672 Shares 3101 views

Jak odzyskać dane po formatowaniu. Krótki przewodnik dla laika

Tak, przypadkowo sformatowany nośnik trzeba przywrócić dane. Czy to możliwe, aby odzyskać dane po sformatowaniu – pytasz nadzieją. Tak! To możliwe. Trochę teorii dla niewtajemniczonych w przywróceniu humanistycznych informacji. Fakt, że nazwy plików i katalogów są tylko wskaźnikami do miejsca, gdzie są przechowywane pliki, a jedynie nagłówki są czyszczone w normalnym formatowania. I to jest część odpowiedzi na pytanie, jak przywrócić dane po formatowaniu. W tym przypadku sama danych pozostaje nienaruszona. To stwierdzenie odnosi się do systemu plików FAT32 (nadal używany w fleshpamyati) i NTFS – dzisiejsze najczęstsze systemów plików. Do 90% szansy, aby uzyskać niezbędne fotografie, dokumenty lub pliki audio w każdym razie nie jest to konieczne, aby nagrać Pozostałe informacje do mediów. Dane mogą być bezpowrotnie nadpisać nowe informacje. Istnieje cała kategoria programów zaprojektowanych, aby zapisać informacje. Oto niektóre z nich – EasyRecovery, Zar, TestDisk, PhotoRec, Tiramsu. Ten tak zwany heurystyki. Położyli algorytmu wyszukiwania obrazów (JPEG, TIFF, GIF) oraz dokumentów (DOC, XLS, ODT), którego format jest znany, ma swoje własne cechy, na całym dysku twardym. Aby przywrócić obraz polecić programu PhotoRec (rozprowadzanej na wolnej licencji) i Żar w dostarczaniu wersji shareware odzyskiwania obrazu bez żadnych ograniczeń.

Wystarczy uruchomić program, heurystyka, podasz sformatowanych partycji dysku twardego oraz określić żądany typ obrazów lub dokumentów. Po zakończeniu programu skanowanie, nie zdziw się, że wyniki ogromnego zbioru. Zachować wszystkie inne nośnik danych – dysk twardy lub kartę pamięci. Teraz patrzymy otrzymał. Oczywiście, znajdziemy wiele wadliwych obrazów z zniekształceń, a także miniatury obrazów JPEG (JPEG funkcji jest to, że każdy format pliku, który zawiera miniaturową wersję obrazu). Prawdopodobieństwo uzyskania pożądanego obrazu zależy od tego, czy zapis na twardym dysku została wykonana, a ilość czasu, ponieważ straty czasu. To w ten sposób, najprawdopodobniej nie będzie działać, jeśli obraz zaginął kilka miesięcy temu i znajduje się na partycji systemowej, gdzie regularnie zainstalować nowe oprogramowanie. Według tych wyników będzie pośrednio widać, czy jest możliwe odzyskanie plików po formatowaniu. Ale scenariusz nie jest wykluczone, że wymagane dane po sformatowaniu, nie znajdziesz. Wtedy pytanie, jak odzyskać dane po formatowaniu będzie o wiele bardziej poważne. Spróbuj połączyć kilka programów. Pamiętaj, że boli cię w żadnym wypadku nie może, ponieważ programy produkują tylko czytać informacje, ale nie nagrywać. Niektóre z nich zostały wymienione w tym artykule – Easy Recovery, Recuva, PhotoRec, odzyskiwanie PC Inspector File, R.Saver Pandora Recovery Wszelkie Znaleziony Photo Recovery. Należy zauważyć, że ten wolny użyteczność.

Może tym razem masz szczęście, i długo oczekiwany plik graficzny lub dokument „będzie przejawiać”. Jest też inny sposób – do przenoszenia dysku twardego w dobrze znanej usługi, która specjalizuje się w odzyskiwaniu danych. I jest to świetny wybór, ponieważ specjaliści usługowa z wieloletnim doświadczeniem wiemy lepiej niż ktokolwiek inny, jak odzyskać dane po formatowaniu. Powinien być wybrany znaną firmę z dużym doświadczeniem i licznymi referencjami zadowolonych klientów, najlepiej w oddziale firmy zagranicznej. Z reguły te firmy mają specjalistów, którzy wykorzystują swoje doświadczenie w dziedzinie oprogramowania i heurystyki są znacznie bardziej wydajne niż program publicznego. Ponadto, taki specjalista może wiedzieć wiele subtelności formatów i tworzy programy, które nie wiesz, i skutecznie poradzić sobie z zadaniem. A teraz nakonets danych zostanie znaleziony. Ale koszt odzyskania danych w tych spółkach jest dość duży. Niech to będzie płyta i rodzaj lekcji na fakt, że po prostu nie obchodzi kopii zapasowej tylko potrzebne informacje. Ale jeśli incydent z utratą krytycznych informacji, i nie było, to nie rozpaczaj – wszystko naprawić. Trzeba dokładnie przeczytać artykuł „Jak odzyskać dane po formatowaniu. Skrócony przewodnik dla laika.” Zapamiętaj prostą zasadę – w każdym razie nie piszę tę informację do mediów „na górze”. I ostatnia rekomendacja – kupować tylko drogie pamięć flash. Może to służyć przynajmniej niektóre Więc, choć dość ulotne, gwarancję niezawodności.