660 Shares 1093 views

Do palenia, trocin i wiórów: co wybrać

Trudno jest znaleźć kogoś, kto nie lubi mięsa wędzonego, tłuszczu, ryby lub kurczaka. Wszakże produkty te różnią się od innych o wyjątkowym smaku i oczywiście o smaku. I prawie wszyscy przynajmniej raz pomyśleliśmy, czy palić kawał mięsa. Rozpoczyna się od budowy odpowiedniej struktury. Tylko w odpowiednio przygotowanych produktach wędzarniczych są pyszne. Ale to nie wszystko. Pozostaje pytanie główne. Które najlepiej stosuje się do wędzenia trocin?

Rozmiar ma znaczenie

Nie zaleca się zbyt dużych kłód na palenie. Surowce muszą być uziemione. Odpowiednie do palenia to trociny, wiórki, wiórki, cienkie gałązki. Nie ma znaczenia, jak drewno jest kruszone. Co ważniejsze, jaki dym daje. Lekki płomień jest dozwolony tylko wtedy, gdy pogoda jest wilgotna i mętna. W innym czasie drewno nie powinno się palić. Jeśli prawidłowo wybierzesz rozmiar surowców i utrzymasz niezbędny czas, możesz ostatecznie otrzymać pyszny produkt o żółto-brązowej barwie iz przyjemnym zapachem. Ponadto gotowe naczynie będzie miało suchą i błyszczącą powierzchnię. To wszystko wskazuje, że produkty są fumigowane i mogą być spożywane.

Które drewno jest lepsze: surowe lub suche

Jakość gotowego produktu, jego smak, kolor i oczywiście cechy smakowe zależą od rodzaju trocin używanych do palenia na zimno . Warto zauważyć, że dym, który powstaje podczas spalania określonego rodzaju drewna, może mieć wpływ na trwałość mięsa lub ryb.

Zdaniem specjalistów należy stosować trociny twardych skał do palenia. Niektórzy zalecają użycie surowego drewna, a inni zalecają suche drewno. Mokra trocina nadaje się tylko do palaczy kempingowych.

Oczywiście oba sposoby są dobre na swój sposób i mają pewne cechy charakterystyczne. Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju drewna masz pod ręką. Należy zauważyć, że smak i aromat gotowych produktów mogą się nieco różnić. Drewno surowe jest w stanie dać ryby zapach tart i soczysty jasny kolor, a suche, wręcz przeciwnie, sprawiają, że jest bardziej przetargu i daje złoty odcień. Jeśli masz wątpliwości co do wyboru trocin, lepiej jest używać drewna liściastego. Są uniwersalne i nadają się do wszystkiego: mięsa, ryby i kurczaka.

Brzoskwinie

Bardzo często do palenia używa się drewna brzozowego. Jednakże taka trocina wymaga ostrożności. Brzoza jest w stanie dać produktom lekki aromat smoły. Nie każdy lubi ten smak. Specjaliści zalecają stosowanie trocin brzozy w połączeniu z gałązek innych roślin do palenia. Najlepiej używać jałowca. Gałązki powinny być przyjmowane przez tych, które mają jagody. Również brzoza doskonale łączy się z liśćmi wiśni. Takie drewno opałowe sprawi, że każdy wędzonek będzie bardziej przyjemny. Produkty będą miały niezrównany aromat. Ponadto specjaliści nie zalecają stosowania kory brzozy. Juniper jest zwykle używany do nadania produktom niezwykłego smaku.

Wybór surowców

Aby przygotować pyszny produkt, należy wziąć pod uwagę pewne cechy niektórych rodzajów drewna. Na przykład najlepszym trocinami do palenia mięsa i ryb jest osika. Dają one produktowi subtelny, ledwo wyczuwalny smak. Najciekawsze jest to, że gałązki osiki, spalone w piecu, szybko pękają. W wędzarni, taki materiał tlący się stopniowo i równomiernie, tworząc ten trwały zapach i głęboki dym. Do przygotowania wszystkich produktów można użyć wiórów dębowych.

Nie warto tego używać

Jeśli chcesz otrzymać pyszny i pachnący produkt, warto zrezygnować z surowców z gatunków drzew iglastych. W takich opiłkach jest dużo żywicy. Zapylanie produktów i nadaje im nieprzyjemny, specyficzny smak. Ponadto, na ścianach wędzarni, podczas tlenia takiego surowca, powstaje warstwa sadza.

Jeśli chodzi o gotowe danie, będzie bardzo gorzkie. Często takie produkty są trwałe w gardle. Z tego powodu nie zaleca się używania takiego drewna opałowego.

Dodatki smakowe

Frytki do palenia mogą być wykonane z drewna kilku ras. Profesjonalni palacze dodają do niej również różnorodnych smaków. Nie martw się, to nie przyprawy i przyprawy. Są to gałązki i liście innych roślin, które dają gotową potrawę bardziej żywy i niepowtarzalny smak. Na przykład dla ryb lepiej jest używać gałązek drzew owocowych i krzewów. Podgrzewany surowiec emituje małą ilość żywicy i nie jest w stanie zepsuć smaku gotowego produktu. Ryba jest bardzo pachnąca i delikatna.

Wędzony olcha jest idealny do palenia mięsa. Daje klasyczny smak i aromat. Przez lata smakosze starają się tworzyć oryginalne surowce. Jeśli nie ma sposobu, aby uzyskać jakiś rodzaj drewna, to jest on zastąpiony wierzbą, spaloną lub topolą. Należy zauważyć, że użycie takiego trocinu powoduje bez smaku i niepozostawiającego się produktu. Dlatego na przykład do gotowania ryby powinny używać dużej ilości przypraw.

Rowan i akacja

Często w procesie palenia profesjonaliści korzystają z popiołu górskiego i akacji. Te gatunki drewna mają właściwości bakteriobójcze. W celu lepszego palenia tłuszczów morskich w specjalnej wędzarni konieczne jest stosowanie nie tylko odpowiedniego trocinu, ale także dodać do nich kilka młodych gałązek z akacji. Daje to przygotowaną potrawę pewną ostrość. Ponadto, jako dodatki chrzanowe można używać gałązek grabów, a także liści eukaliptusa.

Główna zasada

Aby palić tłuszcz, mięso, ryby i kurczaki, należy używać tego samego drewna opałowego. To jest najważniejsza zasada. Podobne wymogi są nakładane nie tylko na żetony, ale również na żetony i na trociny. Zlekceważenie tej reguły może prowadzić do faktu, że podczas palenia w maksymalnej temperaturze nagrzewania surowiec o zbyt małych rozmiarach staje się bardziej aktywnie tlący, a po zdjęciu pokrywy może wybuchać. To nie jest bardzo dobre, ponieważ produkty zaczynają palić i stopniowo przykryć warstwą sadzy. Prawidłowo ugotowane danie nie powinno mieć śladów sadzy.

Podsumowując

Frytki dla palenia powinny być dobierane według osobistych preferencji. Ponadto wybór surowców zależy od tego, jaki produkt będzie gotować. W domu palenie jest dość trudne do osiągnięcia optymalnej kombinacji wszystkich niezbędnych substancji, które są obecne w dymie. Jednak w swojej mocy, aby wybrać dobre drewno, a także śledzić temperaturę i wilgotność. Tylko w ten sposób można gotować pyszny i pachnący produkt. Najważniejsze jest, aby nie zapominać o jednej z podstawowych zasad palenia: im wyższa temperatura i niższy poziom wilgoci, tym więcej kwasów i fenoli wchodzi do produktu. To z kolei odwadnia i wysusza naczynie.