183 Shares 6351 views

Porady kuchni: jak upiec mięso w folii

Folia aluminiowa pozwala upiec rybę, mięso i warzywa, trzymać je w taki sposób, od suszenia i wypalania. Wewnątrz torby jest przechowywany sok wydzielany podczas obróbki cieplnej. Ponadto, od użytego mięsa, albo ryb, najlepiej nasączoną towarzyszące przyprawy. Jednakże, jeśli nie znają tajniki pieczenia w folii mięsa danie jest zbyt mdłe, twardy i bez apetyczny skorupy – jeśli gotowane. Jak gotować pyszne soczysty posiłek – zobacz ten artykuł.

Nie wszyscy mięso nadaje się do tego sposobu pieczenia. Najlepiej jest brać kawałki z niewielką warstwą tłuszczu – karkówka, szynka, łopatka. Idealnie nadaje się do tych celów wieprzowiny, ale można użyć wołowiny, cielęciny, jagnięciny, stek czerwoną rybę. Kawałki nie powinny być zbyt duże – są więc lepiej propekutsya. Optymalna wielkość – 10 bar do 20 centymetrów. Przed upiec mięso w folii, to musi być rozmrożone i przemywa.

Przygotowanie jednego kawałka twardego faktu, że w środku miąższu może pozostać świeże, bez soli i przypraw. Naszym wyzwaniem jest możliwe do impregnacji mięso, które było nie tylko smaczne ciasto. Aby to zrobić, nóż z ostrym wierzchołkiem kłuć kilka razy w barze, co głębokie wzdłużne nacięcia. Jeśli gotowanie steki, a potem po prostu posypać je solą i pieprzem. Ale zanim piec mięso w folii dużym kawałku, to musi koniecznie marynowane.

Marynata mogą być bardzo różne. Z tego, nawiasem mówiąc, zależy od smaku swoich potraw. Najprostszym marynata – krążki cebuli, wypełnione białym stole szkła (dla wieprzowiny) lub czerwonego (wołowina) dla wina. Ale można eksperymentować, na przykład, natrzeć wieprzowinę z oleju roślinnego z różnymi przyprawami i pieczone w folii Mięso, posmarowana musztardą i miodem. Nawiasem mówiąc, krążki cebuli z marynaty i nie wyrzucić po impregnacji. Spróbuj upiec je mięsa. Zbyt chudej wołowiny zaleca się owinąć cienką kromkę boczku.

Poza kilkoma marynowanie kucharzy uciekać się do metod shpigovaniya. Pamiętaj, że zrobiliśmy jakieś arbitralne podłużne cięcia na kawałek mięsa? Spróbować umieścić je w plasterki czosnek, marchew, papryka. W szczególności w takim sposobie wymaga wstępnego słoninę. Mięso w folii podczas pieczenia przydziela dużo soku. Postaraj się, aby nie pojawiły się, inaczej potrawa będzie zbyt suche. Ostrożnie owinąć w kilka warstw aluminium saszetki. Pewności, połóż koperty nie są na siatce, a na patelni. Następnie, w przypadku zerwania folii będziesz miał okazję od czasu do czasu podlewania soku mięsnego strącony.

Pieczenie mięsa już umieścić w rozgrzanym piekarniku. Pierwszy odsłonić regulator temperatury do 220 ° C, a po piętnastu minutach w 180. Przełącznik czas pieczenia zależy od wielkości części. Teoretycznie na kg mięsa wymaga 40 minut czasu w piecu. Jednak w praktyce, konieczne jest monitorowanie procesu. Przyjemny zapach i łatwe przebijanie widelec służyć ci sygnał, że potrawa jest gotowa. Mięso w folię w Aerogrill wytwarzać również w dwóch etapach. Pochodzenie – wysoka wentylacja w 235 ° C przez 20 minut. W drugim etapie – przy średniej prędkości 180 aeroproduva pół godziny.