866 Shares 1983 views

Diego Corrales: dzięki za wszystko, kochanie!

Amerykańska szkoła boksu – kuźnia międzynarodowych talentów, które punktualnie wypuszcza na dużym pierścieniem więcej nowych myśliwców. Jeden z tych wybitnych sportowców, którzy dokonali dość znacząco przyczynić się do popularyzacji boksu nie tylko w USA, ale także na świecie, był Diego Corrales.

dane osobowe

Przyszłość drugiego bojownika piórkowej urodził się 25 sierpnia 1977 w Sacramento, USA. Diego Corrales był facet, który cieszył otaczający miłość, ale w tym samym czasie udało się pójść do więzienia z powodu trudnych relacjach z byłą żoną. Poza ringiem był absolutnie spokojny, uśmiechnięty i gotowy osoby, ale wszystko zmieniło się, kiedy zawodnik był w pudełku pierścieniowej.

Karierę jako pro

Diego Corrales Jego pierwsza walka na zasadach boksu zawodowego odbyły się w marcu 1996 roku. Trzy lata później, miał historię sami walczyć w siódmej rundzie przez wybijanie niepokonany w czasie Roberta Garsiyu.

W marcu 2000 roku, Chico (nick Corrales) zdobył tytuł mistrza świata przez WBC w walce z Derrick Gainer. Walka została zatrzymana w 10. rundzie. Sześć miesięcy później, młody talent zapukał wybitny Angela Manfredi, co pozwoliło Diego umocnić reputację najbardziej niebezpiecznych wojowników.

upokarzająca porażka

20 stycznia 2001 Diego Corrales Spotkałem się z Floyd Mayweather Jr .. Pojedynek trwał aż do dziesiątej rundy. Trenerzy Diego rzucił ręcznik jako ich oddział po prostu bici. W trakcie walki Corrales odwiedził pięć knockdown. Po wielu własnych uderzeń Diego dosłownie rozłożył z powodu błędów, ale bokser nie poddał się, udowadniając wszystkim, że jest prawdziwym mistrzem i nigdy się nie poddają. Gorzka porażka była pierwszą w karierze Chico. Również meksykański amerykański stracił tytuł.

więzienie

Po walce z Floyd niewiele było w areszcie pod wyrokiem sądu za przemoc domową. Po spędzeniu czternaście miesięcy w więzieniu, Diego wrócił do dużego pudełka, i ze zdwojoną furią zaczął walczyć drogę na górę, mając serię wielkich bitew.

Konfrontacja z Kuby uciekiniera

Października 2003. Diego walczy z przedstawicielem Liberty Island Casamayor. W szóstej rundzie Corrales zostaje ranny, walka jest zatrzymany. TKO zwycięstwo idzie do Joela. Jednak sześć miesięcy później (w marcu 2004), rewanż odbył. Jej wynikiem było zwycięstwo Chico (do wszystkich dwunastu rund podzielone decyzji).

Zwycięstwo nad brazylijskim mistrzem

Bokser Diego Corrales zdjęcia który wielokrotnie zaszczycił licznych publikacji bokserskie, w sierpniu 2004 roku doszło do walki z Acelino Freitas. Dla Brazylijczyków była to pierwsza obrona tytułu, ale stracił. W pierwszej połowie walki Freitas miał lekką przewagę, ale po meczu równik Diego zaczął budować tempa w ósmej rundzie i wysłał mistrz na płótnie. W tym przypadku, Freitas otrzymała ostrzeżenie od sędziego za wypluć ustnik. W dziewiątej rundzie sytuacji wielokrotnego Capa i jeden punkt to zostało zrobione Acelino.

W połowie dziesiątej rundzie Freitas pobicie kontynuowała i zakończyła w brazylijskim odmowy kontynuowania walki. Sędzia zdecydował się przerwać walkę.

Najlepsza scena walki 2005

Chico popularność zyskały na sile, który przejawia się w jego licznych wywiadów i zdjęć. Diego Corrales miał udaną walkę o siebie z Jose Luis Castillo. W trakcie walki Diego został powalony dwa razy, ale był w stanie zebrać w 10. rundzie wyrwał zwycięstwo od przeciwnika z dala od niego, więc jego tytuły WBC i WBO. W związku z ostatnim pojedynku tnącej został uznany przez krytyków i ekspertów najlepszą walkę roku.

zemsta

Na jesieni 2005 roku ponowne spotkanie Corrales i Castillo zostało wydane. Od Meksykanin nie mógł „zrobić masę”, tytuły w grę w meczu nie stać. Wynik walki był nokaut Corrales. Warto zauważyć, że trzecia walka dwóch bokserów zostały zaplanowane, ale Castillo ponownie udało się spełnić limit i został zmuszony do kolejnej kategorii.

wypadek

Niestety, Chico nie był przeznaczony do życia długą żywotność. Diego Corrales (przyczyna śmierci – wypadek samochodowy), zmarł 07 maja 2007. Według oficjalnych danych, około 22,00 Boxer motocykl zderzył się z samochodem, co powoduje, że sportowiec zmarł. Diego był 29 lat. Poza żoną opuścił pięcioro dzieci.