386 Shares 9182 views

Jak zasadzić astry na sadzonkach i uzyskać wspaniały ogród kwiatowy?

1 września prawie wszystkie stoczni rozkwitają astersami – jest to ulubiony kwiat "szkolny". Łatwo stwierdzić, że odnosi się do roślin, które kwitną jesienią. Są jednak odmiany, które zaczynają zadowolić kwiaty, nawet w lipcu, czyli kilka miesięcy wcześniej. Fani astersów mogą podnieść takie asortymenty roślin, które pozwolą im podziwiać je przez większość lata i praktycznie całą jesienną. Jeśli oczywiście ogrodnik będzie w stanie prawidłowo je wyhodować i je uprawiać. Z reguły nie ma problemów z ostatnim elementem, ale pierwszy powinien być brany pod uwagę.

Który sposób wybrać?

Wszystkie rośliny można posadzić na dwa sposoby, więc musisz zdecydować, jak posadzić astry – na sadzonkach lub nasionach w ziemi. Pierwsza metoda jest najbardziej istotna, jeśli materiał źródłowy jest mały. Na przykład jesteś zainteresowany rzadką lub drogą odmianą. Następnie nad każdym nasieniem musisz wstrząsnąć i dołożyć wszelkich starań, aby poprawić kiełkowanie. Jeśli nasiona wystarczy, łatwiej i mniej trudno posiać łóżka z podgardą. Oczywiście, nie wszystkie nasiona pędą, ale zaoszczędzisz czas i energię. Wybierając ten wariant sadzenia, wiedz, że można siać zarówno wiosną, jak i jesienią. W tym ostatnim przypadku gęstość wysiewu powinna być większa. Jeśli sadzenie jest zbyt grube, zawsze można przenieść kwiaty do innego miejsca, ale jeśli łóżko kwiatu okaże się "łysina", musisz kupić nasiona lub sadzonki. Wiosną może być konieczne nakrywanie pędów z możliwych nocnych zamronień przy użyciu folii, ale jak tylko temperatura się ustabilizuje, schron musi zostać całkowicie usunięty.

Kiedy się sadzić

Ale przypuśćmy, że cudownie dostałeś ziarna rzadkiej rośliny, a nic nie pozostało do zrobienia, ale posadzić astrę na sadzonkach. Najważniejsze jest, aby to zrobić na czas. Większość pakietów nasion wskazuje czas wysiadania, ale należy pamiętać, że cechy klimatyczne są nieodłączne we wszystkich regionach, a skuteczność na południu może zepsuć nasiona na północy. Przybliżonym punktem orientacyjnym może być czas, w którym roślina potrzebuje, aby zacząć zarazki, usadowić się i zacząć kwitnąć. To potrwa około trzech miesięcy. Z tego i kontynuuj. Przed sadzeniem astry na sadzonkach należy zapewnić możliwość kontroli temperatury – zależy to nie tylko od kiełkowania nasion, ale także od ich przetrwania. Przed pojawieniem się kiełków, "stopień" nie powinien być niższy niż 20 ° С, a ich wygląd powinien być zmniejszony do 16 ° C.

Właściwe możliwości i prawidłowe "napełnianie"

Wychodzimy z faktu, że nie dojdziesz do sadzonek w szklarni, ale w domu, w parapecie. Pudełka muszą odpowiadać rozmiarom parapetów (co oznacza długość i szerokość) i mieć głębokość co najmniej 10 cm. Muszą być wypełnione mieszaniną torfu (jako opcja – próchnica) i murawy w stosunku 1: 3. Aby sadzonka kwiatów była zdrowa i rosła w harmonii, rowki są wykonane na głębokość 1 cm, a odległość między nimi nie mniejsza niż 8 cm. W bruzdach nasiona, pokrycie glebą i wodą. Dla lepszego kiełkowania pudełka są pokryte polietylenem lub szkłem. Również w tym przypadku temperatura jest zbyt czujna w celu monitorowania, ponieważ zachowany jest efekt cieplarniany. Powstaje pytanie, jak osadzić astry na sadzonkach? To wydaje się dość proste, ale dlaczego większość plantatorów preferuje proste siew? Ponieważ boją się nurkowania. Można to zrobić bez tego, ale wtedy otrzymacie rośliny z dość słaby system korzeniowy, więc wraz z pojawieniem się kilku tych liści, sadzonki są przeszczepione do oddzielnych kubków.

Szczegóły techniczne

Istnieją sztuczki, które pomogą Ci uprawiać astry. Sadzimy na płaskiej ziemi sadzonki, bo wystarczy tylko do tego zmiażdżyć. Nie ma wgłębień, nie ma wzgórz! W pudełku lub doniczce ziemia musi mieć co najmniej jeden centymetr poniżej boków.

Posypać nasiona glebą lepiej przez sito – więc spada równomiernie i nie wywiera nacisku na nasiona. Warstwa podłoża lub grubość wermikulitu powinna znajdować się gdzieś na pół centymetra.

Woda sadzonki bardzo ostrożnie, nie zacierając ziemi. I na początku lepiej jest używać nebulizatora.

Będą pędy – pracuj je twardniejąc. Aby to zrobić, codziennie wyjmij schronisko z pól do lądowania: na chwilę, ale codziennie, zwiększ czas, w którym sadzonki będą trzymane bez improwizowanej szklarni.

Podczas pierwszego zbierania kręgosłupa (zwykle rośnie, ale o znacznej długości) jest lepiej skrócony – siewka będzie silniejsza, bardziej żywotna i miała rozgałęziony system korzeniowy.

Starożytny sposób, aby rosnąć wspaniały asters

Kwiaty te były uprawiane przez ogrodników wiele setek lat temu, więc nawet wtedy były tajemnice, pod którymi sadzonki astrów (zdjęcie, które można zobaczyć powyżej) okazały się bujne, jędrne i dały wspaniałe podwójne kwiaty. Istotą jest wiele przeszczepów (zbieranie). I są trzymane aż do momentu powstania pączków. Podstawową zasadą jest przeszczep wieczorem, kiedy słońce już się ustawi. Pierwsze zbieranie odbywa się najpóźniej trzeciego dnia po strzeleniu. Po paru tygodniach sadzonki przeszczepiono do nowej lokalizacji, a ledwo astrzyści się zakorzenili, zostali ponownie przeniesieni do innego łóżka. Proces "poruszania się" zatrzymał się tylko wtedy, gdy kwiaty pojawiły się pąki. Z ich formacji, kwiaty przeniosły się do stałego miejsca. Zazwyczaj było to łóżko kwiatowe dla roślin kwiatowych. W wyniku nomadycznego stylu życia, astry kwitły obficie, głowy okazały się bardzo duże, a same kwiaty były "frotte". Niektórzy ogrodnicy sprawdzili – działa!