164 Shares 8033 views

Jaka jest nazwa stopionego smalcu? Przepis na gotowanie

Moda, która ostatnio przemknęła we wszystkich naturalnych dyktaturach jej zasad. I często pod jego wpływem musimy nie tylko wynaleźć coś nowego, ale także zwrócić się do źródeł. Weźmy na przykład pieczoną smalecę – niezbędną w produktach gospodarstwa domowego, znaną nam wielowiekom wiele przodków.

Dzisiaj brykietowane smalty można kupić w każdym supermarkecie. I można przygotować dla siebie – jako surowiec, który można zobaczyć osobiście, oraz zgodność z technologią, aby kontrolować, a nawet oszczędzać pieniądze. I aby wynagrodzić wynik, najpierw nauczymy się meczu. Spójrzmy więc na wszystkie subtelności: jaka jest nazwa stopionego smalca, jak jest gotowana i co z nią spożywane? Poza tym dowiemy się, jak można je wykorzystać w gospodarstwie.

Co to jest pieczona smalec?

Stopiony tłuszcz jest powszechnie stosowany w gospodarstwie domowym. Przygotuj go samemu jest bardzo prosty, a poza tym jest dobrze utrzymywany przez pewien czas. Podgrzany tłuszcz wieprzowy całkowicie zmienia jego strukturę, przemieszczając się z ciała stałego do ciekłego. Później, po ochłodzeniu, ponownie zagęszcza. I w tym procesie nawet nie potrzeba zbyt niskich temperatur – wystarczającej ilości miejsca.

Wybór surowców i przygotowanie do ogrzewania

Wieprzowina ma kilka dużych warstw tłuszczowych. Są bardziej miękkie w strukturze, łatwiej wycinać na kawałki, a nawet rozdrobnić rękami. Większość interlayerów znajduje się w brzuchu i klatce piersiowej zwierzęcia, pod skórą i wewnątrz jam. Podczas cięcia są one po prostu cięte warstwami. Nadaje się do kęsa i zwykłego tłuszczu, szczególnie cienkiego i miękkiego, z brzuchem. Pożądane jest, aby nie zawierało warstw mięsnych.

Inną częścią tuszy, nadającą się do ogrzewania, jest siateczka krezkowa, która podtrzymuje wewnętrzne organy zwierzęcia. Nadaje się nie tylko do rozpalania, ale także do przygotowywania różnych potraw. Jest nadziewany wątrobą, krwią, mielonym mięsem lub innymi wypchanymi, a następnie pieczonymi w piecu. Jeśli jednak z jakiegoś powodu jest niemożliwe (na przykład siatka jest uszkodzona podczas cięcia), to z tego można zrobić wspaniałe uśmiechy. Przepis na pieczony tłuszcz z mesidełek i tłuszczu szwy jest prawie identyczny.

Przy zakupie surowców do smoltów krajowych obserwuj te same środki bezpieczeństwa, które są właściwe przy wyborze jakiegokolwiek mięsa i podrobów: zdrowego wyglądu, przyjemnego zapachu, wizualności. Bardzo dobrze, jeśli jest zaufany dostawca, którym ufasz.

Sposób wytwarzania smaltu

Aby gotować domowej roboty tłuszcz z wieprzowiny, dokładnie umyj warstwy, wysuszyć trochę, jeśli to możliwe, usunąć nadmiar wody ręcznikami papierowymi.

Wtedy będziemy oszczędzać cierpliwość i wyciąć wszystko w małe kawałki. Jest wygodny do wykonania bardzo ostrego noża. Im mniejsze kostki lub brusochki, tym szybciej ich tłuszcz zostanie utopiony.

Smalca smalca jest łatwa w gotowaniu na szerokiej patelni z żeliwa. Dobrze rozgrzać i załadować obrabiany przedmiot. Proces ogrzewania jest kontrolowany bez rozproszenia, aby zapobiec spalaniu i rozpryskiwaniu tłuszczu. Mieszaj drewnianą łopatką, równomiernie rozprowadzając kawałki na patelni, tak aby były podgrzane równomiernie.

Głodny przezroczysty tłuszcz staje się coraz bardziej, a kawałki są znacznie zaciemnione i zmniejszone w objętości? Wspaniałe, oznacza, że wszystko idzie tak, jak powinno. Przejdź do następnego etapu.

Na stół umieszcza się czysto umyte i suszone słoje szklane. Na szyi naczyń przyklejamy siateczkę składaną w 3-4 warstwach. Można to zrobić za pomocą klerycznego gumki. Łyżeczka lub duża łyżeczka nalewaj gorące domowe domowe. Tkankę nie odfiltrowuje stopionych kawałków, nie pozwalając im wejść do słoika. Pozostawić do ostygnięcia w temperaturze pokojowej, przykryć kawałkami czystej szmatki. Po ochłodzeniu pokryj pokrywą zwykłą nakrywką. A jeśli to konieczne, puszki z gorącym smalcem mogą być natychmiast zwinięte metalowymi pokrywkami.

Przechowywanie w domu

Rozcieńczone w smalcu smaleczek konserwowane są dobrze przechowywane w lodówce lub w piwnicy. Ponadto jest to środek konserwujący. Na przykład wiele gospodyni domowych wie, jak przygotować wątrobę wieprzową, gdy gotowane wnętrza skręcone są w szlifierkę do mięsa lub drobno pokrojone, złożone w czyste słoiki, wylewane na gorąco smalcem i walcowane. Możesz przechowywać takie puste od kilku miesięcy.

Przygotowany smalec może być zamrażany w zamrażarce. Oczywiście, jeśli pozwala na to miejsce. Nie ma specjalnej potrzeby, jest dobrze zachowany iw temperaturze plus.

Użyj do przygotowania różnych potraw

Istnieje wiele sposobów użycia smaltu w gotowaniu. Najczęstsze z nich to zastąpienie tłuszczu roślinnego lub masła tłuszczem wieprzowym podczas smażenia. Na stopionym tłuszczu przygotuj smaż na pierwsze naczynia, smażyć na nim bułeczki z kapusty, kotlety, klopsiki.

Często łupek jest częścią wypieku. Wymiana części oleju na stopionej tłuszczu wieprzowym sprawia, że ciasto jest gładkie i miękkie. To ciasto jest dobrze uformowane i zachowuje kształt. Do gotowania ryb i pasztetów wątrobowych można także używać domowych smilków. Przepis na gotowanie jest niemal taki sam jak klasyczny (z masłem). Czy to kosztuje znacznie wygrane.

I bardzo szanować ten produkt turystów. Roztopić smalec w domu, dodać posiekane zieleniny, sól, przyprawy do gorącego tłuszczu, ścisnąć kilka ząbków czosnku. Weź taki kawałek z tobą na wycieczkę i stanie się prawdziwym ratunkiem! Warto dodać kilka łyżek do czajnika z owsianką – a magiczny zapach rozprzestrzeni się na cały las. I nie tylko w owsiance. Pachnące domowe smilty rozświetlą wszelkie receptury, czy to kulek, ucho czy zwykła zupa z wermiszelem gotowego gotowania.

Tłuszcz wieprzowy na zewnątrz kuchni

A kto powiedział, że smalec może być używany tylko w kuchni? Ma wiele innych zastosowań.

Każdy, kto był w wojsku, wie, że można smarować buty takim tłuszczem. Skóra nabrzmiewa szybciej, nie przechodzi przez wilgoć, lśni trochę. Uśmiechy wciąż są szeroko stosowane w medycynie ludowej i kosmetyce domowej jako podstawa maści, kremów i kremów. Nadaje się także do smarowania zawiasów drzwi skrzypcowych.

Ogólnie rzecz biorąc, postaraj się o domowe uśmiechy, a ta recepta będzie na pewno warta miejsca w skamieniałym skarbcu.