458 Shares 2052 views

formatowanie profesjonalny dysk twardy

Istnieją przypadki, kiedy problemy z dyskiem twardym może być rozwiązany jedynie poprzez usunięcie informacji z dysku twardego, a potrzeba, aby zakończyć formatowanie dysku, niż którykolwiek z jego poszczególnych części. Jeśli masz taką sytuację, a następnie trzeba będzie zapoznać się z różnymi opcjami Hardy czyszczenia.

Zacznijmy od najbardziej prosty i standardowy sposób, aby usunąć informacje za pomocą narzędzi systemu Windows.

Wybierz dowolną partycję dysku twardego, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy. W efekcie pojawi się następujące menu podręcznego, gdzie trzeba wybrać „Format”.

Następnie pojawi się specjalne okno. Nie chcesz nic się nie zmieni.

Jeśli chcesz dokonać szybkiego usuwania danych, zaznacz pole wyboru obok „Speed”. Jeśli trzeba sformatować dysk twardy, który jest ciągle powolny, buggy i awarii, wtedy będzie pożądane aby kompletny format dysku, usuwając zaznaczenie z „szybko”. Oczywiście, proces ten jest dość długi (czas trwania procesu zależy od rozmiaru partycji), ale formatuje na poziomie fizycznym i całkowicie oczyszcza go. Jeśli zdecydujemy najszybszą opcję, wystarczy czyścić o plikach znajdujących się na dysku w specjalnym ukrytym tabeli plików systemu. Ale one pozostają. Oznacza to, że można następnie przywrócić pliki za pomocą specjalnego oprogramowania do odzyskiwania danych. Ale jeśli w ich miejscu napisać dowolny plik, stare zostaną utracone bezpowrotnie.

Należy zauważyć, że jeśli kiedykolwiek zrobić pełny, czyli dokładne usunięcie danych na temat zdrowego dysku twardym, dzięki czemu można szybko zepsuć.

Ale jeśli nagle zdecydujesz się kliknąć na „Format Hard Disk”, czyli system, wtedy pojawi się błąd, który stanowi, że „Format ten tom nie może być.” Wynika to z faktu, że obecnie pracuje w systemie operacyjnym, który znajduje się na tym odcinku. Oznacza to, że format partycji, który jest systemem, jest to niemożliwe.

Aby usunąć dane z woluminu systemowego, jako opcja, można użyć innego komputera. Potrzebujesz dysk twardy podłączony do niego, a następnie uruchom komputer z Hardy i główny Format sekcja swój sposób opisany powyżej. Wtedy nie będzie żadnych ograniczeń.

Można również zrobić formatowanie dysku poprzez linię poleceń. Aby to zrobić, trzeba go otworzyć. Nacisnąć przycisk «Windows» klawiatura + R. Będziesz mieć okno „Uruchom”. Można go również uruchomić za pomocą menu Start. Ścieżka jest następująca: Start »Wszystkie programy«standard»run.

Tutaj można wpisać «cmd». Następnie w wierszu polecenia.

Aby wykonać formatowanie dysku twardego, wpisz «Format D» komendę. Następnie otrzymasz wiadomość, formatu czy też nie, a użytkownik zostanie poinformowany, że w rezultacie spowoduje to usunięcie wszystkich danych.

Więcej szczegółów na temat tych parametrów sterujących w szczegóły można znaleźć w Pomocy wpisz «formatu /?» Wiersza poleceń.

Nie powinniśmy myśleć, że formatowanie dysku twardego mogą być wykonywane tylko przy użyciu narzędzi systemu operacyjnego Windows. Aby to zrobić, istnieje wiele programów, które można pobrać z Internetu.

Na przykład, można użyć programu do «» Acronis Disk Director, który pozwala, aby formatowanie dysku twardego. Ale między innymi, że ma ogromną liczbę funkcji do pracy z dyskami twardymi.

Program ten posiada dwa tryby. Automatyczne i ręczne. W trybie ręcznym, będziesz miał dużo więcej funkcji niż automatyczne. Ostatnie nie powinny stosować osoby, które są słabo zorientowani w komputerach i wszystko z nią związane.

Użyć dowolnej techniki, które lubisz najbardziej. Najprostszym sposobem – jest przy użyciu standardowych systemów operacyjnych. ale jeśli nie można się zrozumieć, co to jest, nie krępuj się udać do specjalisty.