w formacie quad HD – 2560 przez 1440 pikseli, o gęstości 564 pikseli na cal i współczynniku proporcji 16 do 9. Zgodnie z przewidywaniami, wyświetlacz daje ekscytujący obraz, ale aby zakończyć idealny on nie wytrzymać – poziom jasności nieco gorzej z najnowszych modeli firmy Apple i Samsung.

Pomimo tego, światło słoneczne wciąż mogą wygodnie korzystać z „Nokia 950”.

Model posiada wygaszacz ekranu przedstawiający zegar i powiadomień, bez konieczności odblokowania smartfona, a także tryb sterowania z jednej strony – gdy aktywny obszar ekranu jest zmniejszona o połowę. To sprawia, że łatwo z nim pracować jedną ręką.

Napełnianie smartphone "Nokia 950"

Dane zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników:

  • Procesor 808 lwia paszcza – 6 rdzenie, 1,82 GHz;
  • Zintegrowany układ graficzny Adreno 418;
  • RAM – 3 GB;
  • Pamięć wewnętrzna – 32 PL;
  • możliwość zwiększenia pamięci – do 200 GB.

Wszystko to zasila potężny pojemność akumulatora 3000 mA. Naładowania wystarczy do codziennego stosowania standardu i nowego kabla może zmniejszyć czas ładowania wynosi zaledwie 1,5 godziny (w zakresie od 0 do 100%).

Model ten obsługuje wszystkie połączenia potrzebne protokoły (WiFi, NFC, Bluetooth), jak i 4G i GPS.

Nowe fajne funkcje

Jedną z najbardziej interesujących cech smartphone – Windows Witam – odblokować smartfona przy użyciu skanowania siatkówki. I zdjęcia, a nawet więzami krwi nie można oszukać system – smartfon rozpoznaje sprawę i prosi o kod PIN. W prawdzie, to trwa trochę dłużej niż skanowanie linii papilarnych, ale zgodzi się Pan, jest imponująca.

Opcja Continuum przedstawia nowe spojrzenie na pracę z dokumentami. Teraz można używać smartfonu zamiast komputera stacjonarnego i za pomocą specjalnego urządzenia (Display Dock), aby podłączyć go do monitora lub odbiornika telewizyjnego, myszy i klawiatury. Teraz twoje miejsce pracy może być wszędzie, a jego podstawowe elementy wolnych mieści się w kieszeni.

dwie wersje

Wraz z „Nokia 950” został ogłoszony modelu „Nokia 950 XL”. różni się od konwencjonalnej dużej wyświetlacz – 5,7 cala, lwia paszcza procesora 810 i układu chłodzenia cieczą, która zapobiega przegrzaniu ciało równomierne rozprowadzanie ciepła z procesora na wszystkich obszarach tylnej okładce.

Zdjęcia i wideo

Smartfon jest wyposażony w dwie kamery 5 – przedni (MP) i silnie zasadowych (MP 20 z diodą LED flash).

W normalnym świetle łatwo dostać się jasne obrazy o wysokiej jakości z odpowiednich kolorach. Ale AE działa nieprawidłowo, często dobry wynik można osiągnąć tylko przy drugiej próbie, co nie zawsze jest wygodne do zrobienia.

Aplikacja do pracy z kamerą – Microsoft Camera – brakuje wielu przydatnych ustawień i trybów, które są nie tylko zawodnicy, ale zostały zawarte we wcześniejszym zgłoszeniu marki Lumia Camera 5.0.

Jeśli chodzi o wideo, aparat może strzelać w rozdzielczości 4K – 2160 pikseli, 30 klatek na sekundę. Ale wynik jest również z różnej jakości z powodu problemu AE.

opinie klientów

Nowością szybko pojawiły się pierwsze recenzje – fani marki czeka na nią niecierpliwie. Aby wyświetlić go ze wszystkich stron, można łatwo znaleźć na „Nokia 950” Przegląd wideo z jednego z dużych sklepach elektronicznych.

Przybliżona cena smartphone – około 45 tysięcy rubli .. Czy warto takie pieniądze? Co zrobić nabywców „Nokia Lyumiya 950”? Opinie na nią częściej pozytywne. To jest bardzo dobry, ale nie doskonały smartfon. Ma piękny jasny ekran, dużą pamięć wewnętrzną, elegancki i wygodny system operacyjny. Ostatnio nieco buggy, powodując drobne usterki, ale dlatego, że jest regularnie się aktualizacji, nie powoduje zauważalnego niedogodności.

Nie można tego powiedzieć o ograniczonej liczbie zastosowań – tak, ich liczba szybko rośnie, ale nawet w dłuższej perspektywie nie będzie wkrótce równa liczbie wniosków o Androida lub iOS.

Akumulator można łatwo wytrzymać codzienną pracę i bardzo szybkie ładowanie.

Ale wielu nabywców zauważyli znaczną smartfon grzewczego podczas przedłużonego (ponad połowa) pracy.

Istnieje również wadą jest ważnym parametrem, jak jakość połączeń. Rozmówca słyszy trochę echo, przejście do dźwięku trybie głośnomówiącym pogarsza się (i źródłem natychmiast zrozumieć, że jesteś zajęty, nie tylko call) znacząco.

Grzywny praca kamery dla większości użytkowników, przy jednoczesnym słabym oświetleniu zdjęcia są przetwarzane trochę dłużej, ale ogólnie jest to dobra alternatywa do oddzielnego kompaktowych aparatów cyfrowych, szczególnie w życiu codziennym.

Reasumując

„Nokia 950” – smartfon, w pełni uzasadnia jego koszt. Jeśli można żyć z niedogodności braku niektórych zastosowaniach, jest mało prawdopodobne, aby cię rozczarować.