587 Shares 7562 views

Blokowanie połączeń wychodzących: funkcje używania

Kiedy możemy użyć takiej funkcji jako zakazu połączeń wychodzących? Nawet na pierwszy rzut oka takie sytuacje nie są tak niewielkie. Na przykład kupiłeś swoje pierwsze dziecko, abyś wiedział, gdzie on jest. Niemniej jednak nasze dziecko może przypadkowo zadzwonić na "infolinię dla osób dorosłych" za 10 USD za minutę i spowodować poważne szkody w budżecie rodziny. Czy masz babcię, która codziennie chce komunikować się z jej przyjaciółką w innym kraju i rozmawiać przez całą godzinę. I może, ty sam, będąc w roamingu, nie chcesz przypadkowo zadzwonić do domu.


Typowe metody

Rozważmy metody, w których możesz zabronić dzwonienia na rozmowę wychodzącą. Natychmiast upewnij się, że warto dzielić się tą okazją, która rozciąga się na telefon jako całość i osobną kartę SIM. W pierwszym przypadku ustawienia są dokonywane w ustawieniach komunikatora. Aby uaktywnić blokadę połączeń (połączenie wychodzące) często wystarczy wybrać połączenie ** 33 * hasło telefonu #. Wymagany kod jest ustawiany osobno, w większości przypadków w punktach menu: "Ustawienia" – "Zabezpieczenia", a zatem "Hasło telefonu". Należy pamiętać, że różni się on od kodu karty SIM i jest osobną funkcją dostosowywania. Po wprowadzeniu tej kombinacji nie będzie można w ogóle wykonywać połączeń wychodzących. Teraz powiedzmy, jak wyłączyć zakaz połączeń wychodzących. W tym celu wystarczy wybrać następującą kombinację: # 33 * hasło telefonu #. Status zakazu można sprawdzić, używając polecenia # 33 #. Ponadto wszyscy operatorzy telefonii komórkowej świadczą usługę "Blokowanie połączeń wychodzących". Korzystając z tej innowacji, będziesz w stanie całkowicie blokować wychodzące lub selektywne rozłączanie połączeń międzynarodowych lub roamingowych. Rozważmy teraz funkcje zakazu połączeń wychodzących od najpopularniejszych operatorów komórkowych w Rosji.

"MTS"

Istnieje kilka prostych opcji uaktywnienia usługi "Połączenia wychodzące". Możesz użyć "Internet Assistant" i ustawić niezbędne parametry na koncie osobistym klienta "MTS". Możesz użyć "SMS-helper", wysłać krótką wiadomość "2119/21190" pod numerem 111, a nawet wysłać do numeru faksu pisemny numer: 8 (495) 766 00 58. Po połączeniu możesz wybrać kilka opcji, określając niezbędne ograniczenia i włączając Używając zestawu następujących symboli: * kod * hasło #, a następnie kliknij przycisk połączenia. Hasło jest początkowo takie same dla każdego – 0000. Aby blokować połączenia wychodzące, można użyć następujących opcji:
– Wszystkie wychodzące kody to 33.
– za granicą – 331.
– wychodzące połączenia zagraniczne w roamingu, z wyjątkiem wysyłanych do Rosji – kod 332.
Cena usługi różni się w różnych taryfach i musi zostać wyjaśniona przez operatora.

Jasna strona

Zakaz połączeń wychodzących "Beeline" realizowany jest w kolejności odpowiadającej mu usługi. Dzięki temu możesz zablokować wszystkie połączenia, roaming, połączenia międzynarodowe. Aby aktywować usługę, wystarczy wybrać numer 06740951 lub kombinację * 110 * 051 # i przycisk "Call". Cena: 3,5 rubli są pobierane za połączenie, opłata abonamentowa – 3,1 rubli. Dziennie.
W przyszłości możesz użyć następujących krótkich poleceń:
– blokuj wszystkie wychodzące połączenia – * 33 * hasło # i "przycisk połączenia".
– Połączenia za granicą – * 331 * hasło # i "wybieranie".
– blokuj wszystkie połączenia, z wyjątkiem kraju – * 332 * hasło # i "słuchawka".

"Megafon"

Aby aktywować usługę "Połączenia wychodzące", użyj kombinacji * ban code * osobistego hasła # i przycisku "call button"
W naszym przypadku są to zespoły.
– 33 – absolutnie wszystkie wychodzące połączenia.
– 331 – połączenia międzynarodowe.
– 332 – wychodzące połączenia w roamingu (można dostać się tylko do Rosji i kraju, w którym się znajdujesz).

Specjalne programy

Dodatkowo są specjalne aplikacje, zarówno dla platformy Android, jak i iOS, które umożliwiają blokowanie połączeń wychodzących. Jako przykład można rozważyć Root Call Manager. Pozwala zablokować wszystkie połączenia wychodzące i połączenia z konkretnymi numerami. Tak zwana "czarna lista". Lub, gdy połączenie jest dozwolone tylko dla określonej liczby (funkcja Direct Call). Programy te są najczęściej wypłacane (kosztują 5-10 dolarów), można testować funkcje w krótkim okresie testowym (do 14 dni). Co do zasady, ich pełna praca wymaga praw administratora, ale bez niej można uzyskać dostęp do niektórych funkcji. Omówmy również funkcje "Czarnej Listy". Jest to kolejny świetny program, który zapewnia zakaz wywoływania i odbierania połączeń, a także wiadomości tekstowe. Jest też możliwość kompletnego zamka. Niemniej jednak użytkownik będzie mógł zobaczyć kontakty rozmówców i autorów wiadomości. W takim przypadku telefon dla innych abonentów będzie "zajęty". Należy zauważyć, że program ma bardzo prosty i wygodny interfejs. Dostępna jest blokada prywatnych (anonimowych) numerów.