336 Shares 4586 views

Jak łosoś solny na wiele sposobów

Ryba jest zawsze obecna w naszej diecie. I najczęściej na naszych stołach jest dokładnie różowy łosoś. Jest smażony, pieczony w piecu, gotowany w ciastku. Ale nasza rozmowa będzie dotyczyła łososia solnego.

Jest wiele sposobów, w jaki możesz to zrobić. Rozważymy kilka opcji. I oto jeden z nich.

Potrzebujesz dwóch ryb. Muszą być czyszczone, zapobiegając odmiennemu odszranianiu łososia. W tej samej skórze nie należy usuwać, po prostu usuń wszystkie wnętrza. Oczywiście można kupić już wypatroszoną rybę. Jednak to wszystko będzie trzeba pozbyć się wszystkich kości, a dopiero potem dokładnie spłukać różowy łosoś.

Teraz ryby osadzone powinny być suszone na serwetce, a następnie bezpośrednio do solanki. W tym celu konieczne jest przygotowanie soli.

Procedura. Wymieszaj w misce mielonego czerwonego pieprzu, cukru i soli w proporcji: na jeden kilogram ryb – dwie łyżki soli, jedną łyżkę cukru i połowę łyżeczkę pieprzu. Weź jeszcze jedną miseczkę, w której wlej olej roślinny.

Odtnij łosoś różowy w małe porcje, moczyć je w oleju, a następnie najlepiej jak najszybciej posiekać przygotowaną wcześniej mieszaninę soli. Układaj wszystkie podzielone kawałki warstwami na przemian z pierścieniami cebuli w rondlu, a na niewielką powierzchnię olejem roślinnym. Przykryj szalkę i włóż ją do lodówki. Po trzech lub czterech dniach ryby można już podawać do stołu i cieszyć się swoim niezrównanym smakiem.

To tylko jedna opcja, jak łosoś solny. Są też takie sposoby, dzięki którym sam solenie jest znacznie skrócone w czasie. Więc jak łosoś solny w domu przyśpieszając ten proces.

Potrzebujesz świeżo mrożonego łososia różowego, jednej łyżki cukru, dwóch łyżek dużej soli, pół cytryny i ośmiu oliwek. Oprócz tych składników potrzebujesz pieprzu na czerwono i czarno, gorczycy, papryki, suszonych ziół i tego samego czosnku. Wszystkie te przyprawy są przyjmowane wyłącznie według własnego uznania, w zależności od upodobań i preferencji, ale nie więcej niż dziesięć gramów.

Teraz bezpośrednio na temat łososia solnego. Oczyść ryby z wnętrza i wagi. Oddzielne żebra i głowa od niego. Posypać się mieszaniną cukru i soli, i obficie. Najpierw wymiesz wszystkie przyprawy i posiekać nimi ryby. W tej chwili używać tylko połowę mieszanki przypraw.

Włożyć solony różowy łosoś do miski i posypać resztą przypraw. Pokryć i schłodzić przez 12 godzin.

Nadszedł czas, aby otworzyć jedną małą tajemnicę. Jeśli chcesz, aby twoja ryba nie rozpadła się i miała piękny kształt, a następnie przed umieszczeniem jej w misce, owinąć różowy łososiem szmatką bawełnianą: pochłonie całą nadmiar płynu.

Podawać łosoś w łososie w domu, pokroić w porcje, ozdobić plasterkami cytryny, oliwkami i pierścieniami cebuli. Wszystko to dodatkowo podkreśla nienaganny smak ryb.

Nie uwierzysz, ale jest tylko jedna możliwość wyboru łososia solnego w ciągu zaledwie dwóch godzin. Ten przepis, teraz specjalnie brzmi dla tych, którzy nie mają dużo cierpliwości i nie mogą czekać przez kilka godzin, a nawet dni.

Rozważmy sposób, w jaki łosoś solny w solance. By the way, ta opcja nadaje się do śledzia, a dla makreli. Ale, w przeciwieństwie do różowego łososia, te ryby nie muszą usuwać skóry i usuwać małych kości.

Powróćmy jednak do naszej ryby. Lekko rozmrożony różowy filet z łososia, który następnie pocięto na kawałki nie mniejsze niż pół centymetra. Przygotuj solankę z jednej szklanki wody, czterech łyżek soli i tej samej ilości cukru. Zanurkuj w nim przygotowane kawałki ryb i zostaw je tam przez dwie godziny. Po upływie tego czasu możesz spokojnie cieszyć się delikatnie pysznym, różowym łososiem, solonym w tak krótkim czasie z własnymi rękami.

Bon appetit!