364 Shares 6318 views

Gotowane cukinia duszone

Warzywa zawsze różniły się przydatnością, świeżością lub ugotowaniem podczas obróbki cieplnej (gotowanie, smażenie, pieczenie itp.). Nie wyjątek i gulasz cukinia, który zawiera mieszaninę różnych składników, które zawierają wiele witamin. Szczególnie smaczne danie otrzymane jest latem, kiedy wszystkie produkty ziołowe zadowolą się świeżością. I choć to lekkie i pożyteczne jedzenie pozwala na dywersyfikację menu.


Więc, jak gotować cukinię duszoną warzywami? 6 porcji: 1 kg cukinii, 300 g marchwi, 1 cebula głowy, 1 pomidor, 40 ml oleju słonecznikowego, pieprz czarny i sól do smaku, zieleniny (natka pietruszki, koperek). Przeciętny czas gotowania to pół godziny. Wartość odżywcza każdej porcji wynosi około 89 kcal.

Najpierw musisz przygotować wszystkie składniki. Peel Cebula, drobno pokroić, posiekać na patelni na oleju słonecznikowym. Następnie dodaj pomidor, pokrojony w małe kawałki.

Powinieneś również przygotować cukinię. Jeśli są jeszcze bardzo młodzi, nie mogą być nawet czyszczone, ale tylko pokrojone w kostkę. Jeśli warzywa są przesączone – usunąć skórkę i nasiona, rozkruszać na kawałki. Marchewka musi się ruszać. Przygotowane warzywa dodaje się do cebuli z pomidorami. Sól i pieprz – do smaku. Wszystko to jest zamknięte pokrywką i podgrzewane przez 20 minut.

Po tym, jak warzywa stają się miękkie, dodaje się koperku i natki pietruszki, a następnie cukinię utrzymuje się na niskim poziomie przez pięć minut. Możemy przyjąć, że danie jest gotowe i pozostaje służyć tylko do stołu.

Cukinia duszona warzywami może służyć jako osobna potrawa, jako przyprawa. Na przykład można gotować zwykłe kiełbaski i podawać z gotowanymi potrawami warzywnymi. To łatwe i szybkie, ale odżywcze i pożywne.

Warto też zauważyć, że ten przepis nie musi zawsze dokładnie odpowiadać: fantazja jest mile widziana podczas gotowania. W końcu jest to proces twórczy, a każda gospodyni domowa ma do niego indywidualne podejście. Dodanie tego lub tego składnika od siebie, co powoduje jego skręcenie. Na przykład ziemniaki mogą być dodawane do gulaszu z cukinii, co daje im bardziej satysfakcjonujący i pełniejszy posiłek.

W tym samym składzie składników można piec cukinii w piecu. Aby nadać im specjalny wyrafinowany smak na górze, można umieścić tarty ser lub wymieszać z wymienionymi kiełbasami. Rezultatem jest bardzo smaczne i przepyszne potrawy.

Możesz gotować i cukinia duszone mięsem. Te składniki są dobrze połączone ze sobą, tworząc smaczne i zdrowe danie. Istnieje kilka opcji gotowania na takie danie: można na przykład piec cukinię z mięsem, wyprasować, gotować kotlety i wiele więcej. Ponieważ warzywa są gotowane bardzo szybko, preferuje się często nie do mięsa, ale do mięsa. Jeśli jednak przyjmuje się filet, należy wziąć mięso młodych zwierząt (cielęciny, wieprzowina, jagnięcinę) lub ptaka. Dobrze będzie połączyć ser z tym daniem, tworząc apetyczny chrupiący szczyt. Jak widać, tu nie ma nic skomplikowanego, ale wszystko jest smaczne i oryginalne.