419 Shares 2417 views

Asyndetyczny przykłady zaoferowania. zdanie Conjunctionless przecinkami

Jak wytłumaczyć ustawienie przecinkami i średnikami na piśmie i jak ustalić ich lokalizację? Odpowiedzi na te pytania musi znać każdy wykształcony człowiek, dlatego ten temat podano dużo czasu w procesie uczenia się. Do prawidłowego umieszczenia znaków interpunkcyjnych w piśmie jeden z głównych tematów w programie nauczania w języku rosyjskim są sprzymierzone i asyndetyczny oferty.

Jaki jest związek?

W celu rozwiązania tej kwestii, aby rozpocząć, aby zobaczyć definicję części mowy, jako jedności. Jest to specjalna część, która służy do komunikowania się słów w niektórych fraz, a także kilka gramatycznych fundamenty złożonym zdaniu. Unia, jak również przyimki, nie odpowiada na pytania, nie odnosi się do przedmiotu jego działanie lub znak, a jeśli część mowy służy do łączenia słów lub stanowią oferty, to nazywa się Unia. Jeśli ten link jest wysyłany tylko za pomocą intonacji i znaczenia, to asyndetyczny ofert. Przykładami takich związków semantycznych można zobaczyć w każdej wypowiedzi. I to jest inny link w piśmie wydanym przez niektórych znaków interpunkcyjnych, w zależności od rozmieszczenia części zdania.

Rodzaje i klasyfikacja

W zależności od ich struktury istnieje kilka rodzajów związków.

 • Kompozyt – składające się z dwóch lub więcej słów. Na przykład: ponieważ w celu, ponieważ.
 • Prosty – składa się z jednego słowa. Na przykład: a, a, ale, ale.
 • – pochodne, które zostały utworzone w oparciu o inne części mowy. Na przykład: jak, gdzie to.
 • Pojedyncze lub powtarzające się związki. Oni tylko raz w zdaniu może być używany.
 • Sparowany lub podwójne – uwzględniając par. Na przykład: jeśli … potem, bo … podobne.

Należy zauważyć, że jedna i ta sama struktura unia może odnosić się do wielu punktów jednocześnie. Na przykład: „I” – prosty, bez pochodnej i jednego.

Metodą elementów przyłączeniowych zdaniu lub jednorodnych członków Związku dzielą się na podporządkowanie i koordynacji. Te dwie grupy, z kolei podzielone są na kilka odmian.

Skład koordynujących koniunkcji obejmują:

 • złącza służące do znaczącego związku z aukcji (tak, i nie tylko … ale także inne);
 • przeciwstawny związki stosowane są kontrastujące cechy i charakterystyki osobnika;
 • separacja – służą tylko do rozcieńczenia tekstu zerwania liczby transferów.

Druga grupa – podporządkowanie koniunkcji, które są wykorzystywane do komunikacji słowa i części złożonych zdań.

 • Izjasnitelnyh wyrażając wyjaśnień. Są to słowa: co lubię.
 • Okolicznościowe sojusze, łączące kompleksową propozycję kombinacje określające miejsce, czas i cel dochodzenia, warunków, koncesji i względów porównawczych. Należą do nich takie związki: gdzie, jak, do, tak, że jeśli choć mimo.

Co jest asyndetyczny sugestie?

Przykłady asyndetyczny komunikacji między wieloma podstaw gramatycznych języka rosyjskiego są bardzo częste. Istotą takich kombinacji jest jego nazwa. Innymi słowy, związki w rozmowie zastępuje intonacji i dzielić tę samą literę, znaki interpunkcyjne, jak również gdy są one wykorzystywane. Należy zauważyć, że zdanie kompleks nazywa się tylko wtedy, gdy ma ona kilka podstaw gramatycznych. zdanie Conjunctionless przecinkami tak:

 • Słońce zachodziło nad horyzontem, róża wiatrów. – Taki odczyt Link podzielony pauzę i wskaż na liście.

Ta sama propozycja może być napisane przy użyciu Unię:

 • Słońce zachodziło nad horyzontem i róża wiatrów. – W tym przykładzie, aby połączyć dwa gramatycznych fundamenty koniunkcji „i”.

Oprócz punktu zdaniu można oddzielić średnikami i kresek.

Interpunkcyjne i opcje łączności w zdaniu

Jak można określić, jakie znaki w conjunctionless propozycje muszą być używane podczas pisania? Aby zacząć rozumieć, co ma semantycznej relacji pomiędzy wszystkimi podstawami gramatyki, który sprawia, że oświadczenie jeden.

Mówiąc ogólnie używany komunikację intonacja, które są podzielone na trzy typy.

 • Aukcja. Na przykład: To był deszcz, nasączone asfalt zaciemnione, nasączone z prochu przyszła delikatny zapach.
 • Zestawienie. Na przykład: czy deszcz – nie będzie grzyby.
 • Wyjaśnienie. Na przykład: Mówię wyraźnie: talent masz.

Jest on oparty na sygnale sprawozdania bardzo często łatwe do ustalenia, co autor chce wyrazić, i, odpowiednio, aby spisać wszystkie słowa z poprawnych znaków interpunkcyjnych.

Przecinek i asyndetyczny oferty

Przykłady propozycji asyndetyczny oddzielonych za pomocą wiązania można spotkać niemal każdego tekstu. Jak już wspomniano, interpunkcja jest używana w pisaniu zdań złożonych z niektórych podstaw gramatycznych, które są ze sobą ściśle powiązane w rozumieniu i dźwięku jako pozycja. Oznacza to, że gdy wśród wszystkich podstaw jest łącznikiem, w którym stosunek między nimi jest skonstruowany w taki sposób, że między nimi będzie harmonijny część koniunkcji „i”. zasady gramatyczne wszystkie powiązane z nimi części mowy w tym przypadku litery podświetlonego przecinkami. W rozmowie emitują sygnał z nut i pauz aukcji.

Kiedy średnik?

Co do zasady, przedmiotem pisanie średnik są propozycje dla asyndetyczny obligacji. Ten symbol jest często spotykane w dziełach literackich i jest używany w kilku przypadkach:

 • Kiedy między częściami zdania nie jest ścisły związek semantyczny. Lub są rozcieńczone z wieloma innymi członkami na obecność przecinkami między nimi.
 • W przypadku, gdy kompleks Wniosek conjunctionless ma kilka grup oddzielone od siebie znaczenia.
 • Gdy obserwuje się zdanie i semantyczny i sprzymierzył związek. W tym przypadku, na częściach granicznych średnikiem i przecinek przed jedynym w Unii.

Colon w zdaniach

Bardzo często do przekazywania sprawozdań tonu w liście z jego części pewna zależność używając asyndetyczny ofert. Przykłady użycia okrężnicy w takich przypadkach nie są rzadkie, i umieścić ten znak powinien być w następujących przypadkach:

 • Druga część odsłania lub wyjaśniono znaczenie pierwszego i jednego i drugiego może składać się z kilku fundamentów gramatycznych. Zazwyczaj między nimi można łatwo zastąpić Alliance „czyli”.
 • Pierwsza część składa się z czasownika, który ostrzega poniższego opisu lub prezentacji rzeczywistości. W tym przypadku między elementami może być łatwo włożona połączenie „że”.
 • Jeśli druga określa przyczynę lub przyczyny działania opisanego w pierwszym składniku. To połączenie jest łatwo uzupełniony o związkach „bo”, „ponieważ”, „ponieważ”.
 • W przypadku, gdy druga część jest bezpośrednie pytanie.

Gdy jest to konieczne, aby umieścić myślnik

Głównym celem pisania kreskę są asyndetyczny oferty. Przykłady jego produkcje w złożonych zdań wynika, że znak jest używany w kilku przypadkach:

 • „I” an unexpected przystąpienie drugiej części pierwszej, gdzie kreska jest łatwo zastąpić Unię. W tym przypadku bardzo ważne jest, aby nie mylić ścisłej semantycznego związku ze sprawozdaniem krętych.
 • Gdy nie ma kontrastujące jeden gramatyczne fundamenty złożonego zdania innym, gdzie jest łatwy do zastąpienia spójnika „ale” lub „i”.
 • Jeśli druga część wniosku jest wynikiem pierwszego lub wnioski pochodzące z pierwszej części. To połączenie jest łatwe do sprawdzenia przez zastąpienie oferta związków „dlaczego” i „po”.
 • W przypadku określania czasu, warunków ani porównania wydarzeń, opisanych w drugiej części zdania złożonego.
 • Jeśli słowo „to” może być umieszczony pomiędzy podstaw gramatycznych.

Stosowanie znaków interpunkcyjnych umożliwia przekazuje poczucie intonacji i komunikacji w formie pisemnej. A także pozwala skupić się w zależności od prostych podstawy gramatyczne, połączone w złożonej ofercie lub związek conjunctionless. Są to objawy, takie jak przecinek, średnik, dwukropek, myślnik i pozwalają na zapis i następnie prawidłowo odczytać emocje wyrażone przez autora.