684 Shares 8183 views

Założycielem Facebooku: milioner, filantrop, geniusz

Globalna firma arena, jest stopniowo tworzy nową elitę. To imponujący ustawienie w skórzanych fotelach męskich klubów nie jest właściciele fabryk, gazety, parowce w smokingach i cygar. Ich średni wiek – 35 lat. Noszą bluzy i plecaki. I często można je zobaczyć z laptopami na kolanach.

Skąd ich stan? Internet – jest to dziedzina, w której ci chłopcy są geniuszami kosić ich „zielone”. Ich mózgi pracują z bardzo wysoką wydajnością, wnosząc w nasze życie na coś nowego, ciekawego i ekscytującego. Mark Zuckerberg – jeden z nich. Być może najbardziej znany, ponieważ On jest założycielem Facebook – najbardziej, bez wątpienia popularny serwis społecznościowy.

Trochę faktów biograficznych. Data urodzenia: 14 maja 1984 r. Miasto: New York. Rodzice: stomatolog i psychiatra. Rodzeństwo: istnieją trzy siostry. Stan cywilny: Żonaty z Priscilla Chan. Wykształcenie: niepełne wyższe wykształcenie (Harvard). Przyjaciele: 500 mln.

Historia tego ambitnego projektu rozpoczyna się na Harvard, który wszedł Mark Tsukerberg. Facebook – nie pierwszy jego rozwoju. Nawet w dziewiątej klasie, opracował grę komputerową. Potem był program do odtwarzacza muzyki, własnego komponentu dla właściciela playlisty.

Potem przyszły założyciel Facebook włamał swoją bazę Alma Mater. Za co? Wyjął fotografię studentów i oferuje je na swojej stronie internetowej w parach do oceny. Oczywiście, był to ogromny skandal, teren zamknięty, Zuckerberg cudem uniknął wydalenia. Oto tylko przewodnik nie uważają, że rezonans, który pomyślany projekt wśród studentów.

Więc nie było Facebook. W pierwszej chwili zjednoczeni tylko studenci Harvardu. Następnie wszedł Yale i Stanford. Po znacznych inwestycji, promowanie rozwoju projektu, zasady się zmieniły i każdy może stworzyć konto w sieci społecznościowej.

Mark Zuckerberg jako założyciel Facebooka, stał się niezwykle popularny i bogaty. To się nazywa najbardziej najmłodszym milionerem w historii. O to usunięte świetny zespół o nazwie „The Social Network”, który spowodował szeroki oddźwięk publiczny, zarobił ponad $ 200 milionów dolarów i otrzymał wiele nagród filmowych, nie wspominając o nominacji.

Jednak sam Zuckerberg, oglądanie filmu, powiedział, że dowiedział się o sobie dużo. Wspominał nie tylko o zniekształconych faktów, ale także o błędnej interpretacji motywów. Ale Mark nie ma nic przeciwko książce David Kirkpatrick, „The Social Network. Jako założyciel Facebook zdobył 4 mld 500 mln zyskała przyjaciół. "

Więc co trzeba zrobić, aby stać się nowoczesną milionerem? Inteligencja, talent, właściwi ludzie tam dużo pracy, kropla szczęścia. Ale to nie wszystko. Konieczne jest, aby zrozumieć podstawy rynku, czuć jego wibracje i mieć odwagę przedstawienia swojego pomysłu. Mark Zuckerberg nie odniosłaby takiego sukcesu, gdyby nie miał niesamowity instynkt i maniakalny pasji.

Nawiasem mówiąc, teraz założyciel Facebook został przeniesiony do polityki, a nawet założył własną partię. Wyraził niezadowolenie z polityki imigracyjnej USA. Obecne prawodawstwo, powiedział, nie przyciąga inteligentnych i utalentowanych ludzi w dziedzinie technologii informacyjnych z zagranicy. Jego partia natychmiast stał się popularny wśród potentatów Doliny Krzemowej.