470 Shares 1777 views

Analiza produktu „Słabe Lisa”. Wierzch sentymentalizmu w historii literatury rosyjskiej

Poprzez analizę dzieł „Poor Liza”, należy zauważyć, że Karamzin był pierwszym pisarzem, który odrzucił tradycyjne gloryfikacji pewnych obrazów, niektóre znaki (jak to zwykle bywa w literaturze klasycznej) i prosto określone przedstawiać uczucia i doświadczenia ludzi. Na uwagę zasługuje to historia o tym, że jej główny bohater nie jest szlachetny, a nie szlachetne damy i wspólny chłopką, mimo wszystko „a chłopki wiedzieć, jak kochać.”


Sposób czyn

Sama historia sprawia wrażenie trochę nierealne. Rachunkowość analizę prac „Słabe Liza”, ważne jest, aby pamiętać, że dialogi zbyt huczne i sztuczne aktorów, w których występuje nadmierna ilość epitetów, zatrucia substancjami i westchnienia, okrzyki. Niemniej jednak, jest to podejście pozwala wniknąć głębiej w sentymentalizm narracyjnej, poczuć emocje doświadczanych przez Lisa i Erast. Autor nie stara się zrobić realistyczny obraz – jest o wiele ważniejsze dla niego jest to, że czytelnik był w stanie przeniknąć w pełni cieszyć się ich udziału w toczących się wydarzeń w produkcie. Pisarz chce obudzić w nim szczere emocje w stosunku do znaków, a w szczególności do najbardziej Lisa.

Spotkanie Erast i Lisa

Analiza dzieła „Poor Liza” jest oparta na wizerunku głównego bohatera. To – dobra, czysta dusza, kochający i współczujący dziewczyna. Erast piękny, szlachetny z urodzenia, po raz pierwszy spotyka się ją w mieście, gdzie bohaterka sprzedaje lilie. Siebie, zakochać się, jak mówią, na pierwszy rzut oka. Oba są objęte wir namiętności, i Lisa wszystkich, bez śladu, zważywszy na jej kochanka. Wydawałoby się, a Erast też ją kochał z całego serca, ale jest to złudzenie.

opisy przyrody – ważnym elementem prac sentymentalizmu

Im bardziej zauważalną „Słabe Liza”? Analiza pracy musi koniecznie zawierać wzmiankę o tym, że Karamzin w pracy zapłacił wielką uwagę na opisy przyrody. Living World staje się jakby innym własny narracyjny charakter. Ona patrzy na wszystko, co dzieje się i staje się wyświetlanie stanu emocjonalnego bohaterki. Jednak nawet natura była bezsilna, aby pomóc dziewczynie w fatalnej godziny. „Ciemność nocy żywi pragnienie”, a nie pojawia się gwiazdka na niebie, w celu „rozproszyć ciemności błędu.” Lisa zanurzone całkowicie w miłości, a dopiero po straszna burza wybuchła jakby „cała natura narzekali utraconej niewinności, Lisa.”

Wszystkie uczucia są uruchomione w wysokiej dziewczyny do najwyższego stopnia. Ponadto, jest to natura bardzo wrażliwy i czuje się od razu widzi burzę jako znak, że wkrótce być następnie kara za grzech, czuje się jak przestępca.

Tragiczna historia miłosna

Analiza dzieła „Poor Liza” – analiza prawdziwie tragicznej historii miłosnej. Pod presją różnych testów znaków uczucia nie są przechowywane, aw nich znajduje się szczelina, która nieuchronnie zwiększa się wielkością, a następnie prowadzi do upadku. Lisa pozostał wierny swojej starannie dobrany następca, ale w sercu Erast że pierwsze nieśmiałe czułość, entuzjazm wyblakłe. W efekcie młody człowiek porzuca swą miłość do Lisa i zaręczyła się z bogatą kobietą „wieku”. Dla Lisa jest miłość Erast już stać się sensem życia, ona nie widzi nic poza nią. A jedynym sposobem, aby pozbyć się cierpienia, które potępił obojętność jej chłopców, widzi śmierć Lisy. W rezultacie, dziewczyna rzuca się do stawu w tym samym miejscu, gdzie kiedyś z Erast kochali.

Data i nadal jest ujawnione przez N. Karamzin temacie. „Słabe Liza” – dzieło, które sprawia, że po raz kolejny, aby upewnić się, że głównym uczuciem w życiu człowieka jest miłość, bez której nie może być sobą.