753 Shares 9210 views

Lomachenko Basil. Człowiek, zmieniając historię boksu

Ukraińska boks jako spadkobiercy radzieckiej szkoły tego sportu i jest dziś znana wybitnych sportowców. Ich realizacja jest trudna do przecenienia, ponieważ bojownicy wygrać i wygrał główne międzynarodowe turnieje, stając się mistrzami w zawodach amatorskich i profesjonalnych. I jeden boks w najjaśniejszych talentów Ukrainie dzisiaj jest Lomachenko Basil.

Fakty z biografii

Bazyli urodził Lomachenko 17 lutego 1988 w rejonie Odessy (miasto Biełgorod-Dniestru). Początkowo ojciec był trener Anatolij Lomachenko, a po – Iosif Kats. Ukończył South ukraińskiego Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. K. Ushinsky. Jest żonaty i ma dwoje dzieci (syn Anatolija, córka Wiktorii). Zajmując się hobby o nazwie samochody, czytać książki i piłki nożnej.

Pierwsze kroki w boksie

Zajęcia rozpoczynają pojedynku dla młodego ukraiński miał w 1994 roku. To wtedy Lomachenko Basil zaczął trenować i grać dla sportu społeczeństwa „Kolos”. Nawet wtedy, jego pracowitość zaobserwowano sztabu szkoleniowego klubu.

Kariera w amatorów

W 2004 roku na Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Saratowie, wojownik zdobył pierwsze miejsce w kategorii do 46 kilogramów. W tym samym turnieju, został nagrodzony jako najlepszy bokser pamiętnego kubka. A rok później Basil został mistrzem Ukrainy wśród dorosłych w kategorii wagowej do góry do 51 kg.

W 2006 Lomachenko Wasilij Wygrywa mistrzostwo świata wśród juniorów.

W 2007 roku, zawodnik wygrał turniej w pamięci Semena Trestina; w finale Pucharu Świata, który odbył się w Chicago, stając się drugą, tracąc tylko Albertu Selimovu w decydującej bitwy.

To było po zwycięstwie w mistrzostwach Europy, które odbyło się w angielskim Liverpoolu. Lomachenko Wasilij Stał się pierwszym w kategorii do 57 kg i został ponownie uznany za najlepszego boksera turnieju, niezależnie od kategorii wagowej.

2008 został oznaczony przez fakt, że pochodzący z Ukrainy może stać się mistrzem olimpijskim w Pekinie. W finale pokonał Francuza Basil Hedafi Dzhelhira. Ponadto Lomachenko otrzymał kolejną prestiżową nagrodę – Puchar Vala Barkera, wydawanym do myśliwca technicznie.

Kolejny złoty medal Mistrzostw Europy ukraińskiego bojownika znaleziono w 2009 roku. W finale pokonał boksera z Rosji Siergieja Vodopiyanov. W tym samym roku, stając się najsilniejszą bokser Lomachenko według AIBA świata.

Niestety, w 2010 roku Basil z powodu poważnego urazu jest za wszystkich rozgrywkach. Jednak po roku przymusowej bezczynności w 2011 roku, z powodzeniem wrócił do ringu na Mistrzostwach Świata w Baku, gdzie po raz kolejny staje się zwycięzcą, ale w kategorii wadze do 60 kilogramów.

W 2012 roku, ponownie staje się Wasilij Olympic bohaterem, zdobywając drugi z rzędu złoto na olimpiadzie w Londynie.

Łącznie kariera amator Lomachenko ma 397 walk, z którą przegrała tylko jeden.

Semi-bojowy

Po triumfalnym marszu przez kilka lat jako amator bokser Wasyl Łomaczenko staje się uczestnikiem w półfinale WSB ligowych bitwach, z którymi i podpisał kontrakt. Jego nowy klub są „Ukraińska atamanów”. Trener powołuje Michaił Melnik. Po raz pierwszy „Atamanov” Lomachenko wchodzi na ring w 2013 roku.

Rozkwit pro

Niewątpliwie najlepsze pojedynki Wasyl Łomaczenko naprzód. Ale możemy już z całą pewnością powiedzieć, że jest on w pełni utrzymywane jako sportowiec i mistrz.

26 lipca 2013 Wasilij i trener podpisał kontrakt ze słynnym firmy promocyjnej Top Rank.

Wieczorem 02 października 2013 był wspaniały występ w ukraińskim boksu. Podziemny Wasyl Łomaczenko z wężem Ramiresom zakończył się zwycięstwem przez nokaut już młodych Meksykanów w 4. rundzie po uderzenie w wątrobie.

To zwycięstwo pozwoliło dokonać Basil niewiarygodny skok kariery: iść w drugiej zawodowej walce do walki z mistrzem Orlando Salido. Ale historyczny przełom nie ziściło. Mexican Lomachenko przegrał na punkty, zgodnie z decyzją sędziów. Warto zauważyć, że doświadczony wojownik meksykańska wielokrotnie używany brudnych sztuczek i silnie wpływa młodego pretendenta inny, nie jest całkowicie poprawne metody, takie jak niskie ciosów na głowę i tak dalej. Jednak sędzia na ringu przez dziwny zbieg okoliczności naruszeń danych uporczywie nie zauważył.

Mimo to długo oczekiwany tytuł nie był daleko. W czerwcu 2014 r Lomachenko wygrywa pas mistrza świata WBO w wadze 57,2 kg, pokonując amerykańskiego Geri Rassela.

W maju 2015 roku walka idzie, „Wasyl Łomaczenko -. Gamaler Rodriguez” Wszelkie roszczenia z Puerto Rico okazały się płonne. Ponadto, w siódmej rundzie Rodriguez dół po raz stracona uderzeń na ukraińskim wątrobę i splot słoneczny. W 9. rundzie walka została zatrzymana po udanej serii strajków przez Lomachenko.

Najbliższa przyszłość ukraiński lekkoatleta

Trzeci tytuł obrony Basil Lomachenko odbędzie się 7 listopada 2015 roku na dwadzieścia cztery meksykańskiego Romulo Koasicha. Walka odbędzie się w Las Vegas (Nevada, USA). Zauważ, że ta walka odbędzie się w ramach wieczornego boks turnieju głównego, który spotka się w ringu Timoti Bredli i Brandon Rios.

Aktywnie pogłoski o możliwej walce między Lomachenko i Kuby Gilermo Rigondo. Ale teraz ta walka nie ma oficjalnego potwierdzenia, ale Rigondeaux rzekomo oferowanych Ukraińców i pół miliona dolarów za walkę, zwracając się do niego za pośrednictwem sieci społecznościowych. Co dzieje się dalej? Czas pokaże. My z kolei, życzę powodzenia młody wojownik z Ukrainy w ringu i jasne zwycięstw.