526 Shares 5717 views

O smacznych i zdrowych potraw lub Jak zrobić ser w domu

Domowy ser (twardy) lub twaróg (miękki ser) ma sklep, tj. Factory, wiele zalet i korzyści. Zrób to, masz gwarancję, że używasz wyłącznie naturalnych, przyjaznych dla środowiska produktów, zwłaszcza jeśli jest krowa lub koza. Możesz zmieniać zawartość tłuszczu w produkcie, eksperymentować ze swoim smakiem, ostatecznie osiągając opcję, która najbardziej Ci odpowiada.


Rodzaje serów

Przed mówieniem o tym, jak zrobić ser w domu, sam produkt należy określić. Po pierwsze, jak już wspomniano, może być miękka, gąbczasta. Taki produkt nazywamy serem twarogowym lub masą skrzepną. Po drugie, ser może być twardy, z małymi otworami. Ważne jest, aby zrozumieć tych, którzy chcą wiedzieć, jak zrobić ser w domu. Ale teoretyczna część nie jest zakończona. W zależności od rodzaju surowca produkt może pochodzić z mleka krowiego, mleka koziego, owiec lub mieszanego. Dla twaróg najlepszą opcją jest krowa. Za ciężko – reszta. Chociaż z sera krowiego "z otworami" są dobre. Ale zmieszane z tym, są bardziej odpowiednie.

Ser i masło skrzepowe

A teraz konkretnie o tym, jak zrobić ser z domu z mleka krowiego. Powinno być dobrze kwaśne – albo w gęstości, albo w formowaniu kawałków i oddzieleniu surowicy. W razie potrzeby można wyciąć wierzchołki (śmietana, kwaśna śmietana), a zawartość tłuszczu z sera twarogowego będzie niska. Albo odejść – twaróg stanie się tłusta, smaczna, pożywna.

Słoik mleka (od 3 litrów i więcej – ile masz) jest delikatnie wylany na patelnię i wrzucony do ognia. Zwróć uwagę na temperaturę. Mleko w żadnym przypadku nie powinno się gotować – ser staje się twardy, szorstki, jak kauczuk. Jeśli chcesz słony smak – sól, dodaj przyprawy i przyprawy. Sweetish – dodać trochę cukru, wanilii. Niech temperatura w rondlu sięga około 35 stopni. Sprawdź również: wsuń palec do naparu. Jeśli to możliwe, niech się rozgrzeje. Gorąco – wszystko, usuwamy z ognia. Mleko zostało już gotowane w skrzepowej masie. W porzeczku lub sicie kawałek gazy jest rozłożony na kilka warstw, przymocowany do dowolnego pojemnika (jeśli chcesz zebrać surowicę), a zawartość patelni wylewa się powoli. Następnie krawędzie siatki są skręcone, naciągając ser twarogowy i nadając mu okrągły kształt. Po tym guzku produkt można zawiesić, aby odprowadzić nadmiar płynu lub umieścić pod prasą. Oto jak zrobić ser w domu – przez godzinę można cieszyć się wspaniałym potrawą własnego wyrobu, jeść z domowej roboty kwaśną śmietaną. Serwatka pójdzie do wypieku lub gotowania okroshki.

Ser twardy

Teraz obrót holenderskiej "domowej roboty". Jak zrobić ser w domu, aby wyglądało to jak sklep przez konsystencję? W tym celu, oprócz mleka, potrzebujesz "trakcji" – enzymu żołądkowego lub brzucha młodego jagnięcego lub koziego (sam go przechowujesz, kupujesz z ręki marketera lub sklepu). Również na sprzedaży substytuty nitek są szeroko przedstawione. Zastanów się, jak robić ser kozi w domu. Ma to jednak zastosowanie do mleka. W 100 gramach zimnej wody trzeba rozpuścić kawałek enzymu lub jedną dziesiątą opakowania z substytutem. Następnie przyjmujemy świeże mleko pełne (około 7,5-8 litrów), na gaz, ogrzać do + 35-40 stopni. Wlewamy rozpuszczony enzym. Od dwóch do trzech minut produkt powinien być dokładnie wymieszany. Po 40 minutach lub godzinę mleko zagęszcza, wygląda jak galaretka. Można go zostawić w ten sposób, ale można go wyciąć w kostki dowolnego rozmiaru. Dodać żądane przyprawy do mleka przed zagęszczeniem.

Tutaj można gotować bardzo popularny ser – domowej roboty sery. Mleko jest odpowiednie dla każdego, tylko świeże. Objętość wynosi dwa i pół litra. Enzyme – jedna czwarta łyżeczka. Przyprawy – w razie potrzeby (może być bez nich). Enzym musi być rozpuszczony w małej ilości wody, rozgrzać mleko do + 45-50. Wlać enzym, wymieszać. Zostaw to na około 20 minut. Potem około pół godziny bata bata wytworzonej masy. Albo mikser, po prostu nie kręć wiele zakrętów. Stopniowo masa zagęstnieje, twardnieje. Trzeba wyrzucić ją w durszlak, aby utworzyć piłkę lub "głowę", pozostawić na 20 minut. Otrzymany produkt jest nazywany "voorda". Stosowany jest do pierogów, tortów, serników, itp. I aby zamienić go w brynzę, przygotowujemy solankę z następujących obliczeń: 2-3 łyżki soli pobiera się na litr wody. Miejsce ser na dzień, tak aby był całkowicie przykryty.

Spróbuj, eksperymentuj i niech to zrobisz!