498 Shares 4737 views

Jak usunąć skórkę z pomidora. Sposoby czyszczenia i zalecenia

Często podczas gotowania niektórych potraw gospodyni potrzebuje pomidorów. Zawierają dużą ilość witamin i innych składników odżywczych, a same w sobie mają przyjemny smak i aromat.

Zwykle podczas gotowania należy obrać pomidor ze skóry. W przeciwnym razie pod wpływem wysokich temperatur ślizga się i pozostaje bardzo sztywna, co może znacznie pogorszyć wygląd i smak potrawy. Istnieje kilka sprawdzonych metod obierania pomidora. Rozważmy każdy z nich bardziej szczegółowo.

Wszystko zależy od tego, jakie naczynie jest gotowane. Zupa lub pomidorowa bulwa, pomidory, pieczone w piecu lub smażone na patelni, czy też warzywa w asortymencie gotowane na stosie?

Metoda: użycie wrzącej wody

Wielu doświadczonych gospodyni domowych wiedzą, jak obrać pomidory ze skór z gorącą wodą. Ta metoda jest najbardziej popularna i szeroka. Zastanówmy się nad tym bardziej szczegółowo.

Potrzebna jest duża miska lub rondel, wrząca woda i pomidory. Przedtnij każdy warzywo na górze nożem w poprzek. Następnie umieścić produkt w rondlu i napełnić gorącą wodą. Należy wziąć pod uwagę dojrzałość pomidorów. Jeśli są bardzo dojrzałe, potrzebują pół minuty, aby skóra sama zaczęła odejść. Jeśli produkt nie jest dojrzały, trzymaj go w wodzie przez co najmniej sześćdziesiąt sekund. W tym przypadku bardzo ważne jest, aby nie przesadzać na warzywa, w przeciwnym wypadku zaczną się przygotowywać.

Weź pomidory i włóż je do zimnej wody. Teraz, używając cienkiego noża, chwyć koniec skóry i pociągnij. Dowiesz się, jak skóra jest oddzielona od pomidora.

Metoda 2: blanszowanie

Na pewno wszyscy wiedzą, jak blanch warzywa przed zamarznięciem. Czy wiesz, że w ten sposób bardzo łatwo można oczyścić pomidory? Więc, jak oddzielić skórę od pomidora przy pomocy blanszowania?

Spłukać warzywa i zagotować wodę. Pomińmy pomidory we wrzącej wodzie z kolei przez 20 sekund. Gdy tylko zobaczysz, że skóra jest pęknięta, natychmiast usuń produkt z wody. Umieścić pomidory w zimnej cieczy i delikatnie oderwać skórkę.

Metoda 3: użycie kuchenki mikrofalowej

W naszych czasach praktycznie każdy dom ma taką technikę jak kuchenka mikrofalowa. To nie tylko może pomóc rozgrzać lub rozmrozić jedzenie, ale także obrać pomidory ze skórki. Jak obrać pomidor w kuchence mikrofalowej?

Umieść pomidory na talerzu z płaskim dnem i wykonaj kilka kawałków na ich wierzchołkach. Umieść warzywa w mikrofali i włącz tryb grzewczy przez 30 sekund. W tym czasie, pod wpływem mikrofal, skóra staje się podgrzewana i zaczyna się oddalać od samej masy. Trzeba tylko wyjąć go ostrożnie.

Opcja czwarta

Niektóre gospodynie domowe wybierają dość trudny sposób usuwania skóry z pomidora. Po prostu robią przecięcia na warzywa i próbują je obrać, obierając skórę z masy papierniczej. Ta metoda nie jest łatwa, ale ma prawo istnieć.

Metoda piąta: pieczenie

Jeśli gotujesz pomidory, wypiekając je całkowicie, nie można ich wstępnie oczyścić. Zaleca się dodawanie soli i ulubionych przypraw do pomidorów. Umieścić warzywa na naczyniu do pieczenia i umieścić w piecu. Po obróbce cieplnej skóra staje się pomarszczona i zaczyna się oddzielać. Można wyczyścić warzywa bezpośrednio przed użyciem. Ta metoda maksymalnie zachowuje smak produktu oraz jego sok, a także wszelkie użyteczne właściwości.

Pomidory gotowane w ogniu, lepiej nie czyścić wcześniej. W tym przypadku ich skóra jest pokryta czarnym skorupą i łatwo pozostawia się na własną rękę. Warzywa ugotowane w ten sposób, lepiej jest służyć w oryginalnej formie, a przed użyciem go już oczyścić z skórki.

Usuwamy nasiona

Jak usunąć skórkę z pomidora, prawdopodobnie już zrozumiałeś. Czasami przepis wymaga czyszczenia warzyw z nasion. Aby jak najdokładniejsza manipulacja, należy obciąć obrane pomidory na pół i każdą połowę – na trzy części.

Następnie użyj ostrego noża, aby usunąć nasiona z pulpy i delikatnie przepłukać pomidory.

Zalecenia

Jeszcze bardziej przyjemne jest jeść pomidory bez skórki (marynowane lub duszone, świeże lub gotowane). Skórka pomidora jest słabo pochłonięta przez organizm człowieka i nie jest praktycznie trawiona. Zepsuło również wygląd naczynia, co czyni go mniej apetyczny. Dlatego wiele przepisów zaleca usunięcie.

Nasiona również nie przynoszą szczególnej korzyści dla organizmu. Dlatego, aby uzyskać wszystko co najlepsze z tego produktu, trzeba starannie wyczyścić pomidory dokładnie, pozostawiając tylko ciało. Gotuj z przyjemnością i wybierz sposoby czyszczenia tego warzywa odpowiednie dla Ciebie. Bon appetit!