422 Shares 1025 views

Osipov Sergey: biografia, ciekawostki, zdjęcia

Osipov Sergey (patrz zdjęcie poniżej). – mistrz świata w wadze ciężkiej Karate Kyokushin 2005. Charakteryzując tę osobę, japońskie dziennikarze nie skąpić na przymiotniki i nie powstrzymał w jego chwale. „Fierce siła”, „Moskwa potwór”, „białego terroru” – wszystko to było wiele razy o tym powiedział w wyspecjalizowanych mediów, poświęconej sztuce walki. W tym artykule zostaną opisane w krótkiej biografii sportowca. Zaczynajmy.

zajęcia karate

Bohaterem tego artykułu urodził się w Moskwie w 1978 roku. 13 lat – to wiek, w którym zaczął uczyć karate Osipov Sergey. Rodzice chłopca wspiera jego nowe hobby. Kariera młodzieniec postanowił rozpocząć w słynnym kapitałowym „Cayman” klubu, który ukazał się sporo mistrzów. Rzeczywiście, tak wiele tytułów i medali zebrane przez uczniów w rosyjskich i międzynarodowych konkursach, nie mógł się pochwalić jednym instytucji kraju, specjalizujący się w stylu Kyokushin.

debiut

W 1995 Osipov Sergey mówił w swoim pierwszym konkursie – otwarty turniej w Moskwie. Debiut okazał się sukcesem. Średnia waga młodego sportowca wygrał brąz. Sergey zyskał zaufanie we własne siły, a on zaczął mówić turnieje zarówno rosyjskich i międzynarodowych. Jednocześnie Osipov zwiększenie masy ciała i przejście do nowej kategorii. Podobnie było jedno – sportowiec zawsze wygrywa. Champion Moskwie, zdobywca Pucharu Europy, mistrz Europy w karate kontakt Kamakura, a także mistrz świata w Oyama Karate. Oto tylko niektóre z tytułów zdobytych przez młodego człowieka w ostrej walki.

nowe funkcje

W 2000 roku dołączył do Osipov Sergey IKO-1 (Międzynarodowa Organizacja Karate-Do), którego siedziba znajduje się w Tokio. To dało mu możliwość wzięcia udziału w turniejach w Azji i walki japoński karate. I były uważane za najsilniejsze na świecie.

Siergiej krytycy twierdzą, że w turnieju tym poziomie młody sportowiec będzie wyglądać blado. Szczególnie Osipov niedawno przeniósł się do półciężkiej i musiał walczyć z potężnym karate. Ale wszystkie ich wnioski okazały się daremne: po raz pierwszy przyjdą na Open Cup Rosji, sportowiec zdobył złoto. Po tym wibrujący wygrana karateka zauważył japońskich ekspertów, od razu docenić jego potencjał.

Choć Rosjanie nie zostały jeszcze uznane Kyokushin top fighter. I azjatyckich eksperci karate dość sceptycznie poziomie tego stylu w Rosji. Według nich, techniczna strona nie jest jeszcze gadać, ale przygotowanie psychologiczne jest godne uwagi. Sergei Osipov został wyeliminowany w wschodzącego słońca spowodował im myśleć inaczej.

pierwsza walka

Japońscy fani, trenerzy i bojownicy z zainteresowaniem śledziła konfrontacji naszych sportowców z Yoshinori Ikeda. Ostatni wybrany przezornie walkę strategia: on zawsze zbliżył się do Siergieja, nie pozwalając mu używać nóg. Ale taktyka okazała się nieskuteczna. Japończycy wkrótce wyprzedził skojarzoną Osipova: precyzyjny rzut pięty od góry i druzgocący cios dla organizmu. Po tym, Yoshinori wydawało sztywny i ostatecznie przegrał walkę.

ćwierćfinał

Tutaj Osipov Sergey, którego rodzina jest dla niego zakorzenienia w konkursach, spotkał się z Ikeda Masato. Rosjanie wybrali styl atakowania walki, zmuszając przeciwnika do odwrotu. Cała walka próbuje utrzymać japoński głowę Siergiej. Ale kiedy koniec pozostała kwestia minut, Osipov przeprowadziła serię ciosów w dolnej części obudowy. Zatem, karate wykonane Masato nacisk na ochronę żołądka. Sergei następnie uderzył jego przeciwnik okrągły kopa w głowę, wygrywając spotkanie.

półfinał

Tutaj Osipov spotkał Kentaro Tanaka. Japoński obserwował poprzednia walka Rosjanie wiedzieli o korporacyjnej kopnięcie, więc nawet przez sekundę nie otworzył głową. Oznacza to, że w przeważającej części Tanaka bronił całym spotkaniu. Ale to mu nie pomoże. W ostatnich sekundach dogrywki Osipov Sergey uderzył Kentaro stopę na lewym policzku. Rosjanie wieńczące cios był tak nagły i gwałtowny, że nie jest nawet zauważona przez wielu fanów.

finał

Ostateczne spotkanie prestiżu japoński styl Kyokushin powierzono obronie mistrz 2001 Hitoshi Kiyama. Nie poddają się atakiem Siergieja i ostatecznie wyczerpany rosyjskiego sportowca. Jednak ich fani wykonane Hitoshi mocno roztrzęsiony. Na szczęście, japoński, dwa potężne kopnięcie Osipova uderzyło tylko na głowie. Jeśli oni osiągnęli cel, następnie Kiyama natychmiast udał się do nokaut.

Paryż

2002 th – w tym roku, kiedy spotkał się z ciężkich myśliwców świata Osipov Sergey. Karate stał się dla młodego człowieka głównym zajęciem w życiu, a on regularnie doskonalą swoje umiejętności, aby konkurować. Paryż międzynarodowy turniej zgromadził najbardziej znanych zawodników z całego świata: z Brazylii – Ademir da Silva Teixeira i Everton, z Japonii – Ikeda Yoshinori Adachi i Shinshu. Eksperci i zwykli miłośnicy karate z wielkim zainteresowaniem śledził mecze. Wszakże, zgodnie z wynikami tych zawodów można przewidzieć przyszłość absolutnego mistrzostwa świata.

Niespodziewanie dla wielu w finale z Osipov poznałem brazylijskiej Everton Teixeira. Głównym i dodatkowy czas mecz był równy. Wydawało się, jakby czekając na drugim rozszerzeniu karate. Jednak Siergiej nagle zakończył spotkanie wysyłając Teixeira znokautowany jego ładującego cios. Wszyscy eksperci doszli do zobaczyć Osipova jako jednego z głównych pretendentów do nadchodzącego mistrzostw świata medal. Przed nim był tylko jeden rok.

VIII niekwestionowany mistrzostwa świata

W tych zawodach Osipov Sergey, ciekawych faktów, które są przedstawione poniżej, udał się w listopadzie 2003 los Turniej Rosjan było bardzo dramatyczne. W pierwszym meczu nasza karate pokonał Seana O`Farella Australii w ciągu zaledwie 55 sekund. Ale w drugiej walce Sergey spotkał się z dość silnym Tokuda Tadakuni. Po zakończeniu normalnego czasu sędziowie sędzia Europejskiego i dwa boczne dał zwycięstwo japońskiego-Tokuda. Chociaż walka odbyła się w absolutnej równości. Widownia eksplodowała z oburzenia. Widząc to niesprawiedliwość, Matsui Sokey (rozdział IKO-1) zniósł decyzji sądowej, a mecz kontynuowane. Dwa pierwsze rozszerzenie zakończył się remisem. Ostatnio poszedł w godzinach nadliczbowych. Wydawało się, że teraz byłby remis. Ale na pięć sekund przed końcem rosyjskiego myśliwca nagle eksplodowała w ataku i udało się uderzyć w głowę japońskiego rzutu pięty z góry … Ippon! Tadakuni pokonany!

Trzecia walka z Hibino Dzodzi Osipov Sergey zakończone przed terminem. Znokautował japoński cios kolanem w twarz. Zwycięstwo było jasne, ale koszt jest bardzo drogie sportowiec: podczas spotkania rosyjska rannych nogą śródstopia. Oczywiście, że ma wpływ na efektywność kolejnego pojedynku z Sergio da Costa z Brazylii. Osipov zachowywał się bardzo dzielnie i nie dać przeciwnikowi możliwość przejęcia przewagę. Po procedurze ważenia sędzia przyznał zwycięstwo Sergei (waga da Costa był ponad dziesięć kilogramów).

W piątym meczu Osipov spotkał się z doświadczonym Glaube Feitosa. Czas regulacji zakończył się remisem. Ale w pierwszym rozszerzeniu rosyjskim nie był w stanie oprzeć się atakowi Feitosa. W rezultacie nasz myśliwiec rankingu tylko siódme miejsce.

wniosek

Osipov Sergey, którego biografia jest przedstawiony powyżej, już zakończył karierę. W latach występów pokazał wielkie umiejętności, woli, wytrwałości i miłości do ojczyzny. Że rosyjski sportowiec poświęcił wszystkie swoje zwycięstwa. Więc mu powierzone chronić, a to ważny kamień milowy: Sergei Teraz pracuje w Służbie Bezpieczeństwa Prezydenta Federacji Rosyjskiej. W tej pozycji, Osipov próbuje uzasadnić zaufania umieszczony w nim i wspierać chwałę stylu Kyokushin w szkole umiejętności i odwagi bojowych.

ciekawostki

  • Po pewnym czasie po walce z Siergiejem w 2001 Kiyama Hitosi nazwałem tę walkę wydarzenie roku.
  • W karierze Osipov ma dużo obrażeń. Tylko na jednej ręce trzymał cztery operacje.
  • Pierwsze japońskie minuta Sergey jego ładującego uderzenie w głowę, Ikeda Masato stał się mistrzostwa świata w 2001 roku.