648 Shares 2090 views

Delicious shawarma: jak zrobić to w domu?

Smaczne przekąski są bardzo ważną częścią stołu. Nauczyli się przygotowywać takie przyjemne dodatki do dań głównych, na pewno podbijesz zarówno krajowych, jak i gości. Zwróć uwagę na bardzo interesującą przekąskę zwaną "Shawarma". Jak zrobić to smaczne i satysfakcjonujące potrawy w domu? W rzeczywistości recepta jest dostępna dla każdego, kto chce zadowolić ich rodzinę.

Aby przygotować domowe shawarmy, musisz zakupić następujący zestaw składników:

  • Lavash;
  • Kurczak lub filet jagnięcy (ten ostatni jest bardziej korzystny);
  • Świeży ogórek;
  • Pomidor;
  • Majonez;
  • Czosnek;
  • Ketchup;
  • Pieprz i sól.

Wszystkie produkty mogą być mieszane w dowolnych proporcjach, dzięki czemu końcowy wynik jest dla Ciebie odpowiedni. Więc jak zrobić domową shawarmę? To całkiem proste. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami.

Shaurma jest doskonałym przykładem tradycyjnej kuchni, więc nie znajdziesz surowego przepisu na gotowanie. Są tylko ogólne zasady, a także porady doświadczonych ekspertów kulinarnych. Najpierw przeciąć mięso na małe kawałki. Smażyć je w niewielkiej ilości oleju roślinnego. Mięso nie powinno się obracać na sucho, wtedy będziesz miał soczyste, delikatne i pyszne shawarmy. Zwróć uwagę na różne przyprawy. Będą one w tej sytuacji bardzo na miejscu. W razie potrzeby można nawet użyć mięsa z indyka lub wieprzowiny. Aby wypełnić wypełnienie okazał się szczególnie soczysty, dodaj łyżki soku pomarańczowego na patelnię.

Ogórki pokroić w cienkie paski, a pomidory pokrojone w kostkę. W tym przypadku można użyć innych warzyw. Na przykład liście świeżej sałaty, marchwi, słodkiej papryki, cebuli, kapusty. W rezultacie otrzymasz pyszną shawarmę. Jak przygotować danie bardziej ostre? Użyj marchwi w koreańskim. Mała ilość tej gorącej sałatki sprawi, że shawarma będzie pikantna i nieco egzotyczna.

Potem następuje końcowy etap przygotowania. W nim zebrane są wszystkie składniki. Rozwiń blachę chleba pita, około jednej trzeciej części delikatnie się rozprowadza z majonezem. Aby uzyskać ostre shawarma (jak zrobić ostre – już wiemy), dodać zmielony czosnek z góry. Możesz użyć tacki lub specjalnego rozdrobnienia. Umieścić kawałki smażonego mięsa na górze. Następnie postępuj zgodnie z pokruszonymi warzywami (rozprowadzaj je w warstwach). Następnie wypełnij wypełnienie majonezem. Ale nie przesadzaj, inaczej shaurma okaże się zbyt tłusta i wysokokaloryczna. Ponadto podczas procesu pieczenia chleb pita może się odwrócić, a naczynie traci początkowo postać. Owiń lawendę w postaci podłużnej koperty, piec naczynie przez 6 lub 7 minut w piecu. Uważaj, aby wypełnienie nie wypadło. Masz świetną shawarmę!

Jak zrobić wegetariański przystawek? Jest też ta wersja tego dania. Aby cieszyć się przeciwnikami spożycia mięsa, należy użyć zwykłej kapusty z dodatkiem octu winnego, małej ilości cukru, miąższu kwaśnych jabłek, zielonej fasoli i czerwonej cebuli. Również będzie to właściwe i świeże koper.