448 Shares 7578 views

Jak na Androidzie zrobić zdjęcie ekranu: porady dotyczące tworzenia zrzutów ekranu

Wielu ludzi preferuje system operacyjny Androida, wybierając telefon komórkowy. Jest to wygodne dla jego prostoty. Nawet nowy właściciel telefonu będzie mógł radzić sobie z Androidem. Ten system operacyjny ma ogromną liczbę funkcji. Czasami musisz myśleć o tym, jak sfotografować ekran na Androidzie. Co będzie potrzebne do wdrożenia tego pomysłu? Czy jest jakiś sposób na zrobienie zdjęcia na ekranie? Odpowiedzi na wszystkie te pytania zostaną przedstawione poniżej.


Metody tworzenia zrzutów ekranu

Na początek należy zauważyć, że istnieje kilka możliwości rozwiązania tego zadania. Zrzuty ekranu na telefonie komórkowym Android może zrobić każdy. Musisz jednak wziąć pod uwagę cechy danego smartfona.

Zastanawiam się, jak "Android" zrobić zdjęcie ekranu? Proponuje się:

 • Użyj możliwości systemu telefonu;
 • Użyj przycisków do zarządzania gadżetem;
 • Za pomocą dodatkowych urządzeń (dla Samsunga);
 • Praca z programami innych firm.

W drugim przypadku istnieje kilka metod aktywacji funkcji przechwytywania obrazu z wyświetlacza. Następnie dowiesz się wszystkich możliwych sposobów tworzenia zrzutów ekranu na Androidzie.

Funkcje systemu

Najpierw spójrzmy na metodę polegającą na pracy z ustawieniami gadżetów. Jeśli ktoś myśli o tym, jak zrobić zdjęcie na ekranie "Android" ("Samsung Galaxy"), możesz użyć jednej bardzo interesującej techniki.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że proponowana opcja jest w 100% pracująca dla firmy Samsung. Aby utworzyć zrzut ekranu, potrzebujesz:

 1. Włącz smartfon. Przejdź do głównego menu gadżetu.
 2. Otwórz "Ustawienia".
 3. Przejdź do sekcji "Zarządzaj gestami" – "Działanie z ruchem rąk".
 4. Kliknij na linii Przeciągnij palcem, aby uchwycić.
 5. Otwórz stronę lub zdjęcie, które chcesz uchwycić.
 6. Przytrzymaj dłoń (na przykład dłoń) wzdłuż wyświetlacza w kierunku od lewej do prawej.

Wykonane czynności spowodują, że ekran zostanie przechwycony. Właściciel telefonu zobaczy zapisanie obrazu. To wszystko!

Przyciski, które pomogą

Ale to dopiero początek! Istnieje wiele odpowiedzi na pytanie, jak sfotografować ekran na Androidzie. Najczęściej właściciele smartfonów próbują używać przycisków do tłumaczenia pomysłów na rzeczywistość. Jest to najszybsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie. Jedynie wymaga to uwzględnienia specyfiki każdego telefonu komórkowego.

Jak "Android" zrobić zdjęcie ekranu? Poniższe porady mogą pomóc:

 1. Otwórz żądaną stronę i jednocześnie naciśnij przycisk "Włącz" i "Zmniejsz głośność". Metoda ta działa doskonale na telefonach komórkowych HTC, LG, Sony, Xiaomi, Motorola, Lenovo. Czasem opcja jest odpowiednia dla Samsunga.
 2. Kliknij przycisk "Włącz zasilanie" i "Dom". Idealny do tworzenia zrzutów ekranu na "Samsung".
 3. Przełączaj jednocześnie przycisk domowy i przycisk Wstecz. Inne urządzenie, które pomaga współpracować z firmą Samsung.
 4. Kliknij przycisk, aby wyłączyć telefon i wybierz z menu funkcji na ekranie ekran "Screenshot". Nie działa na wszystkich smartfonach.

Od teraz jasne jest, jak sfotografować ekran na "Android" ("Samsung" i wiele innych telefonach). Można zauważyć, że wszystkie proponowane metody są bardzo łatwe do opanowania.

Dodatkowe urządzenia

Następna wskazówka dotyczy telefonu komórkowego z "Samsung". Ten producent ma specjalny rysik zwany SPen. Umożliwia szybkie przechwytywanie obrazu na wyświetlaczu.

Jak działać w tym przypadku? Sugeruje się zachowywać w przybliżeniu tak:

 1. Otwórz żądany obraz w telefonie.
 2. Pobierz SPen. Naciśnij przycisk aktywacji urządzenia.
 3. Dwa razy zużywają smartfon na ekranie.

Otrzymany obraz zostanie zapisany. Można go znaleźć w obrazkach / ScreenShots lub Pictures / ScreenCapture.

Oprogramowanie

Jak "Android" zrobić zdjęcie ekranu? Możesz pobrać dodatkowy program do telefonu komórkowego, przeznaczony do przechwytywania obrazów z wyświetlacza. Ta metoda ma wiele zalet i wad. Na przykład we wszystkich programach przewidziano własną metodę aktywacji – gdzieś trzeba uruchomić aplikację, otworzyć zdjęcie w telefonie i kliknąć odpowiedni przycisk, a niektóre oprogramowanie pozwala na przechwytywanie obrazu przez drżenie.

Do tej pory, aby utworzyć zrzuty ekranu w "Androidzie", możesz używać tych programów:

 • "Screenshot" (dla "Samsung");
 • Łatwy ScreenShot.

To nie jest wyczerpująca lista. Wszystkie takie programy można uzyskać na Play Market. To tutaj oferujesz możliwość pobrania całkowicie bezpiecznych i zaufanych programów! Teraz jasne jest, jak sfotografować ekran telefonu "Android".