370 Shares 2669 views

Capoeira – to jest sztuka walki czy taniec?

Capoeira – mieszanka sztuki walki i taniec, odbywających się w zabawny sposób. Jeśli nie rozumiesz, starają się wyjaśnić w inny sposób. Wyobraźmy sobie ludzi 2-bojowe. Ale oni nie trafić wzajemnie pięściami i spowodować wdzięku kopnięć, podejmowania trudnych skoków i spadków. Cała ta akcja towarzyszy rodzaj muzyki, która rywale trzymać ruchy taneczne.

Boisz się bólu? Na próżno! Po tym wszystkim, capoeira – to tylko imitacja walki ze strajkami bezdotykowych. Pod pewnymi względami jest podobna do break dance. W tym artykule krótko opisać tę formę sztuki walki.

Capoeira – co to jest?

Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie. Mimo to, jest to więcej niż sztuka walki tańca. O pojawieniu Capoeira istnieje wiele domysłów, hipotez i opinii, które w większości są sprzeczne. Opierają się one zarówno na romantyczne historie i fakty. Najczęstszym wersja jest taka, że capoeira został wymyślony przez afrykańskich niewolników, którzy zostali podjętych w Brazylii. Na samym słowie nie ma szczególną wartość. Jednak naukowcy i rzemieślnicy przetłumaczyć jako „niską roślinnością.” Oznacza to, że jest to miejsce na krótką trawą, gdzie wygodne capoeira.

Pierwsze wiarygodne informacje na temat tego pojedynku należał do 18. wieku. To było wtedy, że pisemne źródła. Ale w rzeczywistości, Capoeira jest znacznie starszy.

W roku 1500 Portugalczycy przybyli do Brazylii. Począwszy od kolonizacji, zaczęli korzystać z lokalnych Indian jako niewolników. Ale oni obaj uciekli albo umarł szybko. W celu uzupełnienia siły roboczej, Portugalczycy postanowili przynieść niewolników z ich kolonii – Konga, Gwinei, Mozambiku i Angoli. Niewolnicy przyniósł własnej kultury, religii i tradycji, która później legły u podstaw capoeiry. Na przykład, wiele plemion afrykańskich był rytuał przejścia zwanego „Zebra Tańca”. Akcja ta została opracowana w rytualnej walce pomiędzy młodymi wojen. Ceremonia ta w połączeniu z innymi i stanowiły podstawę Arts. Teraz, gdy wiesz Krótka odpowiedź na pytanie: „Capoeira – co to jest?” Chodź.

godność

Oczywiście, umiejętności, które można dostać w szkoleniu, będą przydatne dla samoobrony. Ale większość ludzi nie uczęszczać na zajęcia do tego. Główną zaletą tej sztuki walki w tym, że sprawia, że ciało zgrabna i piękna, pozwalając dojść do optymalnej formie fizycznej. A wszystko to odbywa się fascynujący – w postaci walki, tańca i gry. Początkujący często zadają pytanie: „Capoeira – to pod względem szkolenia?” Odpowiedź: „Kreatywność i wolność.”

Podczas lekcji spędził dużo energii i są wykorzystywane niemal wszystkie grupy mięśniowe. To pomaga zmniejszyć nadmiar wagi i kolorytu skóry. Przede wszystkim, zacisnąć pośladki i uda, ponieważ główny ciężar spada na nogach.

Capoeira pomaga także pozbyć się brzucha, ponieważ różne zakręty i stoki ciągły dźwięk mięśni brzucha. Nad ulgi będą musieli pracować ekstra, ale płaski brzuch dokręcone dokładnie przewidziane.

Ponadto rozwija elastyczność i koordynację ciała. Twoje ciało staje się silne i kontrolowane, a ruch – zaostrzone.

Jak są zajęcia

Najpierw dbać o ubrania. Można kupić specjalny kostium lub nosić to, co jest wygodne. Jedyną rzeczą, nie pasuje darmowe koszulki, jak będzie musiał stanąć na głowie. Buty nie są wymagane – bieg treningowy boso.

Wszelkie lekcja szkoła capoeira dzieli się na trzy etapy:

  • Rozgrzać. To może wywierać życie przydatności lub standardowych ruchów tanecznych;
  • Testowanie podstawowych ruchów i technik;
  • Sam taniec. Na początku, początkujący mogą oglądać tylko z boku. Ale po otrzymaniu odpowiednich umiejętności zostaną dopuszczeni do uczestnictwa na równych zasadach z innymi osobami.

Przybysze trzeba pamiętać, że chociaż bitwy i bezkontaktowych, niektóre urazy nadal możliwe. To nie zawsze jest możliwe do przewidzenia ruchów przeciwnika i Dodge. Ponadto, istnieje poważne obciążenie stawów. W związku z tym, obecność związanych z tym chorób należy do lekarza.

gatunek

Brazylijska capoeira zawiera dwa główne style – Pensacola i Angoli. Pensacola – ostrość, prędkość, skoki i akrobacje. Tutaj wszyscy kresek są stosowane w pełni sił, więc nie zawsze mają możliwość unik. Z tego powodu Pensacola jest najbardziej spektakularny styl. Angola charakteryzuje się gładkim i powolnych ruchów. To nie jest bardzo piękny capoeira. Dla początkujących idealnych ten styl. Nauczy się dobre podstawowe ruchy.

Najczęściej podczas tańca uczestników walki stosowane oba style. Jednak głównym czynnikiem jest wybór sposobu walki – muzykę, która zawsze była integralną częścią spektaklu i szkolenia. I zwykle muzyka dla capoeiry nie będzie działać. Używaj tylko melodie ludowe i pieśni, wraz gra starożytnego instrumentu. Taka muzyka służy jako tło, i daje natchnienie, energię i ładuje mężczyźni nastrój gry.

wniosek

Teraz znasz odpowiedź na pytanie: „Capoeira – co to jest?” Jeśli jesteś znudzony z maszynami do ćwiczeń i zaczął drażnić ten sam rodzaj ćwiczeń, spróbuj zrobić te sztuki walki. Jeszcze tam nie było ani jednej osoby, która będzie modne i ekscytujący taniec-walka pozostała nietknięta.