493 Shares 4000 views

Przygotowanie kaczki. Pyszne potrawy

Kaczka jest uważana za uroczystą potrawę. Jest tradycyjnie serwowany w Nowy Rok, Boże Narodzenie lub inne rodzinne uroczystości. Przygotowanie kaczki potrwa trochę czasu, ale w rezultacie otrzymasz pyszną potrawę.

Wybierając kaczkę, musisz zwrócić uwagę na to, jak jest tłuszcz. Jeśli tłuszcz jest wysoki, a następnie go pociąć. W trakcie gotowania będzie podgrzewany i namoczony zapachem, ale nie powinien być za dużo. Przejdźmy teraz bezpośrednio do tuszy. Jest bardzo dobrze umyte iw razie potrzeby cięte na kawałki. Oczywiście, większy efekt daje kaczka gotowana w całości, ale bardzo trudno ją wyciąć. Dlatego też, jeśli dla Ciebie imponujący wygląd nie jest ważny, najpierw wyciąć kaczkę na porcje.

Rozpoczynamy przygotowywanie kaczki z marynarką. Aby mięso było soczyste i bardziej przetarte, podniebimy je. Jedna łyżeczka dobrego koniaku miesza się z taką samą ilością octu jabłkowego i łyżeczką soku z cytryny. Za pomocą strzykawki wyciąć kaczkę ze wszystkich stron i zostawić ją przez noc w zimnym miejscu. Ale jeśli nie masz czasu na przedłużone trawienie, możesz zredukować czas do 2 godzin.

Po tym trzeba rusztować tuszę lub kawałki kaczki solą i lekko pociąć skórę. Teraz wezmujemy szufelkę lub dowolny kształt i smarujemy olejem roślinnym. Rozsmaruj dwie szklanki ryżu do formy. Następnie umieść kawałki kaczki. Na górze trzeba umieścić spłukane śliwki, suszone morele i posypane rodzynkami. Jeśli są jabłka lub pigwy, można umieścić kilka sztuk. Są doskonale połączone z mięsem kaczki i nadają mu zapach. Zamknij formularz z pokrywką lub folią i włóż ją do piekarnika. Ugotowujemy kaczkę w piecu przez około 20 minut. Następnie wyjmujemy patelnię i oddzielamy mięso od ryżu, przemieszczając je w różnych kierunkach. W trakcie smar jest nasycony ryżem. Tylko nie zapomnij wlać do niej gorącej wody. Woda opuszcza dwie okulary.

Solim ryż przed jego pełną gotowością. Możesz dodać trochę imbiru. Użyj wielu przypraw nie jest tego wart. Smak i zapach naczynia będą podawane przez koniak. Przygotowanie kaczki na ogół trwa około 2-2,5 godziny. Temperatura w piecu wynosi 200 stopni. Proces jest długi, ale smak jest smaczny.

Oto prostsza recepta. Potrzebujemy całej kaczki. Przygotowanie potrwa mniej czasu, ale smak będzie równie wspaniały. Dwie filiżanki ryżu należy zanurzyć przez 1-1,5 godziny w zimnej wodzie. W tej chwili można przygotować warzywa i owoce. Myjemy 7 kawałków papryki słodkiej i pokrój półtoramki o średniej wielkości. Przyjmujemy jabłka (7 sztuk) i usuń z nich rdzeń. Przeciąć je w duże lobules. Teraz posypać warzywa i owoce solą i wymieszać. Dwie cebule pokroić na pół kolczyki lub lekko mniejsze i smażyć na patelni do złotego.

Tuszy kaczki trzeba myć i przetrzeć solą, pieprzem i curry. Można mieszać te przyprawy i powstałą mieszaninę do przetwarzania kaczki. Przyjmujemy formę, w której pieczemy kaczkę i smarujemy olejem. Rozwiń tusz w kształcie. Zaczynamy od warzywnej mieszanki kaczki, dobrze przypieczonego. Smażona cebula wymieszać na blacie do pieczenia, a na górze umieścić zieleni. Jeśli były kawałki jabłek, położyć je na górze. Wylej przygotowany ryż i dodaj pół szklanki gorącej wody. Smarować kaczkę masłem i zamknąć naczynie folią. Gotowanie kaczki trwa dwie godziny. Następnie wyjmujemy folię i pozwólcie tuszy na brąz. Możesz włączyć funkcję grilla, ale upewnij się, że mięso kaczki nie jest zbyt suche. Podczas gdy naczynie będzie gotowane w piecu, można dowolnie spędzać wolny czas, według własnego uznania, na przykład przygotować sałatkę warzywną.

Mięso kaczki jest bardzo dobre w formie duszonej i pieczonej, a warzywa, owoce i przyprawy dają nowe smaki i smaki.