652 Shares 9110 views

Dowiedz się, jak gotować szparagi szybko i pysznie

Obecnie na stronach różnych czasopism kulinarnych iw internecie można znaleźć wiele przepisów na gotowanie szparagów. Wśród nich są zarówno potrawy klasyczne, jak i wykwintne, których smak jest kochany i ceniony przez smakoszy. W tym artykule wymieniono kilka najbardziej interesujących i niezbędnych sposobów gotowania szparagów.

Klasyka

Jeśli dopiero zaczynasz eksperymentować z tym produktem i nie wiesz jak gotować szparagi, użyj klasycznej receptury. W tym celu odklej szparag (skórka i usuń końce drewna). Z czyszczonych łodyg tworzą wiązek (po 6-10 sztuk), a następnie wiążą je specjalną nitką kuchenną. Weź głęboki garnczek i zagotuj wodę solą, biorąc pod uwagę, że musi ona całkowicie pokryć gotowane belki.

Aby prawidłowo przyrządzić szparagi, należy ustawić timer przez 15-20 minut. Po szparagach jest gotowy, aby przenieść pakiety do nowej części wrzącej soli i poczekać. Następnie osuszyć gotowy produkt na ręczniku i natychmiast go obsłużyć, pamiętając o zdjęciu nici kuchennej, która łączy wiązkę.

Każda gospodynia powinna rozważyć sposób przygotowywania białych i zielonych odmian szparagów . Różnica polega tylko na sposobie przetworzenia pierwotnego łodygi: białe szparagi są czyszczone wyłącznie pod wierzchołkiem, a zielone od środka trzonu w dół.

Gotowane szparagi będą szczególnie smaczne, jeśli serwowane na stół ze specjalnym sosem. Oto kilka przykładów takich dodatków:
– sos holenderski (podstawa żółtka z dodatkiem soku z cytryny i masła),
– Roztopić masło, dodać parmezan i szynkę suszoną,
– Roztopić masło i wymieszać z małą chlebem.

Nie myśl, że możesz gotować ze szparagów, z wyjątkiem zwykłego gotowania, tylko skomplikowanych potraw. Na przykład rozważyć kolejną prostą potrawę.

Szparagi pieczone z serem
Do gotowania, czyszczenia i gotowania szparagów wynika również jak opisano powyżej. Dodatkowo dodać niewielką ilość masła i szczyptę cukru do wody.

Przed przygotowaniem szparagów przygotuj naczynie do pieczenia: smaruj tłuszczem i wlać drobno starty herbatniki na dole.

Ułóż gotowane szparagi w formie, posyp go tartym serem, a pozostałe bułki, lekko rozlane masło i włóż do piekarnika. Ponieważ szparagi są już gotowe, warto poczekać na stopienie sera, przytrzymaj go trochę dłużej i wyłączyć. To danie będzie doskonałym dodatkiem do mięsa.

Bardzo ważne jest prawidłowe przygotowanie szparagów, zwłaszcza podczas gotowania, ponieważ inaczej będzie gotowane i nie nadaje się do przygotowywania innych potraw. Dlatego dobrze ćwiczyć, zanim zaczniesz gotować następne kulinarne dzieło.

Szparagi z sosem grzybowym
Nikt nie odważył się nazwać cię złym kucharzem, jeśli wiesz, że możesz gotować ze szparagów tak smaczne naczynie. Jego stworzenie wymaga cierpliwości i staranności, ale wynik będzie tego wart.

Sos Gribish. Podziel przegotowane białko i żółtko, posiekaj z różnych misek. Wymieszaj żółtko z żółtkiem jaja z surowego jaja, dodaj do niego pół łyżeczki musztarda Dijon i łyżkę octu białego. Pokonaj powstałą mieszaninę aż do gładkiej, dodając masło orzechowe i masło orzechowe. Następnie połącz z pokruszonym białkiem, krojone kapary, ogórek marynowany i rozdrobnione zieleniny (pietruszka, estragon). Sos musi być w lodówce.

Jeśli zdecydujesz się gotować szparagi i wybrać tę metodę, możesz przygotować sos na 2-3 dni przed daniem głównym.

Croutons. Przeciąć kilka sera chleba, posmarować je oliwą z oliwek, podgrzać parmezanem, dodać sól i pieprz. Croutons będzie przygotowany 10 minut w podgrzewaczu do pieca 200 C.

Szparagi. Szparagi gotują w zwykły sposób, wystarczy przechowywać w wrzącej wodzie przez 6 minut. Następnie pozbądź się nadmiaru wilgoci i podzielić gotowe łodygi na kilka porcji.

Szparagi podawane są do stołu z grzankami i sosem.