411 Shares 1496 views

Jak jeść pałeczki orientalne potrawy

Czy kiedykolwiek widziałeś, jak ktoś łatwo i naturalnie zjadł jakieś jedzenie z chińskimi pałeczkami? Być może pomyślałeś: "Jak mądry okazuje się!" Nauczyłaby się prawidłowo zjeść pałeczkami, aby się tego nauczyć. Jest całkiem możliwe, że wszyscy opanowali tę sprawę. Dowiedzmy się, jak prawidłowo jeść pałeczki.

"Szybki"

W ojczyźnie pałeczek w Chinach nazywają się "kuaizu", które dosłownie przekłada się na "szybkie". To jest najczęstsze w Azji Południowo-Wschodniej, w każdym domu są kije. Wyglądają tak samo – są długie (20-25 cm) i cienkie. Aby nie jeździć na stole i na wygodnym trzymaniu, w górnej części mają kwadratowy przekrój poprzeczny, a poniżej prętów zaokrągla się. W Japonii stosują krótsze i bardziej ostre palce niż w Chinach.

W dzisiejszych restauracjach obsługują jednorazowe połączone ze sobą drewniane lub bambusowe palce. Są jednak bardziej wyrafinowane wersje tego narzędzia do jedzenia: wykonane z lakierowanego i polerowanego bambusa, z tworzywa sztucznego i stali nierdzewnej, kości słoniowej, a nawet srebra. Takie kije mogą być ozdobione lub grawerowane poezją.

Jak prawidłowo ich używać?

Jeśli jesteś zdeterminowany, aby zrozumieć, jak dobrze jeść pałeczki, spójrz na fakt, że na początku nie będą cię słuchać. Ale nie poddawaj się, trening daje umiejętności, a wkrótce poczujesz, że kije stały się częścią twojej dłoni.

Pręty jednorazowe muszą być najpierw odłączone. Oba kije muszą być trzymane w jednej ręce. Umieść dłoń prawej dłoni garścią, biorąc lekko kciukiem bok. Weź pierwszą różdżkę i umieść ją na podstawie kciuka i obszaru palca . Ten kij pozostaje nieruchomy podczas posiłków. Drugi ruchomy kij leży równolegle do pierwszego, jak zwykle trzyma ołówek – od podstawy palca wskazującego go między środkiem a środkowym palcem. Spłaszczyć końce laski na powierzchni stołu, tak aby była ona wygodna w użyciu. Następnie, przesuwając środkowy i palec wskazujący, pociągnij, aby zmniejszyć końce prętów i zabrać różne małe obiekty. Zrób to, dopóki nie poczujesz, że rozumiesz, jak prawidłowo jeść pałeczki, a to jest łatwe w obsłudze.

Jak jeść pałeczki różnych potraw?

Jeśli wiesz, jak jeść pałeczki prawidłowo, to każda kuchnia chińska lub japońska, którą szybko nauczysz się jeść nie gorzej niż lokalni mieszkańcy. Zwykle składniki są drobno posiekane i wybrane kawałki łatwo. Ale co zrobić, jeśli mięso, kurczak, kaczka lub ryba serwowane są w dużym kawałku? Mięso z reguły jest tak miękkie, że nie jest trudne do oddzielenia drobnych włókien od kawałka. Kleszcze doskonale nadają się do dań rybnych – żaden widelec i nóż nie będą mogły oddzielić mięsa od kości tak dobrze, jak para "szybkich".

Jak jeść ryż z pałeczkami? Pialu z ryżem podjąć w lewej ręce i zbliżać się do ust, a pałeczki chwycić ryż i jeść. Opcja ta nadaje się do przyjaznego lub rodzinnego środowiska. W oficjalnej recepcji zabierz ryż ryżem z pałeczkami, nie podnosząc filiżanki.

Jak jeść sushi z pałeczkami? Chwyć każdy kawałek sushi z pałeczkami oddzielnie i zanurz go w sosie lub musztardy. Następnie posłać sushi do ust i cieszyć się.

Być może zdarza się, że będziesz służył tradycyjnej chińskiej danie – zupy. Jak jeść pałeczki Chińska zupa? Do zupy służy zazwyczaj mała łyżeczka wykonana z porcelany. Za pomocą tej łyżki, trzymając ją w lewej ręce, można podtrzymywać kawałki krewetek, makaronów, klusków, kostek rybnych, mięsa lub warzyw, które należy zabrać pałeczkami w prawej ręce.

Staraj się opanować laski – może jedzenie wyda ci się dużo lepsze dla ciebie!