338 Shares 9214 views

Jak dowiedzieć się, dlaczego komputer restartuje się

Często zdarza się, że komputer przez długi czas pracował bezawaryjnie i służył jako lojalny partner dla rozrywki i asystent w pracy, nagle zaczyna spontanicznie restart, zwracać błędy, niebieskie ekrany. Oczywiście, praca z nimi staje się niemożliwe, a takie zachowanie może być oznaką dość poważnych problemów. Zanim w końcu zrezygnować i dać jednostkę systemową do centrum serwisowego, można spróbować się ujawnić powody, dla których komputer zostanie ponownie uruchomiony. Zakres problemów, które prowadzą do tego, że jest bardzo szeroki, ale istnieją dwie główne kategorie wad, z powodu którego komputer nagle zaczyna spontanicznie restart. Pierwsza kategoria – problemy związane z oprogramowania i systemu operacyjnego niepowodzeń. Być może tego rodzaju problemów może być rozwiązany w najbardziej bezbolesny dla psychiki i sposobów właściciela torebce. Druga kategoria – to problemy „hardware”. Jeśli powodem stale restartuje komputer są problemy z dowolnego modułu jednostki systemowej, może trzeba bulić na zakup nowego „Iron”.

Oczywiście, najprostszym sposobem, aby zacząć podejrzewać, że problem jest z problemami oprogramowania. Być może w wkradł podstępnym wirusem, który powoduje, że nie zachowują się tak, jak powinno być – powiesić, aby dać mylące komunikaty o błędach, restart. Wtedy to proste rozwiązanie – sprawdzić komputer pod kątem wirusów. Byłoby zbędne, aby przypomnieć, że pod Windows koniecznie program antywirusowy musi być zainstalowany, która jest regularnie aktualizowana. Że będzie skanować komputer, najlepiej do tego testu użyć trybu awaryjnego systemu. Oprócz sprawdzania wirusów, należy usunąć z komputera wszelkie niechciane lub podejrzane programy i sterowniki, zwłaszcza niedawno utworzone. Nie zapominaj, że niektóre aplikacje mogą być sprzeczne ze sobą, powodując tym samym awarii w systemie. Czasami wiele użytecznych informacji może dać niebieski ekran z tekstem, który opisuje rodzaj błędu, który spowodował problem. Jeżeli wszystkie powyższe środki nie pomagają, i zapytał, dlaczego komputer restartuje sam pozostaje otwarty, należy rozpocząć w momencie, by sprawdzić wszystkie moduły podwozia.

Jeśli restart następuje po pewnym czasie spędzonym na jakiekolwiek „poważne” gry z dobrą grafiką, najprawdopodobniej, jest przegrzanie karty graficznej lub procesora. Oznacza to, że system chłodzenia nie działa. W tym przypadku trzeba wymienić kartę graficzną lub chłodzenie procesora. Jednak ten pośpiech nie warto: czasami wystarczy wyczyścić wnętrze jednostki systemowej przed kurzem. Często jest ona przyczyną słabych chłodnic pracy. Nawiasem mówiąc, należy regularnie czyścić komputer z kurzu jest zalecane, ponieważ pył może również spowodować zwarcie na płycie głównej i innych modułów.

Jeśli nie jest przegrzanie, ale niestabilność w systemie, to jednak obecne, i nie wiadomo dlaczego komputer restartuje się spontanicznie, można założyć, że to wina zasilacza. Jego problemy są wyrażone w przepięciami i osiadania naprężeń głównych. Inne moduły blokowe systemu można sprawdzić na różne sposoby. Aby sprawdzić dysk twardy i pamięć RAM, istnieją specjalne narzędzia. I te moduły, w tym, może być powodem, dla którego komputer restartuje się. Sprawdź kartę graficzną i procesor najprostszy ustawiając je na innym komputerze. Niektóre informacje mogą dać oględziny wszystkich części komputerowych. Na przykład, jeśli okazało się, że płyta główna lub karta wideo spuchnięte kondensatory – wyraźnie wskazuje na awarię urządzenia. Nawiasem mówiąc, dlatego komputer restartuje się, może być awaria płyty systemowej. A czasami złamać kilka składników. Najważniejsze – nie panikuj i nie denerwować: przypadki, gdy konieczne jest, aby całkowicie zmienić całą jednostkę systemową, są dość rzadkie, zwykle palą mogą pomóc poprzez wymianę tylko jednego lub dwóch modułów.