806 Shares 9459 views

Olga Box, ukraiński sztangista: życiorys, osiągnięcia w sporcie

Olga Box – znany ukraiński ciężarowiec. On posiada tytuł Honored Master of Sports. Pracuje pod nadzorem Bazylego Pięści, trenerem drużyny narodowej. Trzykrotny mistrz Europy.

sportowcy biografia

Box Olga urodziła się w 1985 roku w miejscowości Bobrowice. Jest to dzielnica w centrum regionu Czernihowie o populacji 11 tysięcy osób.

Jej ojciec był strażnik, a matka – gospodynią domową. Przystojny dodatek Olga poszedł do dziadka, ale jej waga urodzeniowa 4 kg 100 gramów. Olga studiował Box w najzwyklejszym liceum. W trzeciej klasie zaczął ćwiczyć podnoszenie ciężarów. Pierwszy trening odbył się w piwnicy szkolnej.

Odbieranie wykształcenie średnie, wstąpił do Akademii Rolniczej we Lwowie.

Pierwsze poważne zawody dla sportowców stał się Mistrzostwa Świata w Vancouver, w Kanadzie w 2003 roku, gdy miała zaledwie 18 lat. Z wynikiem 277 kilogramów i pół, udało jej się zdobyć brązowy medal. „Srebro” był wówczas Rosjanka Albina Khomich. „Gold” zabrał chińską Dean Meyyuan.

Drugi brąz na mistrzostwach świata

W 2006 roku był w stanie powtórzyć jego osiągnięcie. Turniej odbył się na drugim końcu świata – w Santo Domingo w Republice Dominikany. Aby w pełni zaaklimatyzować i pokazać swoje najlepsze wyniki, należy przejść do konkurencji miałem kilka dni przed ich rozpoczęciem. Wytwarzanie związku było skuteczne.

Olga znacząco poprawiła swoje zeszłoroczne Figurki – 127 kilogramów w Snatch i 157 w czyste i szarpnięciem. W sumie ten wynosił 284 kg i był na tyle na drugi brązowy medal Pucharu Świata w karierze. Drugi tym razem był inny chiński – Mu Shaunshuan i wygrał Korei Południowej sztangista Jang Mi-ran. A wynik końcowy okazały się być – w kwocie one podniesione o 314 kg (30 kg więcej niż ukraińskie). Jang Mi-ran wygrał dzięki mniejszej liczbie prób stosowanych.

pierwsze zwycięstwo

Pierwsze zwycięstwo w turnieju reprezentacyjnego IC oddziale „Dynamo” zdobyła mistrzostwo Europy w Polsce Władysławowie w 2006 roku. Olga koła wykonano w kategorii wagowej powyżej 75 kilogramów i pokonał z wynikiem 290 kg (127 i 151 w Snatch w szarpnięcie). Jej najbliższa presledovatelnitsa – Rosyjski Natalia Gagarina – podniesiony do 19 kilogramów mniej, brązowy medalista został bułgarski Yordanka sportowiec Apostolov.

Rekord w Strasburgu

W kwietniu 2007 roku, udał się do Mistrzostw Europy w Strasburgu we Francji Olga Box. Sztangista, jak poprzednio, występował w najbardziej prestiżowej kategorii – ponad 75 kilogramów.

Znów poprawia swoje wcześniejsze wyniki. Podnosi 133 kilogramów wyrwać i 160 w szarpnięciem. Łączny wynik 294 kilogramów pozwolić jej wygrać. Ponadto, wynik w Snatch był nowy rekord kontynentalnym.

Warto zauważyć, że jego przewaga nad rywalami była przytłaczająca. Białoruski Ekaterina Shkuratov, który zajął drugie miejsce, tracąc swoje 37 kilogramów, a tym bardziej za kilogram podniósł kolejny Ukrainy – Julia Dougal.

W tym samym 2007 roku Olga Carton uczestniczyła w Mistrzostwach Świata w Chiang Mai w Tajlandii. Zwycięstwo odtwarzane między koreański Jang Mi-ran i chińskim Mu Shuanshuan. Mają ustanowił rekord świata, ponownie podnosząc ten sam ciężar całkowity – 319 kilogramów. I po raz kolejny, dzięki mniejszej liczbie prób, zwycięstwo udał się do reprezentanta Korei Południowej.

Pudełko wykonane gorzej niż w mistrzostwach Europy. Podsumowując, to otrzymuje się tylko 281 kg wagi. To wystarczyło, aby wygrać drugi brązowy medal Mistrzostw Świata.

Europejski sukces

W 2008 roku, przedstawiciel SK „Dynamo” zostanie wysłany do następnego mistrzostw Europy – we włoskiej miejscowości Lignano Sabbiadoro.

Końcowy wynik jest jeszcze gorszy niż poprzedni, ale w Europie nie podlega nikomu, nawet tych kilogramów. Z postacią 277 kilogramów polu staje się trzy razy mistrzem Europy. Jej rodaczka Julia Dougal podnosi 19 kg mniej, na trzecim miejscu pozostaje Polak Magdalena Ufnal. Sukces w tym sporcie nie pozostało niezauważone w domu. Jednym z najbardziej popularnych i ulubionych sportów staje ciężarów. Kobiety, które przynoszą ich kraj wygranej w zawodach międzynarodowych, otoczone troską i uwagą ze strony fanów i wielbicieli tego sportu.

Przejście od podium ukraińskiego mistrza Europejskiej nie tylko w Mińsku w 2010 roku. Unosi 273 kilogramów, podczas gdy Rosjanka Tatjana Kaszyrina trwa 297 funtów. W języku ukraińskim – Silver.

Olimpiada w Pekinie

Najbardziej zdecydowane zwycięstwo osiągnięte na Olimpiadzie w Pekinie Olga Box. Podnoszenie ciężarów może przynieść drużyny narodowej z 15 medali.

Ukraińska podnośnik podnosi 277 kg (124 i 153 w push w szarpnięcie). Wynik ten przynosi zespół srebrny medal. Zwycięstwo Olga przyznała tylko odwiecznego rywala – Koreański Jang Mi-ran. Ta nagroda była jedyną medal wygrał ukraińskiej drużyny narodowej w tym sporcie.

doping skandal

4 lata po igrzyskach olimpijskich, w przededniu Igrzysk Olimpijskich w Londynie, główny skandal wybuchł, to było w jego sercu ciężarów. Kobiety uczestnicy i zwycięzcy konkursu były ściśle monitorowane. Przede wszystkim społeczności międzynarodowej zainteresowanych wynikami testów antydopingowych.

Niestety dla ukraińskiej Federacji Podnoszenia Ciężarów, przykładowe pudełka Olga są pozytywne. Podobne wyniki wykazały, i powtórzone badania. Lekkoatleta zdyskwalifikowany przez 4 lata. Ona jest zabronione od mówienia do każdego konkursu organizowanego pod patronatem Międzynarodowej Federacji Podnoszenia Ciężarów.

Była jedną z kilkunastu zawodników, którzy są wychwytywane dopingujących na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Byli to przedstawiciele Rosji, Białorusi, Kazachstanu, Uzbekistanu, Hiszpanii, Kuby i Azerbejdżanu.

Uchwała Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego pozbawiony Box zdobył srebrny medal, a także pięciu zawodników, którzy wykonywane na tej imprezie.

Z powodu tej decyzji, Olga została wykluczona z protokołu końcowego do dopingu. Drugie miejsce zostało przejęte przez przedstawiciela samego państwa Ele Opeloge, a brąz był w sztangista z Nigerii Mariam Usman, który wcześniej nie zdobyła żadnych medali.

Ostatnio Olga Box stała się matką. W 31-letniego sportowca, którego zawieszenie zakończył niedawno narodzonego syna. Dziecko urodziło się na wzrost 54 cm i wadze 3 kg 640 gramów. Warto zauważyć, że jego matka była o funt cięższy po urodzeniu. Poród przebiegł bez komplikacji w jednej z placówek medycznych w Czernihowie. Olga jest teraz odzyskanie i przygotowuje się do powrotu do sportu.