385 Shares 6518 views

Dlaczego kotleci się podczas smażenia i jak tego uniknąć

Kotleci są kochane przez wszystkich, którzy nie unikają dań mięsnych. Są bardzo szanowni przez hostessy: nacisnęli garnek nieco więcej, a rodzina jest przygotowywana na posiłki przez tydzień. Jednak gotowanie może przynieść rozczarowanie. Nawet doświadczeni kucharze czasami zastanawiają się, dlaczego klopsiki rozpadają się podczas smażenia. Początkujący to te same kochankowie, że pierwszy eksperyment może nawet przestraszyć pomysł, aby ukochanić tych dań. Tymczasem trudności są nieprzekraczalne, a problemy są rozwiązane.

Trzy powody, dla których klopsiki rozpadają się podczas procesu smażenia

W każdym przypadku mogą być pewne szczegóły. Jednak główne czynniki można podzielić na trzy grupy.

  1. Kotlety są za duże. Rozpadają się pod własnym ciężarem.
  2. Patelnia nie była wystarczająco ciepła. Albo pośpiesznie z przewracaniem, a na spodzie nie miał czasu, aby dobrze złapać skórkę.
  3. Głównym powodem, dla którego kotlety podczas smażenia rozpadają się, można uznać za niewłaściwą konsystencję mielonego mięsa. Najczęściej – zbyt płynne, chociaż produkty mogą rozpadać się i nadmiernie wysychać.

Wszystkie te negatywne czynniki są łatwo wyeliminowane. Chociaż, aby uniknąć rozczarowania, lepiej nie popełniać błędów od samego początku. Więc musisz zrobić właściwe wypchanie.

Właściwe podejście do farszu

Aby kotlety nie rozpadały się, podstawy powinny być wykonywane niezależnie. Zakup mięsa mielonego jest zawsze ruletką, a najczęściej nie zawiera numeru. Mięso z mięsa mielonego jest lepiej schłodzone. Mrożone nie pasuje do żadnego przypadku, a najświeższe jest jeszcze lepiej przez godzinę w lodówce.

Następnym warunkiem sukcesu gotowania jest staranne ręczne ugniatanie. Mielone mięso powinno być tak jednorodne, jak to możliwe. Kiedy spotyka się z nim jego konsystencja, złóż podstawę w torbę i wbij ją kilkakrotnie do stołu. Z wypychania złamie powietrze, co również przyczynia się do upadku.

Kotlety z mięsa mielonego są wytwarzane z dodatkiem białego chleba. Musi być koniecznie osuszone, w przeciwnym razie może prowadzić do rozpadu produktu końcowego. Wbrew powszechnym błędnym wyobrażeniom, należy moczyć bochenek w mleku zamiast w ciepłej wodzie. Przed ułożeniem skorupy są cięte z chleba.

Sprzeczne opinie na temat jaj

Klasyczna recepta na kotlety zawiera jaja. Około jednego jajka na pół kilograma. Jest to jednak kwestia kontrowersyjna. Po pierwsze, mogą rozcieńczyć mięso jeszcze bardziej, jeśli mięso jest "mokre". A potem trzeba coś z czymś zagęścić. Po drugie, nie ma jedności opinii, czy powinny być całkowicie dopuszczone do sprawy. Niektórzy eksperci kulinarni zalecają przyjmowanie wyłącznie żółtek – mówią, że płatki z nich stają się bardziej elastyczne, przy jednoczesnym zachowaniu wspaniałości i świeżości. Inni nalegają na użycie pewnych białek – mają właściwości ściągające. Jeszcze inni uważają jaja za zbędne. Aby zdecydować, do kogo się przyłączyć, spróbuj ugotować patties ze wszystkimi recepturami i wybrać według własnego uznania.

Wypełniacze do farszu

Co dodać do mielonego mięsa – mistrza biznesu. Większość kucharzy zatrzymuje się w klasycznej recepturze. Ale jeśli klopsiki u ciebie upartą rozpadają się, spróbuj wylać na podstawie mangi (łyżka ze zjeżdżalnią na kilogram mielonego mięsa), wymieszać i odstawić na kwadrans godzinę, tak że grupa jest opuchnięta. Sprawdzona metoda: kotlety pozostaną nienaruszone.

Bardzo dobrym środkiem ściągającym mielonym mięsem może być tarty świeżych ziemniaków. Po dodaniu nie ma potrzeby jaj i chleba, a naczynie jest soczyste, ale gęste.

Kiedy pytanie, dlaczego kotlety podczas smażenia rozpadają się, straci na znaczeniu dla Ciebie, możesz eksperymentować z innymi wypełniaczami. Inne gorliwe warzywa mogą być prezentowane jako wyróżnienie: kapusta, marchew, cukinia. I aby zapewnić świeżość i pikantność wewnątrz kotletki, można umieścić kawałek masła lub sera śmietankowego. W tym przypadku należy używać tylko dwóch bułek tarta, z półproduktami w lezoneskach. W przeciwnym razie napełnienie może wyciekać, smażąc "skorupkę" na patelni i pozbawia cię przyjemności.

Właściwe smażenie

Kotleci mogą również spaść z pomyłek w ostatnim etapie gotowania. Przestrzeganie najprostszych zasad oszczędza cię od smutku.

  1. Patelnia musi być gruba.
  2. O pokrywce podczas smażenia kotlet – pojemnik powinien być zawsze otwarty.
  3. Oleje nie wylewają się bardzo. Jeśli mielenie jest prawidłowe, a kotle wciąż rozpadają się, najprawdopodobniej wylałeś go.
  4. Rozgrzej naczynie przed pęcherzykami, ale nie prowadząc do zadymionego oleju.
  5. Ogień jest wystarczająco duży, aby ciasto było przez minutę.
  6. Ostrożnie obróć ją, najlepiej za pomocą dwóch narzędzi.

Zgodnie z zasadami, duży ogień pod patelnią jest utrzymywany, aż do dołu od dołu "powłoki". Następnie jest lekko stłumiony, a kotlet pozostaje na pierwszej stronie, aż szarość jest szara – oznacza to, że dolna część jest już w całości gotowa. Z drugą stroną, manipulacje są przeprowadzane zgodnie z tymi samymi zasadami.

Bardzo ważne: kostkowanie

Najczęściej rolki chlebowe są używane do obracania kotletów gospodyni domowej, zarówno białej, jak i żyta. Jeśli jednak kotle nadal rozpadają się, spróbuj zastąpić je mąką: wyciągnie nadmiar wilgoci. Choć oczywiście nie dostaniesz ostrej skorupy mąką.

Cóż, jeśli jest problem, dlaczego kotlety podczas smażenia rozpadają się, długo i z powodzeniem rozwiązują, staraj się rozpieszczać bardziej egzotyczne opcje. Bardzo smaczne kotlety, zwijane w drobno posiekane orzechy. A jeszcze ciekawsze jest naczynie, w którym użyto sezamu na obiad.