134 Shares 8070 views

Dzhek Dempsi, bokser: Biografia, kariera sportowa

Współczesnego życia charakteryzuje się szybkością i rosnącą rozdzielania z przeszłości. Dziś mistrzowie ostatnich latach utrzymuje się od nas tak bardzo, że czasami wydaje mu się, a oni nie. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do sportowców, którzy przeprowadzonych na początku 20 wieku. Ale jak wiadomo, historia nie powinna być zapomniana, bo wszyscy jesteśmy w pewnym stopniu pochodzą z przeszłości. W tym artykule będziemy mówić o człowieku imieniem Jack Dempsey, który do dnia dzisiejszego jest zawarty w grupie najlepszych bokserów.


Krótka informacja biograficzna

Urodził się tego wielkiego sportowca 24 czerwca 1895 w amerykańskim mieście Nowy Jork (według innych źródeł, jest kolebką miast Manassesa, Colorado). Na ringu nosił przydomek „Bonecrusher Manas”. Wysokość Fighter było 186 centymetrów i swing ramiona. – 196 cm Podczas swojej kariery spędził 83 walki, z których 62 wygrał. Zmarł 31 maja 1983.

Poprzedzone Tyson

Mało kto wie, że bardziej poprawne porównanie nie jest Mike Tyson z Sonny Liston, który jest bardziej podobny do żelaza pod względem mentalności, a mianowicie z Dempsey. Jack i Mike mają podobny styl walki, więc prawdziwy analog Tyson jako bokser jest uważany za Dzhek Dempsi.

odbiór corona

Nasz bohater był w swoim własnym niepowtarzalnym osoby na wiele sposobów. Podczas swojego życia, ludzie mówią, wykonane siebie i był pod wieloma względami wynalazcy. I legendarny bokser i nie odsunął się na bok i wpadł i aktywnie korzystać z technik, która później stała się znana jako „Sun Dempsey.” Istotą działania technicznego jest następujący: Jack schował pod stronie kopnąć przeciwnika, zrobił zwód w kierunku na zewnątrz i spędził rzut z boku głowy. W tym przypadku, po nurkowaniu jest często następuje kolejny i dodatkowy cios dla organizmu. Ta kombinacja aktywnego wykorzystania w boksie, a do dnia dzisiejszego.

Zacznij ścieżkę bokserski

Dzhek Dempsi był pochodzący z najuboższych. Aż do wieku dziewiętnastu lat, pracował w kopalniach, podczas gdy w 1914 roku nie otrzymał ofertę do działania w ringu. Zgodził się bez wahania, biorąc pod pseudonimem Kid Czarne.

Już wkrótce stało się jasne, że chłopiec był nie tylko wielka siła fizyczna, ale również materiał wybuchowy temperament, upór. Takie mieszaniny wyposażony we krwi, w którym zmieszany Indian Irlandii i.

Z każdej walce bokser popularność wzrosła, więc doszedł do wniosku, że w ringu będzie łatwiej żyć niż w kopalniach.

Wędrować do góry

W latach 1915-1916, Dzhek Dempsi odbyła 29 walk, w których przegrała tylko dwa razy. Młody talent stał się bardziej silny i odważny, ale także zwiększył swój zwinność i szybkość.

W lipcu 1918 roku odbyła się walka pomiędzy Dempsey a następnie pretendentem do tytułu World Fred Fulton. Początkowo ta walka zaplanowana na Fulton jako rozgrzewkę, które mogą dodatkowo podnieść swoją wiarygodność przed walką o mistrzostwo. sam Fred był bardzo duży człowiek: ze 190,5 cm wzrostu, ważył 118 kg. Wydawałoby się, że miał umieścić Dempsey nikogo. Ale …

Wynik meczu rzucił publiczność w szoku jak Dzhek Dempsi – bokser, zwłaszcza niczego, dopóki nie izolowane – Fulton znokautowany w 23 sekund. Wiele z ówczesnych obserwatorów i ekspertów, że to był wypadek, ale potem następuje seria przetłoczeń z Dempsey udowodnił, że naprawdę zasłużył na walkę o tytuł.

Pojedynek z mistrzem

4 lipca 1919 w kwadratowym pierścieniu Dempsey, będąc w stanie wnioskodawcy spotkał się z mistrzem Jess Willard. Posiadacz tytułowy wynosiła 26 kg cięższe i 11 cm wyższa niż przeciwnika.

W rezultacie, Jack Jesse spektakularnie znokautowany w trzeciej rundzie, niż w stanie rozwiać wszelkie wątpliwości z publiczności o jego żywotności jako bokser.

Po zdobyciu tytułu, Jack obronił go pięć razy. zbiory pieniężne z każdego z tych walk następnie przekroczyła milion dolarów – niesłychana sumy na tamte czasy pieniądze.

Pierwszy tytuł obrony w walce przeszedł Billy miskę, która Dempsey znokautowany w trzeciej rundzie.

Kolejna znakomita walka Jack można uznać jego konfrontacja z Francuz Zhorzhem Sharpente. Zobacz ich pojedynek zgromadził 90 000 osób. Ale w czwartej rundzie byłego pilota z Francji był w głębokim nokaut. Ta walka została zbudowana na kontraście, ponieważ Dempsey zawsze uważane złego chłopca i deviationist, natomiast Francuz był bohaterem II wojny światowej i ulubieńcem wielu kobiet i społeczeństwa.

Najnowsze udana obrona pasa Jack zaczął walkę z Argentyńczyk Luis Ángel Firpo. Ich walka nie trwała długo, a wnioskodawca opuścił dom bez żądanego tytułu, a nawet został znokautowany.

Strata Dempsey pasa przyszedł walczyć z Gene Tunne który Jack stracił 23 września 1926. Dał mu drogę, aw rewanżu 1927, po którym nasz bohater opuścił ring zawodowy, pozostawiając tylko pole w meczu wystawienniczej.

Życie po sporcie

Po zakończeniu swoich występów w boksie, Jack stał się dość biznesmenem i otworzył restaurację w Nowym Jorku, które są często organizowane spotkania i kolacje dla znanych weteranów bokserskie.

W czasie II wojny światowej, Dempsey był w szeregach US Coast Guard i był odpowiedzialny za fizyczne szkolenia żołnierzy. Lubił też iść na ring jako sędzia już obsługujących mecze bokserskie. W 1954 roku, Jack został wprowadzony do Hall of Fame bokserskiego świata.

Ponadto Dzhek Dempsi, którego książka z jego szczegółowej biografii ukazał się w odległym 1977 roku, zatytułowany „The Autobiography of Jack Dempsey”, niemal do ostatnich dni życia zachował doskonałą, jeśli nie doskonała, formę fizyczną. Jaskrawym tego dowodem jest przypadek, gdy jego żona podczas spacerów razem dwóch młodych facetów wyrwał torebkę z rąk. Jack trzymał głowę i pobiegł za nimi. W wyniku tego, że nie tylko dogoniła ich, ale także dobry fizycznie karane. Tak, i zrobił to tak sprawnie i fachowo, że nie udało się złodziei zaapelował o ochronę od policji, którzy nie mają czasu na kilka rozłożył przed oczami wydarzenia. To wydarzenie miało miejsce w 1977 roku, w tym czasie już Dempsey był 82 lat.

Ponadto, w razie potrzeby, miłośników boksu i sztuk walki można znaleźć inną książkę, która została napisana przez Jack Dempsey – „kopnięć wybuchowa i agresywna obrona” Autor zwrócił uwagę na niuanse melee, negocjacji w połowie odległości, znajduje się walki uliczne, wystawiona przez bezpośrednie uderzenie.