790 Shares 1316 views

Przywracanie systemu z wiersza poleceń: alternatywa do ponownej instalacji systemu Windows.

Często odzyskiwanie systemu operacyjnego wymaga tylko kilka prostych kroków, które potrwa kilka minut. Ale zamiast tego, aby zaoszczędzić wiele czasu i wysiłku, użytkownik rozpoczyna procedurę ponownej instalacji systemu. W związku z tym, że ciągnie instalację sterownika i wszystkie programy. Jest nawet cała kohorta osób, których głównym zajęciem na PC jest reinstalacja systemu Windows. A jeśli po prostu trzeba działać tak szybko, jak to możliwe i chcesz odzyskać swój komputer? To ten artykuł będzie przydatna. Po tym wszystkim, programiści Okna dostarczyły poręczne narzędzie – Konsoli odzyskiwania. Każdy, kto nie przestraszyć wiersza poleceń era PC DOS 7.0 poradzi sobie z tym zadaniem. Wystarczy uzbroić się w zwykłej dystrybucji serii Windows 2000 / XP / Vista / 7 – i dla sprawy. Przywracanie systemu z wiersza polecenia nie będzie łatwe. Ładunki z tarczy rozdzielczej i czekać aż do etapu, gdy pojawi się monit o naciśnij klawisz „R”. Wybierając instalację systemu, w którym jest to konieczne, aby przejść, i próbuje się kierować hasło administratora systemu; jeśli nie ustawić go podczas poprzedniej instalacji, będzie pusta. Rozważmy typowych usterek, pozwalając na odzyskanie systemu z linii poleceń.

1. Uszkodzony system oprogramowania złośliwego sektor rozruchowy dysku twardego.

Być może jednym z najprostszych problemów. Wystarczy załadować konsolę odzyskiwania z pakietu dystrybucyjnego i rekrutować tylko 2 polecenia Console – fixboot i fixmbr.
Ponadto, często nie jest to problem występujący w brakujące pliki Ntldr i Ntdetect.com, muszą koniecznie być. Można je znaleźć na dystrybucję w folderze i386. Skopiować je na dysku C:

2. Brak katalogu głównym dysku C: plik boot.ini

Wystarczy uruchomić polecenie z kluczem bootcgf odbudowy, dodając system operacyjny znaleziony w pliku. Przywracanie systemu z wiersza polecenia tylko podstawowej. Każdy zaawansowany użytkownik jest w stanie zrealizować ten efekt.

3. Aby ponownie zainstalować płytę systemową został wykonany, a system po tej procedurze nie jest załadowany, dając BSOD z kodem, kończąc na 7B

Jeśli ręka jest nie więcej niż wygodne narzędzie (powiedzmy, ERD Commander), to można to zrobić konsola odzyskiwania Pobierz listę zespołem usługi listsvc i zespół włączania funkcji na usługi amdide startu systemu, amdsata, amdxata, ATAPI intelide, msahci, pciide. To aktywuje pobieranie standardowych sterowników i pozwoli na początku starego systemu opartego na nowym sprzęcie.

4. Instalacja sterowników nieprawidłowe lub usługa (malware) doprowadziły do niemożności systemu do rozruchu.

Najczęściej możemy ograniczyć się tylko do trybu bezpiecznego i tworzenie kopii zapasowych poprzedniego punktu przywracania, ale czasami, gdy punkt przywracania po prostu nie ma, a odpowiednia usługa jest wyłączona. Następnie musimy wejść do konsoli odzyskiwania i wpisz zespół listsvc – listę wszystkich obecnych w usługach rejestru. W ten sposób poznamy nazwisko niezbędne nam wadliwy sterownik. Po tym wszystkim, zdarza się, że można ustawić niepoprawnie napisany sterownik i może trzeba przywrócić system za pomocą linii poleceń. Wył polecenia „ServiceName”. Należy pamiętać, że złośliwe oprogramowanie często sprawia, że sterownik systemu substytucji, takich jak tcpip.sys lub sterownik karty sieciowej (Ndis.sys), często bez utraty wydajności! Następnie należy przepisać głównym na dysku C: i porównać oryginalny plik z wielkością oszusta. Jeśli nie pasuje, nie krępuj się zastąpić z polecenia „kopia” w katalogu C: WINDOWS system32 drivers.

5. Uszkodzony plik gałęzi rejestru

Objawy tego problemu są – widać czarny ekran , gdzie raporty systemu podstawowego, które są brakujące lub uszkodzone SYSTEM / Software. To nie jest chyba dobry problemem, jeśli nie ma kopii zapasowej rejestru. A jeśli problem dotyczy OPROGRAMOWANIA, konieczne jest, aby odzyskać wszystkie wpisy rejestru związane z instalacją programów – czyli w rzeczywistości, re-instalacja systemu. Bardziej optymistyczny scenariusz – uszkodzony system. Wystarczy wpisać w poleceniach Konsola odzyskiwania:

naprawa cd
SYSTEM copy c: windows system32 config

Restart i poczekać aż system znajdzie wszystkie urządzenia. Trzeba ręcznie System "show", gdzie znajdują się pliki sterownika (C: windows system32 drivers).

Oto główne problemy i ich rozwiązania, jeśli zdecydujesz się na wdrożenie przywracania systemu z wiersza poleceń. Oczywiście, istnieją inne, bardziej złożone problemy lub ich kombinacji, ale można je pokonać, korzyści z narzędzi pozwala. Można również użyć specjalistycznego oprogramowania Boot CD Hiren i ERD Commander, który ma w swoim arsenale znacznie większą liczbę potężnych narzędzi, a także ich liczne klony, ale z konsoli odzyskiwania – fundament, który jest konieczny, aby móc skorzystać inżyniera serwisowego lub doświadczonego użytkownika. Po przywracania systemu za pomocą wiersza polecenia daje wynik znacznie szybciej.