789 Shares 1168 views

Jak przywrócić system w przypadku awarii

Często sytuacja w obliczu przez użytkowników komputerów, aby stać się upadek systemu operacyjnego. Ten artykuł będzie próbował dowiedzieć się, dlaczego system przestaje funkcjonować normalnie, a dowiesz się, jak przywrócić system operacyjny, kilka najbardziej popularny i prosty sposób.


Co do przyczyn, które doprowadziły do upadku systemu, jeden z ich wyliczenie może potrwać kilka stron. Najczęstszą tego szerokiego zakresu awarii oprogramowania są spowodowane działaniem wirusów komputerowych lub innych szkodliwych programów; nieprawidłowych działań użytkownika podczas pracy z systemem operacyjnym, zwłaszcza w rejestrze systemowym; złożyć awarie systemu; awarii sprzętu i uszkodzenia komponentów PC, spowodowanych na przykład skokami napięcia zasilającego; Błędy w stosowaniu i kierowcy; niedoskonałość systemu operacyjnego, itp

Odpowiedzi na pytanie, jak przywrócić system, faktycznie dużo. Być może najbardziej odpowiednim rozwiązaniem jest ponowna instalacja systemu do wcześniej zapisanego cennych informacji dla innych mediów. Aby to zrobić:

– jeśli system nie uruchamia się w ogóle – aby wyjąć dysk twardy z jednostki systemowej komputera i podłączyć go do prawidłowego funkcjonowania stacji roboczej i skopiować informacje o wybranych mediów.

– jeśli system działa prawidłowo, ale nadal działa, używane do wykonywania operacji kopiowania danych z komputera. Dane są przekazywane z partycji systemowej do innych partycji logicznych dysku twardym lub nośniku wymiennym.

Po wszystkich cennych informacji przechowywanych w bezpiecznym miejscu, należy sformatować partycję systemową i zainstalować system operacyjny. Po tym, trzeba ponownie wdrożyć instalacja sterowników dla urządzeń, jak również do przeprowadzenia instalacji wszystkich niezbędnych aplikacji.

Opisany powyżej sposób, aby znaleźć rozwiązanie, jak przywrócić system, nie jest najkorzystniejsza dla wielu użytkowników ze względu na ich brak doświadczenia i wiedzy niedawno do przeprowadzenia powyższego. Kolejnym popularnym sposobem, aby przywrócić system, jest przywrócenie systemu operacyjnego z kopii zapasowej zapisanej wcześniej. Odbywa się to za pomocą specjalistycznego oprogramowania, które pozwala na tworzenie obrazu systemu na nośnikach wymiennych, aw przyszłości przeprowadzić przywrócenie pierwotnego stanu systemu operacyjnego i programów.

Trzecia metoda, która jest również odpowiedź na pytanie, jak przywrócić system, oparty jest na wykorzystaniu różnych narzędzi do czyszczenia komputera przed kurzem, naprawy rejestru , etc. Ta metoda jest chyba jedynym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy zastanawiają się, jak odzyskać system bez ponownej instalacji. Należy zauważyć, że aplikacje innych producentów w celu odzyskania często dają dobry wynik, a jeśli nie ma czasu, aby ponownie zainstalować system operacyjny używają jest jedyna droga. Tak więc, odzyskiwanie systemu bez reinstalacji odbywa się w kilku etapach:

  1. Pełne skanowanie komputera w poszukiwaniu wirusów i ich usuwanie za pomocą niezawodnego programu antywirusowego.
  2. Odnawianie i czyszczenie rejestru przy pomocy specjalistycznego oprogramowania.
  3. Czyszczenie cache, usunąć pliki tymczasowe. Należy również usunąć aplikacje, które są nieprawidłowo, wyczyść uruchamiania zbędnych lub nieznanych programów itd.

Przedstawione kroki mogą być wykonywane przez oprogramowanie, które masowo prezentowane w Internecie. Należy zauważyć, że powyższe programy są często rozprowadzane bezpłatnie, chociaż ich płatne odpowiedniki działać bardziej efektywnie.