410 Shares 6402 views

Eggplanty z serem i czosnkiem: ile gospodyni domowych – tak wiele przepisów

Eggplanty są pyszne, wszystkie ulubione warzywa. Mogą być gotowane, duszone, smażone, pieczone, marynowane, solone na zimę.

Dla tych, którzy rzucili palenie, oberżyny pomagają rozłożyć się z papierosem. Przekąski "niebieskiego" apetytu wzbudzają, ale mogą działać jako niezależne naczynia pełnoprawne.

W tych warzywach, dużo solaniny, dając warzywa gorzki smak. Możesz go pozbyć na kilka sposobów.

Na przykład posiekane bakłażany lub plasterki bakłażanów wlać na godzinę z wodą z lodem.

Możliwe jest działanie łatwiejsze. Sól pokroić na niebiesko, pozostawić na pół godziny, a następnie spuścić sok, który się pojawił.

Gorzkość zanika, jeśli warzywa są pieczone w piecu lub gotowane we wrzącej wodzie.

Najłatwiejsza przekąska z oberżyny jest przygotowywana szybko, bardzo prosto. Nadaje się do pikników. Gotowane do półgotnego, bakłażany są obrane, pokrojone bardzo drobno, mieszane z cebulą, papryką, ziołami, czosnkiem. Sól, pieprz, czosnek, ocet, olej roślinny dodaje się do smaku.

Bardziej wyrafinowaną przekąską jest bakłażan pieczony z serem. Istnieje kilka sposobów ich przygotowania.

Metoda jeden. Wymaga 4 niebieskich, 4 pomidorów, 100 gramów sera, pieprzu, czosnku, oleju roślinnego. Bakłażan jest czyszczony, pokrojony w kręgi, solony, pozostawiony na godzinę, tak że gorycz znika. Pomidory są cięte w ten sam sposób. Kiedy gorzka znika, koła niebieskiego smażenia w oleju aż do złotego.

W formie układanych warzyw smażonych, pocieranych czosnkiem, na nich – kręgach pomidorów, sera. Forma jest wkładana w piekarniku przez około pół godziny.

Metoda druga. Na obernikach można umieścić nie tylko pomidory, ale smażony boczek lub kawałki piersi kurczaka. Mięso jest wstępnie smażone z dwóch stron.

Ten przepis można uprościć, tworząc prosty bakłażan z serem i czosnkiem.

Udekoruj dowolną tabelę, proszę, smaczne bułki z oberżyny z serem. W celu przygotowania tego naczynia, w zimnej wodzie należy zanurzyć półtusze bakłażanowe przez pół godziny. Więc pozbędzie się goryczy, staną się bardziej plastyczne. W tym czasie można przygotować napełnianie. Cheese kratę na drobnym tarkę, wymieszać z czosnkiem. W smażonych po obu stronach niebieskim owinąć wypełnienie. Rolls jest gotowy. Mogą być podawane bezpośrednio do stołu, można go umieścić w formie, posypać serem, włożyć do pieca lub mikrofalówki na kilka minut. Jajki z serem i czosnkiem w formie zwojów są nie tylko smaczne: wyglądają bardzo pięknie na stole.

To danie można również ugotować w inny sposób. Napełnianie nie jest wkładane do wnętrza warzyw, ale wyciąga z niego futrzaną sierść. W tym celu niebieskie na patelni rozmieszczone są w pieczeniu. Nasmaruj napełnianie. Z góry – następna warstwa niebieskiego, znowu wypychająca. To "puff" może być wykonane z dowolnej wysokości. Pieczone bakłażany z serem i czosnkiem przez około 30 minut. Dokładny czas zależy od grubości "powłoki".

Aubergine wytwarza wielkie gorące danie – moussaka. Bardzo odżywczy, jest przygotowany na różne sposoby w różnych częściach. Aby to przygotować, będziesz potrzebować

  • Mielone mięso
  • Ziemniak
  • Pomidory
  • Marchewki
  • Słodki pieprz
  • Czosnek
  • Łuk
  • Ser
  • Orzechy włoskie
  • Wiele przypraw. Odpowiednie są rozmaryn, tymianek, bazylia, szałwia, itp.

Smażone bakłażany są rozmieszczone w formie, na nich – smażone cebulki. Następnie, warstwy pieprzu, marchwi, pomidorów, sera. Każda warstwa jest posypana przyprawami i posiekanym czosnkiem. W przedostatniej warstwie tarty ser, ostatni jest orzech, tarty z czosnkiem. W formie można dodać oliwę z oliwek lub można gotować w swoim własnym soku.

Przy gotowaniu na niebiesko należy pamiętać, że zarówno moussaka, jak i bakłażan z serem i czosnkiem oraz wszelkie inne potrawy zawsze pozwalają na przejaw fantazji. Sery można łączyć z orzechami, majonezem lub masłem zastąpionym pomidorem, zamiast kurczaka wziąć baraninę. Najważniejszą rzeczą nie należy obawiać się eksperymentowania, uprawiania kuchni z miłością i zainteresowaniem.